Rozhovor s Martinem Susem

<< Zpět

12.6.2010, Autor: DJDriver

Rozhovor s Martinem Susem

Ahoj Martine. Tak prvně bych tě chtěl pozdravovat od členů fanouškovského webu e-Sparta a pogratulovat k titulu i záchraně. Začneme otázkou, jak to vypadá s tvým zdravím a kdy se ti to přihodilo?

 

Ahoj, mockrát Vám děkuju. Se zdravím to vypada tak, že tomu teď nechavám oddechnout, aby jsem na to neměl takovou zátěž, ale do 14 dnů by jsem chtěl pomalu začit trénovat. Neni na co čekat.

 

Dále by mě zajímalo, jak to bude až se plně uzdravíš? Zapojíš se do přípravy normálně s A týmem nebo juniorkou?

 

O tom se teď jedná, nejduležitejší ale je to abych se dal konečně stoprocentně do pořádku se zdravím a to co bude dál se uvidí. Abych řekl pravdu, sám nevim jak to bude.

 

A od kolika vůbec za Spartu hraješ? Jak si se do Sparty dostal a byl to tvuj vysněný klub už od mala?

 

Ve Spartě jsem od nějakých 12 let, dostal jsem se do ní jako každej malej fotbalista z náboru, ale vysněný tým od malička to nebyl, přišel jsem ze Slavie, takže jsem byl na rozhraní, ale teď jsem čistej SPARŤAN

 

V čem si myslíš že jsou tvoje herní přednosti a v čem naopak slabiny?

 

Slabiny jednoznačne v důrazu a ve hře hlavou, na tom musim nějak zapracovat a doufam, že mezi přednosti můžu dát práci s míčem a sebedůvěru.

 

Jak si myslíš že funguje ve Spartě práce s mládeží?

 

Tak určite na mládež je Sparta nejlepší v republice, za poslední roky má sparťanská mládež nejlepší výsledky v republice, jako jediná juniorka je ve druhé lize a poslední dobou sami vidíte že i hodně mladejch kluků je v áčku, takže práci s mladeží můžu jen chválit.

 

Jak s vámi mladšími hráčí komunikuje generální manažer Josef Chovanec?

 

Komunikuje s každým úplně stejně, nedělá rozdíly mezi starejma a mladejma, baví se bez problému s kýmkoliv.

 

O kom si myslíš že je ve Spartě v dorostu momentálně nejtalentovanější?

 

V dorostu je plno talentovaných hráčů, nejde říct toho nej, ale do přípravy šli čtyři z nich tak na tom asi něco bude.

 

Myslíš si že pro případný postup do Ligy Mistrů je potřeba posílit? A jestli jo, tak na jaké pozici?

 

To je otázka na trenéra, já můžu říct že současná Sparta má dobrý tým a když každej udělá maximum co umí tak si myslim že to dopadne dobře i bez posil.

 

Je nějaká věc co ti ve Spartě jako hráči chybí?

 

Jako hráči si nemůžeme stežovat na jedinou věc, ve Spartě funguje všechno na nejvyšší úrovni, takže v ničem není problém, máme vše.

 

Předpokládám, že testy na FTVS absolvovat nebudeš. Ale prozraď nám jaké jsou tvé kondiční výsledky v porovnání s týmem?

 

Testy se mi nevyhnou, až budu uplně zdravý tak mě budou čekat taky, ať už s béčkem nebo dodatečně s áčkem, tím si musí projít každý. V porovnání s týmem si myslím, že jsem v klidném středu :-D Nejlepší běžec ale určitě nejsem.

 

Je Martin Hašek hodně tvrdý trenér? Víme že tebe už trénoval v juniorce. Změnil se od té doby v něčem? Je náročnější?

 

V juniorce jsem ho zažil jen chvilku, takže z juniorky ho soudit nemůžu, ale co jsem ho poznal, tak naročnej je, ale bez toho to dělat nejde. Dělá vše proto aby z nás dostal to nejlepší. A jak bylo vidět po sezóně tak se mu to povedlo.

 

Jaký je tvůj názor na současnou podporu fanoušků? Popřípadě jestli by větší soužití fans s klubem nepřineslo více lidí a fandění na stadion?

 

Současní fanoušci jsou užasní, myslim že nejlepší u nás.. Když to tak bude i nadále tak nikdo nemůže říct ani slovo

 

A co tvoje osobní cíle? Věříš že se prosadíš ve Spartě? A pokud ne, pustila by tě Sparta na hostování?

 

Osobní cíl je momentálně dát se kupy se zdravím, poslední dobou jsem si to celkem vybral. Doufám že už to bude dobré a jestli ano tak budu dělat vše proto abych se prosadil, kdybych tomu nevěřil tak tady nejsem.

 

Pak je tu otázka na jakém postu nejraději nastupuješ? Jestli po boku Tomáše Řepky nabíráš, byť třeba na treninku zkušenosti?

 

Tak nejradši bych stopera nebo defenzivního záložníka. A k Tomášovi - je to velkej hráč a už jen ty tréninky s ním nám mladejm davájí hodně. Určitě se od něj snažíme odkoukat jak řeší určité věci a tím nám pomahá dál.

 

Mohl by jsi nějak stručně charakterizovat pár kluků z juniorky co se zasloužili o záchranu?

 

Milan Švenger - Hodnékrat nas podržel, výbornej brankař který zachránil hodně bodů a tím moc pomohl k zachraně.

 

Josef Divíšek – ještě nemá tolik odehráno, ale je to kvalitní fotbalista s výbornou levou nohou a myslím, že pro přístí roky důležitej hráč béčka

 

Jakub Rada - jeden z nejzkušenějších co má nejvíce odkopáno, nic nedělá napůl všechno na sto procent a každému jde prikladem. Dobrej fotbalista s dobrou kopací technikou a správný kapitán.

 

Bohouš Nádeníček-podle mého velice nepříjemnej agresivní, rychlý útočník. Útočnici v bečku to nemají zrovna lehký ale on se s tím porval víc než dobře.

 

Petr Putz - Mladej kluk, velmi dobrej fotbalista, má už i dost odkopáno je pracovitej a s míčem si rozumí. Ma dobře našlápnuto.

 

Vladimír Valíček - důraznej ale zároveň konstruktivní obránce, kteří jsou dnes moc dulezití. Nic nevynechá a do všeho jde naplno.

 

Když trošku zabrouzdám do tvého osobního života, tak jsi si asi moc dovolenou neužil, co?

 

To máš pravdu po sezoně áčka jsme šli pomoct béčku a vyplatilo se to, takže to nikomu myslím ani nevadí. Momentalně mám dovolenou takovou, že dělám vše pro to, abych připravil to koleno na velkou zátěž

 

A jaký je vlastně Martin Sus kluk? I když já ho znám ale tvoje osobní vyjádření asi bude lepší :-).

 

To se ptáš mě jo :-D?? Fantastickej neeeee :-D tak určitě každej je nějakej, myslím si že jsem přátelskej, hlavne upřímnej. Co si myslím to reknu ať je to cokoliv. Nezkazím žádnou legraci a myslím že lidi se mnou nemají problém vycházet.

 

Tak ti děkuji za rozhovor. Za celý web ti přeju hodně štěstí a brzké uzdravení potíží s kolenem a doufám že ve Spartě vydržíš co nejdéle. Měj se hezky a třeba zase někdy uděláme nějaké interview:)

 

Já vám taky děkuju a mějte se. Ahoj

 

DJDriver

 

(použité foto ze sparta.cz)

<< Zpět

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha