Sparťanky mají jasno: „Chceme vyhrát všechno!"

<< Zpět

21.3.2013, Autor: e-Sparta

Sparťanky vkročily do roku 2013 úspěšně. Z galavečera Grassroots si odnesly ocenění hned tři z nich. V anketě Fotbalistka roku zvítězila Lucie Martínková, kterou na stupně vítězů doprovodila z třetího místa její sestra Irena. Talentem roku se stala Lucie Hloupá.

 

Získaly ocenění Fotbalistka roku a Talent roku. Co to pro vás znamená?

Lucie Martínková: Pro mě je to krásný osobní úspěch. Užila jsem si to o to víc, že tam se mnou byla i sestra, a že skončila třetí.

Lucie Hloupá: Je to velká čest, byla jsem tam poprvé. Doufám, že moje výkonnost do budoucna bude dále růst. Za ocenění jsem velmi ráda.

 

Čím si podle vašeho názoru zasloužila ocenění právě ta druhá z vás?

Lucie Martínková: Tak to mě zajímá. (směje se)

Lucie Hloupá: Lucka je na hřišti velmi důrazná, má přehled ve hře, je talentovaná, šikovná a zkušená. Má vše na daleko vyšší úrovni než my mladší a rozumí fotbalu mnohem víc.

Lucie Martínková: Už jen to, že hraje za Spartu, hovoří samo za sebe. K tomu je neuvěřitelně šikovná a je to příslib do budoucna.

 

Kdyby ty sama jsi měla vybrat Fotbalistku roku, koho bys vybrala a proč?

Lucie Martínková: Já to vezmu trochu jinak. Jsem hrozně ráda, že sestra byla třetí. Její pozice ve Spartě i v reprezentaci je defenzivní středopolař. Odvádí tam spoustu černé práce, která bohužel často není na první pohled vidět. Proto jsem ráda, že se dočkala ocenění a myslím, že je to její veliký úspěch. A pokud bych měla vybrat někoho jiného místo sebe? Stejně bych vybrala sebe.

 

Za tebou v Talentu roku skončily Kateřina Svitková a Sára Juračková z Plzně. V čem jsou podle tebe jejich silné stránky?

Lucie Hloupá: Obě dvě holky hrají za juniorku a mají zkušenosti s áčkem. To já zatím ne. Hrají v reprezentaci do sedmnácti let. Rozhodně si zasloužily, být na vyhlášení Talentu roku.

 

Kdyby ses mohla vrátit o pár let zpátky a byla zase tam, co je Lucie Hloupá, je něco, co bys se zkušenostmi, které máš teď, udělala jinak?

Lucie Martínková: Za dobu, co hraju fotbal ve Spartě, jsme pouze dvakrát nevyhrály titul. To bych chtěla změnit a titul v obou těchto letech vyhrát. Ale i to jsou zkušenosti. A co bych udělala jinak já osobně? Asi není nic, čeho bych litovala. Jen někdy bych potřebovala mít trochu chladnější hlavu na hřišti. Myslím si, že to škodí nejenom mně, ale celému týmu.

 

Když ty si představíš sebe na místě Lucie Martínkové, kde bys chtěla být za několik let?

Lucie Hloupá: Fotbal mě baví, chci u něho být dlouho. Věnuji se mu od mala a nepřestalo mě to ani na chvilku bavit. Chtěla bych to dotáhnout až do reprezentačního A týmu a podle toho, jak mi to půjde, se někam dostat. Rozhodně by se mi líbilo třeba hrát v Německu.

 

Co pro vás byl nejlepší fotbalový moment v uplynulém roce?

Lucie Hloupá: Dostala jsem se poprvé do reprezentační devatenáctky. Vyhrály jsme první část kvalifikace, já dostala šanci hrát všechny zápasy v základu a dala jsem gól.

Lucie Martínková: Výhra mistrovského titulu. Zápas na Strahově se Slavií, kdy jsme zvítězily 3:1, přestože jsme 0:1 prohrávaly. Byl skvělý pocit vyhrát a porazit Slavii. Takže to - zisk titulu a poháru.

 

Kdy vám na hřišti bylo naopak nejhůř?

Lucie Martínková: Velké zklamání na klubové úrovni bylo, že se nám nepodařilo postoupit do jarní fáze Ligy mistryň. Měly jsme to jako svůj cíl a letos jsme k jeho splnění stály blíže než kdy předtím. S reprezentací jsme se nedostaly na mistrovství Evropy, ani do baráže. I to je velké zklamání, měly jsme očekávání, dostat se do hlavního turnaje.

Lucie Hloupá: U mě to je asi remíza se Slavií. Nedokázaly jsme splnit to, co nám řekl trenér a ten zápas jsme podcenily.

 

Jak se vám daří fotbal zkombinovat se školou a prací?

Lucie Hloupá: Jsem ještě na střední škole, tak to jde. Ve škole končím ve dvě a tréninky jsou od půl šesté. Pak se jenom učím nebo se neučím. Ale ve většině případů spíš moc ne. Skloubit se to dá, času máme dost i po tréninku.

Lucie Martínková: Je to náročné, ale když se chce, jde všechno. Uvedu příklad. Teď o víkendu máme turnaj v Bielefeldu (rozhovor se uskutečnil v lednu - pozn. red.). Je tam hlášena vysoká návštěvnost. Trenérovi už volali, že se těší na ségru a na mě, na dvě z trojice nejlepších fotbalistek České republiky. To bude zádrhel, a to ještě rok ani pořádně nezačal. A potom celou svoji dovolenou, dvacet dní, si vyberu na fotbal a klubové i reprezentační starty. Hned v prvních třech měsících máme dvě akce, které mě budou stát dvanáct dní dovolené. Další soustředění bude v létě, na podzim kvalifikace a Liga mistryň...

 

Čeho byste chtěly v roce 2013 dosáhnout? Máte nějaké fotbalové předsevzetí?

Lucie Martínková: Já jsem hodně, hodně sebevědomá. Mám motto: „Výhra není všechno, výhra je to jediné.“ Chci tedy vyhrát vše, co jde - pohár, ligu, všechny zápasy kvalifikace na podzim a dostat se do jarní fáze Ligy mistryň. Nejbližší priorita teď ale je porazit Slavii a vyhrát ligu. Až potom můžeme pokračovat.

Lucie Hloupá: Těším se na práci na tréninku a jsem na ni zvědavá, protože máme nového trenéra. Chci, abychom si do všech zápasů šly pro výhru. Chceme vyhrát ligu, a aby se dařilo i s reprezentací. Už bychom konečně mohly postoupit z druhé fáze a jít dál. A splnit to všem.

 

 

Michaela Kratochvílová

 

Foto: Sparťanky.tým.cz a pesfilipes

 

Poznámka: Rozhovor se uskutečnil už v lednu, ale dosud nebyl nikde publikován

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta

Místnost je zatím prázdná

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha