Za cenu Liverpoolu půlka Premier League i s bonusy

<< Zpět

30.12.2010, Autor: petr137

O adekvátnosti cen vstupenek na utkání Sparta – Liverpool se budou fanoušci dohadovat ještě pěkných pár dní. Názory jsou logicky subjektivní. Záleží na míře SPARŤANSTVÍ, aktuální finanční situaci jedince, stanovení priorit a jiných proměnných. O trochu objektivnější může být porovnání.

O jedno se pokusím, byť bude s akcí z kulturní sféry.

 

Na jaře letošního roku jsem navštívil putovní festival tvrdé muziky Sonisphere fest na letišti v Milovicích. Za vstupenku jsem zaplatil

jen o 2 stovky víc, než za Spartu s Liverpoolem. A to bez jakékoli věrnostní slevy

i bez toho, že bych svým fanděním mohl pořadatelům pomoci k uspořádání dalšího ročníku. Pořadateli logicky záleželo na mých penězích, aby pokryl náklady a něco vydělal.

 

Co jsem za své peníze dostal? V první řadě velkou trashovou čtyřku Metallica, Megadeth, Slayer a Anthrax. Poněkud nesmyslně převedeno na fotbalová měřítka, jsem se díval na Manchester United, Liverpool, Chelsea a Arsenal. Uznávám, že pokud někdo bere muziku jako celek a není fandou metalu, uznal by mi asi pouze Metallicu United. Ale fotbal je taky pouze jedno z mnoha sportovních odvětví.

 

Dále jsem si mohl užít například Fear Factory alias Blackburn, Alice in Chains alias Tottenham, Volbeat alias FC Kodaň a řadu dalších kapel, řekněme na úrovni naší ligy.

 

Hrálo se na nově postavených stadionech a pořadatelé museli investovat rovněž spoustu peněz do propagace.

Z tohoto pohledu je cena vstupenek na Sparta – Liverpool příliš vysoká.

A to i přesto, že se mohu těšit na významnou slevu díky permanentce. Sparta prostě využívá momentu, kdy poptávka převyšuje nabídku. I za tyto ceny bude stadion bezpochyby vyprodaný. Já to Spartě nezazlívám, ale ani jí za to nehodlám chválit, což si jinak za cenovou politiku rozhodně zaslouží.

 

Ale samozřejmě na Letnou přijdu a poženu, spolu s dalšími tisíci Sparťanů, náš klub

za vysněným postupem přes giganta. Na Sonisphere jsem byl přece taky. Sice tam hrálo více Liverpoolů, ale nehrála tam naše Spartička:-)

 

 

Petr137

<< Zpět

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha