Rezerva zvládla první zápas sezóny

<< Zpět

11.8.2013, Autor: ACSpartaPraha4ever

Ačkoliv se A-tým Dynama v minulé sezóně nedokázal udržet v první lize, tak na Střelecký ostrov Spartička přeci jen tuto sezónu zavítala: sice šlo „jen“ o její B-tým, ale člověk musí využít každou příležitost vidět Spartičku naživo, a jelikož se zápas A-týmu s kolchozem konal až večer, tak mi nic nebránilo v sobotu dopoledne před odjezdem na Letnou zkouknout, jak na tom ta naše rezerva pod vedením pana Haška je. Počasí bylo ideální, pařáky a bouřky posledních dní byly pryč, nějaké výmluvy na počasí byly tedy nepřípustné a očekával jsem super výkony. :-)

Prvním soupeřem „béčka“ v této sezóně byla farma budějovického Dynama, kterou je od roku 2011 tým ze Strakonic. V sestavě Sparty B nastoupili i dva hráči A-týmu - Pablo Gil a Andrej Kerić, v sestavě Strakonic se zase na netradičním místě objevil zkušený, bývalý ligový fotbalista a v současnosti hrající asistent trenéra Rudolf Otepka - zahrál si na stoperu.

Sparta byla hned od začátku lepším týmem, šance Konatého a Poučka ale gólem neskončili. Toho se sparťané dočkali ve 14. minutě, kdy se pas Deliho dostal až ke Kerićovi a ten nedal gólmanovi Strakonic šanci.

Po gólu se obraz hry příliš nezměnil, sparťané byli i nadále lepší a mnohem aktivnější, Strakoničtí kupili chyby, ale sparťanští hráči je nedokázali gólově využít. Hodně aktivní byli hlavně Reiter, Konaté - ti dělali obraně Strakonic opravdu veliké problémy - a také Kerić se Sýkorou.

Spolupráce Reitera s Konatém byla na začátku akce, která vedla ve 40. minutě ke zvýšení náskoku - Konaté přihrál na křídlo Reiterovi, Reiter přihrál pod sebe na velké vápno Miskovičovi a ten hezkou střelou přidal druhý sparťanský gól. Hned po Miskovičově brance mohl skóre navýšit Konaté, pěkně se dostal do pokutového území, ale jeho střelu z úhlu vyrazil brankář Strakonic. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro sparťanskou rezervu.

Na začátku druhé půle udělal trenér Strakonic Lerch hned tři změny, na hřiště se podíval mj. i další fotbalista s prvoligovými zkušenostmi Petr Benát, pan Hašek žádné změny ve sparťanské sestavě neprovedl. Sparťané pokračovali v předváděné hře z prvního poločasu, jen si vytvářeli ještě více šancí - Sýkorova střela šla těsně mimo, Kerićovu šanci s problémy lapil brankář Strakonic, Matouškova možnost, kdy byl osamocen na hranici velkého vápna, skončila slabou střelou mimo a další velkou příležitost Keriće opět vychytal gólman.

To už běžela 64. minuta, když zahrozili i Strakoničtí - jeden z hráčů byl zcela nehlídán ve vápně, ale Staněk jeho střelu skvěle vykryl. Chvíli na to se do dalších sparťanských šancí dostal Konaté: nejprve jeho hlavičku gólman vyrazil na rohový kop, o chvilku později pak jeho střela mířila vedle. Na konci sedmdesáté minuty se pak objevili chybky i v defenzivě Sparty, avšak příležitosti strakonických hráčů dokázal zlikvidovat gólman Staněk.

K dalšímu vzrušení došlo až 8 minut před koncem - Lukáš Pouček se po rychlém protiútoku Sparty dostal k míči, obehrál brankáře a v pádu zvýšil na 3:0. Po gólu došlo k většímu počtu střídání, tempo hry opět poněkud upadlo a tak se do konce zápasu už nic vzrušujícího nestalo.

Tak takhle vypadal zápas z mého pohledu. Hodnotím jej ze strany Sparty jako povedený, fotbal předvedla opravdu hezký, jen ta koncovka by mohla být lepší. :-) Nejvíce se mi zamlouval výkon Konatého a v první půli hodně aktivního Reitera, do oka mi padl i Sýkora.

Příští zápas hraje sparťanský rezervní tým za týden v Čáslavi, na Strahově ho budeme mít možnost vidět v neděli 25. 8. od 10:15, jejich soupeřem budou hráči z Horních Měcholup. Tak snad se bude na zápasy „béčka“ chodit s radostí. :-)

SK Strakonice - AC Sparta Praha B 0:3 (0:2)

Branky: 14. Kerić, 40. Miskovič, 82. Pouček.

Sestava Sparty B: Staněk - Gil, Deli, Hovorka, Sýkora - Reiter (86. Nový), Matoušek, Miskovič (88. Karafiát), Konaté (88. Macháč) - Kerić (86. Hájek), Pouček (82. Skopec).