Rozhovor se Zdeňkem Folprechtem

<< Zpět

29.11.2010, Autor: DJDriver

Jak jsi spokojený se svým působením na Viktorce?

 

S působením na Viktorce rozhodně spokojený jsem. Na začátku to bylo trošku rozpačité, protože jsem v prvních dvou zápasech nehrál. Ale potom už se to všechno začalo v dobré obracet a hrál jsem pravidelně od začátku. Myslím, že na to, jaký máme mančaft, je 4. příčka úspěchem. A když to vezmu z mimofotbalové stránky, tak to bylo skvělé. Vytvořila se tam skvělá parta a hlavně s mladými se pořád něco podnikalo.

 

Jak se ti hraje na domácím hřišti? Terén na Viktorce vyhlášenému technikovi asi příliš nesvědčí...

 

Terén na Viktorce není sice nejlepší, ale když vyloženě nepršelo, tak to bylo celkem dobré. Samozřejmě mám radši pěkně upravené pažity, které i více vyhovují mojí hře. Hraje se mi dobře i na umělé trávě.

 

Jak vzpomínáš na tvůj jediný ligový zápas s Příbramí?

 

Mám z něj smíšené pocity. Na jedné straně to byl můj debut v základu za Spartu před zhruba 12 000 diváků a na druhé straně jsme smolně remizovali. Hlavně v první půli se mi hrálo skvěle a dařilo se mi, ve druhé už to nebylo ono. Naneštěstí jsme dostali vyrovnávací gól a remiza byla neúspěch.

 

Jak jsi spokojený s výkony reprezentační „devatenáctky“?

 

S devatenáctkou jsme pod vedením pana Hřebíka měli úspěchy, ale na ten největší, postup na Evropu, jsme nedosáhli. Škoda, myslím, že jsme na to měli. Jinak jsme hráli dobře, já byl kapitán, dařilo se mi, bylo to krásné období.

 

Co říkáš na výkony sparťanského béčka?

 

Je určitě dobře, že se klukum daří. Hodně jim prospělo, že se přestěhovali na hřiště do Xaverova, kde je o hodně lepší prostředí pro fotbal. Na jejich zápasy jsem občas chodil a měli i celkem štěstí, ale to k fotbalu patří. Jsem rád, že jsme je porazili. (s úsměvem)

 

Na čem bys měl nejvíce zapracovat?

 

Měl bych se rozhodně více nutit do zakončení, často mi lidé vyčítají, že se i v dobré pozici snažím ještě hledat spoluhráče. Jinak asi na rychlosti.

 

Na kterého spoluhráče z Viktorky bys fanoušky upozornil?

 

12 branek Míry Markoviče hovoří jasně. Je to kvalitní útočník. Hodně se mi líbí hra Maroše Klimpla.

 

Jak se daří Janu Kadlecovi?

 

Honza Kadlec je zajímavý hráč, už kvůli svým dispozicím. Ve Viktorce se mu ale nedařilo, po nějaké době byl přeřazen do B-týmu.

 

Koho favorizuješ na postup do první ligy?

 

Favoritem je určitě Dukla. Věřím, že o druhé místo se popereme my a Jihlava.

 

Máš nabídky ze zahraničí? Účastnil ses nějaké stáže v zahraničním klubu?

 

V nějakých 16 letech jsem byl na stáži v Itálii, z jejich strany byl i zájem, ale já byl mladý a rozhodně jsem chtěl zůstat v Česku. Ještě když jsem byl ve Spartě, tak byl nějaký zájem z Holandska, po kvalifikace na ME i z Ruska, ale nic konkrétního, jen takové kroužení.

 

Kteří z tvých spoluhráčů v mládežnických týmech budou jednou patřit mezi hvězdy Sparty?

 

S absolutní jistotou se to nedá říci samozřejmě o nikom. Mně osobně se jako fotbalista opravdu hodně líbí Roman Polom na místě stopera nebo Láďa Krejčí.

 

V této sezóně jsi se trefil proti sparťanskému béčku, v Ondrášovka cupu jsi pro změnu proměnil penaltu proti Slávii. Který gól byl cennější?

 

Určitě si více cením toho se Spartou. Byl v lize, zajistil nám body, byl proti klukům, které znám, byl i pěknej a otáčeli jsme z 0:1 na 3:1, byla to obrovská euforie. Se Slavíí to byla penalta, tak jsem byl hlavně rád, že jsem si prosadil, abych ji kopal. V 19 letech to není úplně jednoduché. Celý domácí zápas se Slavíí byl úspěch. Jak pro mě, tak pro tým.

 

Kolik už sis připsal v druhé lize asistencí?

 

Za tenhle podzim čtyři.

 

O tobě je známé, že jsi kromě fotbalu hrál i hokej. Pomohla ti zkušenost s tímto sportem i ve fotbale?

 

Myslím, že ani ne. Snad jen jsem už od mala zvyklý hodně trénovat. Někdo by mohl říct, že jsem si z hokeje do fotbalu mohl přenést tvrdost, ale já byl i na hokeji takovej hračička.

 

Kolikrát týdně jsi byl na ledě a kolikrát na fotbalovém hřišti? Který sport dostával přednost, když vycházely zápasy na stejný den?

 

Hokej jsem hrál do nějakých 12ti nebo 13ti let. V tu dobu byly tréninky, tak 3x týdně. Já chodil tak jednou a jednou od šesti hodin ráno před školou s klukama, kteří chodili do hokejové třídy, tam já ale nepatřil. Asi do deseti let, když jsem ještě nehrál za Spartu, dostával přednost hokej, pak jsem ale přišel na Spartu a začalo se to obracet. Někdy jsem odehrál ve stejný den jak hokejový zápas, tak fotbalový. Na obou sportech na mě tlačili, ať s tím druhým přestanu, když už to nešlo zvládat, tak jsem se rozhodl pro fotbal.

 

Na Kladně si se musel potkávat i s velmi talentovanými hokejisty. Na koho nejvíce vzpomínáš? Vídáš nějaké své spoluhráče při sledování hokejové Extraligy nebo jiné prestižní souteže?

 

Sledoval jsem, že například David Stach je v mládežnické reprezentaci. Jediný, kdo hraje Extraligu je Tonda Melka, který válí ve třetí lajně na Kladně.

 

 

Díky za rozhovor, za celou e-Spartu ti přeji hodně štěstí a brzký úspěšný návrat do Sparty.

 

 

DJDriver

(foto: sparta.cz)

<< Zpět

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha