Válka… měsíc patnáctý

<< Zpět

19.11.2012, Autor: pesfilipes

Když plzeňský vzteklounek Paclík bezprecedentně násilně instaloval do funkce šéfa rozhodčích FAČR svou nohsledku Damkovou, některá média tento akt označila za vyhlášení války Spartě. Čas běžel, ale nikde se nestřílelo. Sem tam se sice někde z dáli ozývalo pár výstřelů, ale jinak byl všude klid a mír. Podzimní čas roku 2012 ukazuje, že klid to byl jen zdánlivý. Každopádně o mír rozhodně nešlo a nejde. Říjen a listopad pak protínají nejen regulérní přestřelky, ale došlo už i na dělostřeleckou palbu.

 

Daniela Křetínského, podle škrabálka Luďka Mádla, v průběhu prvního poločasu zápasu v Plzni rozlítily nejen jednostranně neobjektivní verdikty sudího recidivisty Matějka, ale zejména pak na tyto posměšně reagující příchozí SMSky na jeho mobilu. Co následovalo, už víme. Zatím jen pár jedinců opravdu vidělo do karet DK. Ostatní se jen dohadují. A někteří z nevědoucích jsou opravdu viditelně nervózní.

 

Nohsledka Damková hned několikrát dala průchod svým emocím, aby opravdu všem bylo jasné, pro koho a zejména pak proti komu její srdce bije. Že je i přesto nadále ve své funkci, nemůže chápat nikdo, kdo se dostal aspoň do pátý obecný.

Minulý týden byla ve středu na pořadu dohrávka zápasu rezervy v Domažlicích. Sparta prohrála 1:4, dohrávala bez dvou vyloučených, dva góly z penalt. Podle aktérů zápasu a přímých svědků z řad diváků, to byla klasická vesnická zabijačka. Vrchním řezníkem byl jistý Tomáš Grimm z Rokycan, pomocníci z Plzně. V neděli před obědem se rezerva doma utkala s Lokádou a co náhoda nechtěla, sudí přijel z Plzně. Ačkoli i v tomto případě je na místě spíš funkce řezníka než sudího. Takže vrchní řezník Svatík a velmi zdatné sekundanty mu dělali pomocníci z Kdyně (Západočeský kr.) a Jáchymova (Karlovarský kr.). To, co se dělo na hřišti, mělo všechny parametry prachobyčejného zářezu, takže sportovní měření sil obou soupeřů šlo stranou. Skoro všem kolmým přihrávkám Sparty k brance hostů byl signalizován ofsajd bez ohledu na to, zda šlo či nešlo ofsajdové postavení hráčů v rudých dresech, což v první půli vyvolávalo údiv, ve druhé půli už neskrývaný hněv většiny diváků. Hlavní řezník se jal říznout ještě hlouběji, když po nijak hrubém, leč přesto neoddiskutovatelném naremplování Skaláka obráncem zezadu nepískl nedovolený zákrok hostujícího obránce, ale následné hraní rukou Skaláka na zemi. V tu chvíli už trenér rezervy Martin Hašek neudržel jazyk za zuby a velmi hlasitě se jal vyzvat hlavního řezníka ke vzpamatování. Ten bez mrknutí oka vyzval kapitána Sparty k vyexpedování MH na tribunu. O přestávce MH cestou do kabiny vyjádřil k řezníkům své mínění o jejich dosavadním způsobu vedení zápasu, odpovědí mu byly hodně arogantní a vyzývavé odpovědi, doprovázené posměšnými poznámkami zejména hlavním Svatíkem a prvním asistentem Bacíkem z Jáchymova, který se navíc snažil vyvolat zdání, že si za chůze zapisuje doslovné poznámky. Vzhledem k tomu, že nikdo z dobře 15 svědků neslyšel vulgarismy, protože ty prostě od MH nepadly, je hodně velkou záhadou, jak se tyto, jako „citace“ trenéra Sparty, dostaly do zápisu o utkání.

 

Ve druhé půli pak výkony Berbrových řezníků gradovaly, když Bacík Spartu nepustil prakticky do jediné kolmé přihrávky na hrot, což korunoval signalizovaným ofsajdem po autovém vhazování a hlavní Svatík když odpískal konec zápasu v době, kdy svítila na tabuli 89. minuta a na nejedněch hodinkách pak běžela teprve 88.

 

Příští - poslední podzimní kolo jede rezerva Sparty na hřiště Převýšova. Zápas se hraje v sobotu 24.11. 2012 od 13.30h. A pozor - hlavní rozhodčí Košan z Plzně, 1. asistent Paták z Horní Břízy (předměstí Plzně) a 2. asistent Pastyřík z Plzně. Nejen nohsledka Damková, ale i její řídící důstojník Berbr si chtějí se Spartou očividně trochu hrát… Ani se neptáme kde je Hrabě a spol. se svými „analýzami“ četnosti nasazování sudích na zápasy Sparty a jejich „výpočty“ všech možných a nemožných (ne) pravděpodobností.

 

Každopádně ačkoli se jedná o poslední podzimní třetiligové kolo, nabízí se tu pro všechny hrdé příznivce rudých velká příležitost k výjezdu a podpoře NAŠICH mladíků, klidně „proti všem“. Bude v Převýšově aspoň historicky 300 statečných Sparťanů?

 

Za každého výjezdníka, tím spíš na už skoro „bezvýznamný“ zápas rezervy, dvakrát díky. Nicméně si dovolujeme apelovat na uvědomělost a zdravý rozum všech příznivců Sparty, aby nezavdali svým chováním a jednáním Berbrovým pohůnkům sebemenší záminku, tím méně případně až k předčasnému ukončení zápasu. To náš klub potřebuje ze všeho nejmíň. Vytvořte rudým mladíkům bouřlivé ba domácí prostředí, ale myslete taky trochu politicky. Vite, jak to stalo v té brožuře… :-)

 

P.S. pakliže by měl někdo touhu podívat se na řeznické trio ze zápasu z Domažlic - Grimm, Kříž, Janoch, toto vystupuje v kompletním složení v sobotu dopoledne na Lokádě, při derby s Horními Měcholupy (10.30).

 

P.P.S. neuběhlo ani mnoho času a dostáváme nemálo informací ke zmíněným jménům Berbrových pohůnků

 

FC Písek: Drama se šťastným koncem rozhodly penalty

eFotbal: Rozhodčí Grimm byl dobrým strážcem

FC Přední Kopanina: Video: utkání bylo rozhodnuté předem, prohlásil kouč FCPK Duda po Neratovicích

Fotbalnaplno.cz: NAPSALI JSTE: Jirny, Jirny, obloukem se vyhni. Nechyběl ani Horník

 

pesfilipes

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Když fanoušci Plzně řídí zápasy Sparty

  majtin22.11.2012 17:05reagovat

  http://majtin.rajce.net/Sparta_B_vs_fans_Plzne

   

   

 • Možná by stálo za to...

  nokturno19.11.2012 21:43reagovat

  ...kdyby někdo z výjezdníků pořídil obrazový záznam zápasu, aby se o případných pochybeních mohli na svá kukadla přesvědčit i další.

 • Mno...

  martinS1919.11.2012 19:57reagovat

  ...mám v plánu se jet do Převýšova mrknout, kór když to tam mám co by kamenem dohodil a jen kousek došel.

  Ale je to hnus. Tohle už je opravdu okatý a jen blbec to nevidí.

 • Bohužel

  Ferry19.11.2012 19:24reagovat

  i tak to někdy chodí.Když rozhodčí chce,tak může vše.Otázkou zůstává,co s tím v daný okamžik dělat a co s tím dělat následně.Já sám jsem zažil jako hráč spoustu zápasů,kdy jsme vyhrát”nesměli” a můžu říct,že po počátečním smíchu mě vždy přepadl vztek následující pocitem bezmoci.Ideální řešení je jen jedno a budu asi hodně radikální.Chytit takovýho zmrda pod krkem,seřezat ho,odvézt do lesa,vyslíknout do naha a pověsit ho na strom hlavou dolů.Vztek

  • Bohužel

   martinS1919.11.2012 19:55reagovat

   amen

  • Bohužel

   bigcock20.11.2012 9:23reagovat

   Jednoznacne!

  • Bohužel

   looki20.11.2012 9:55reagovat

   ono takový mraveniště...Vztek

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha