Zajímavá Gambrinus liga??? 2. díl

<< Zpět

5.7.2010, Autor: Poldi

V dnešním díle našeho miniseriálu se podíváme jak je to s českými a slovenskými hráči co pobíhají na hřištích a jestli je alespoň někdo, kvůli komu se vyplatí jít na fotbal. Já myslím, že je.

 

Důvod druhý – Návrat nadprůměrných Českých hráčů ze zahraničí

 

Matějovský, Zítka, Piták, Kučera, Heinz, L. Jarolím, Kisel, Johana, Štajner. Říkají Vám něco tyhle jména? Pokud ano, tak vězte, že tito hráč s největší pravděpodobností budou hrát v příštím ročníku ligu. Že jsou staří? Až na výjimky ano, ale pořád budou jistou zárukou kvality. O zpestření ligy a já si myslím i zkvalitnění ligy nemluvě. Když k tomu připočteme veterány, kteří už na našich trávnících působí jako je Řepka, Brabec, Blažek, Sionko, Lafata, Pavlík, Krajčík, Drsek, Bolf, Lukeš, Vachoušek, Verbíř, Horváth, Vaniak, Kulič, Nezmar, Polách a další, tak myslím, že je co sledovat.

 

Důvod třetí – Dravé mládí

 

Mezi zkušené hráče se snaží probojovat mladí hráči a vydobýt si své místo na slunci. V minulém ročníku jsme měli možnost sledovat spoustu nadějných mladíků, z nichž někteří brzy přerostou naši ligu, ale o tom později. Z vyspělejších mladíků se pomaličku stávají hvězdy ligy, zatímco ti mladší pomaličku nakukují do sestav. Pokud Vás výše jmenovaní veteráni nepřesvědčili proč ligu sledovat, zkuste se zaměřit na tyto jména. Zeman, Vacek, Kucka, Krejčí, Lačný, Jeslínek, Pekhart, Řezník, Fantiš, Pilík, Rajtoral a další. Rozhodně o nich dostatečně uslyšíte. Pro Sparťany určitě budou zajímavé i Sparťanské naděje na hostováních jako Jurdík a Divíšek v Příbrami a jistě přibudou další.

 

Důvod čtvrtý – Hot stuff, aneb vycházející hvězdy

 

Původně jsem chtěl napsat něco o mladých, vycházejících superstar s mozkem v hlavě. Mluvilo se hlavně o třech hráčích a to o Kadlecovi, Vydrovi a Kalasovi. Všichni mladí hráči a velmi, velmi talentovaní. Zájem předních evropských klubů o jejich služby byl a je již v jejich útlém věku. Měli být zpestřením ligy, důvod proč na ligu chodit. Bohužel pro fanouška fotbalu dva hráči za tří z ligy zmizí. Zůstal jen Kadlec ve Spartě a vypadá, že on jediný při rozhodování myslel. Pro fanoušky fotbalu škoda. Nezbývá mi než oběma jmenovaným popřát hodně štěstí v zahraničí. Příkladů kdy se to nepovedlo, známe bezpočet, zato těch co se to povedlo, známe mnohem méně. Dalo by se říci, že limitně se to blíží k nule. Bohužel.

 

Toliko o českých a pár slovenských hráčích v lize. V příštím díle se podíváme na zajímavé cizince v lize a na české poměry nevídané koncepce.

 

Poldi

<< Zpět

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha