Vaclík x Švenger

<< Zpět

2.2.2014, Autor: martinS19

Nemalému počtu fanoušků jistě udělala radost zpráva o návratu brankáře Milana Švengera do A týmu Sparty, byť má jen plnit roli třetího brankáře místo nadějného Jindřicha Staňka, který byl prodán do Evertonu. Byť mám Milana také celkem rád, nadšením z jeho návratu moc neoplývám. Rád bych v tomto článku zůstal nestranný a nebyl na žádné straně, ať mezi gólmany nebo fanoušky. Jen bych krátce rád vyjádřil svůj názor.

 

Před dvěma lety, když Vaclík do Sparty přišel, působil v roli prvního brankáře Milan Švenger. Mezi fanoušky velice oblíbený, protože má Spartu v srdci, o čemž si nedovoluji pochybovat. Toho v průběhu jarní části, konkrétně po nepovedeném zápase s Plzní nahradil právě Vaclík, který naopak už tolik oblíbený nebyl, protože vyšoupnul oblíbence fanoušků.

 

Později se ke své spolupráci oba brankáři vyjádřili. Dle Vaclíka si spolu nesedli, Švenger všechno popřel a naopak, alespoň on prý neměl s Tomášem žádný problém. Nebudu pátrat po tom, kdo mluví pravdu, navíc mně to je dneska úplně jedno.

 

Švenger má své kvality, za půl roku, co ve Spartě chytal, to i ukázal, ale že je Vaclík lepší brankář a roste zápas od zápasu, to musí vidět každý. Navíc jeho odchod do ciziny se evidentně blíží. Poté se bude hledat nový strážce svatyně a to může být i šance pro Milana, aby se jí chopil a mohl tak ukázat, zda má na to být dlouholetou jedničkou ve Spartě. Já o tom nejsem úplně přesvědčený, poslední jeho štace nebyly taky nic moc, a uvítal bych příchod Martina Dúbravky ze Žiliny. Rád bych se ale nechal mile překvapit i od Milana.

 

Čeho bych se nerad dočkal, abychom se vrátili o dva roky zpět a rozjeli se opět žabomyší války mezi fanoušky, kteří se rozdělí na „Vaclíkovce“ a „Švengerovce“. A doufám, že ani klima v kabině se nenaruší, gólmani si nepůjdou po krku a naopak se budou oba snažit svou rolí, ať bude jakákoliv, dotlačit Spartu k vytouženému titulu. Bylo by dobré nerýpat do Vaclíka, byť třeba jen na Twitteru, ale stát za ním, přesto že někdo má radši Švengera.

 

Snad se tímto krokem nevrátíme o dva roky zpět a nezažijeme stejně špatné jaro, jako tenkrát. Něco na tom je, že v cestě za titulem si největším soupeřem může být Sparta sama. Nedopusťme to.

 

martinS19

 

 

zdroj fotografie: sparta.cz

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
  • petr1373.2.2014 10:55reagovat

    S článkem souhlasím. Obecně nechápu ty fanoušky, kteří upřednostňují své oblíbence před Spartou. Já taky proti Švengerovi nic nemám, když chytal, tak podle mě velmi slušně. Nicméně jsem přesvědčen, že Vaclík je o něco lepší brankář a je dobře, že chytá. Pokud ho do brány prosadil Hřebík, tak je vidět, že tomu rzumí a chválím to - to k poznámkám Ewzena a spol..Pro Spartu by bylo jen dobře, kdyby spolu Vaclík se Švengerem dokázali vycházet a Švenger byl dvojka, protože je podle mne lepší než Marek Čech. No a při případném odchodu Vaclíka ven bych Švengera rozhodně nechal poprat se o jedničku, byť to k němu bude určitě chtít ještě jednoho brankáře.

  • Ferry2.2.2014 18:19reagovat

    S článkem vesměs souhlasím a hlavně bych vyzdvihl ten poslední odstavec.Bohužel,některým lidem to nelze vysvětlit.Otrávení

    Co se týče Švengera,já ho mám rád,je to kvalitní bramkář a je to Sparťan.Nevím,co se tehdy mezi ním a Vaclošem stalo a je mi to teď už taky úplně šumák,ale to,že krok s Vaclíkem byl správnej se teď přesvědčuje úplně každej,kdo má aspoň trochu soudnosti a fotbalového,brankářského rozumu.Ale u některých zaslepenců se prostě nálepky protekčního,Hřebíkovo spratka nezbaví.

    K tématu bych se vyjádřil tak,že v létě se uvidí,kdo tady vlastně z brankářů zůstane,popř.kdo přijde a věřím,že chytat bude ten nejlepší.Úsměv

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha