Přes Mandrage pro titul

<< Zpět

17.5.2010, Autor: pubi

O nepopsatelných zážitcích ze sobotního podvečeru na Letné, na které do konce života nezapomeneme, by mohla psát převážná většina členů těchto stránek. Nicméně já prožil velice zajímavý den, o který bych se s Vámi chtěl podělit.

Všechno dění okolo utkání totiž začalo již o několik dní dříve, lístky na Teplice jsem pořídil zhruba týden před termínem střetnutí s tím, že nakonec uvidíme, zda pojedeme. Měli jsme totiž problémy s dopravou, neboť řidič naší pravidelné fanouškovské skupiny měl jiné povinnosti, proto se na utkání dostavil samostatně až okolo 17. hodiny.

Proto jsme museli vyrazit autobusovou dopravou již v 10.43. Avšak právě tento fakt byl velikým problémem. Do Volyně totiž zavítala v pátek večer plzeňská kapela Mandrage a musím se přiznat, že jsem „hledal ženu“ i s následnou after party v nejmenovaném volyňském non stopu zhruba do 6 hodin. O 4 hodiny později se mi tedy nestávalo vůbec dobře. Po nezbytné sprše jsem vyrazil na autobusové nádraží, kde jsem potkal pana Vítězslava Jandáka, který se účastnil kampaně politické strany ČSSD. Nejspíše ze mě měl, stejně jako všichni přihlížející, velikou radost. Celou cestu autobusem jsem pochopitelně podřimoval, moji sparťanští kamarádi mě probudili až na místě našeho výstupu – Na Knížecí. Odtud jsme se přemístili tramvajovou dopravou do obchodního centra, ve kterém jsme navštívili pobočku KFC. Smažené kuřecí Cripsy a hranolky bych si určitě užil jiný den více. Nyní jsem byl rád, že jsem zmiňované menu udržel ve svém žaludku. Musím se však přiznat, že se mi po prvním sobotním jídle a zhruba 2 litrech perlivé vody udělalo lépe. Zbytek dne jsem si tedy mohl užít bez jakýchkoliv problémů.

Následně jsme vyrazili na Letnou, kde jsme vyzvedli rezervované vstupenky. Vcelku mne překvapilo, že se na takto důležitý zápas neprodávali vstupenky na jméno. Všechna čest – čím méně starostí pro nás – fanoušky – tím lépe! Do začátku však scházely ještě zhruba 3 hodiny. Co nyní? První zastávkou byl místní sex shop „Erotic club“ nedaleko Generali arény. :-)

Zde jsme se skutečně pobavili, upřímně nechápu zoufalce, kteří tyto obchody navštěvují. To nestačí na uspokojení 2 lidi?! Když mě přestali vzrušovat řetězy na bradavky :-), vyrazili jsme do Holešovic, kde jsme si prošli celé výstaviště. Z exteriérové strany jsem tedy navštívil také halu hokejové Sparty. Avšak připadá mi, že z Tesla arény žádný "X-faktor" nedýchá. Když vidím Generali arénu, jsem plný vzpomínek, historie. V hokejovém dění budou mít mé srdce nadále Motoráci.

Po prohlídce Holešovic jsme se vrátili na Letnou, kde již čekal zmiňovaný řidič posádky. Ještě před usednutím na tribunu jsem si došel koupit do fan shopu již 3. sparťanský náramek. Ten první jsem měl zhruba před 5 lety, nicméně antisparťan mi jej přetrhl. Ten druhý jsem si koupil zhruba před 2 měsíci na utkání Sparta – Olomouc (4:0). Bohužel jsem jej ztratil na již zmiňovaném koncertě skupiny Mandrage. Říkal jsem si, že je to špatné znamení a bez náramku na Letnou nevlezu. Ještě před vstupem do Generali arény jsem si odchytil klučinu prodávajícího občasník Ultras. Cena mě skutečně zaskočila, ale přispěl jsem rád. Takové choreografie a nápady, jako jsem viděl při utkání s Teplicemi, jsou prostě k nezaplacení. Bohužel jsem občasník domů nedovezl, v záplavě euforie a vyběhnutí po závěrečném hvizdu na trávník jsem jej již společně s časopisem Sparta, do toho! zapomněl na tribuně.

Atmosféra na utkání byla nepopsatelná. Ať se snažím jakkoliv, žádná věta není tak zajímavá, aby sobotní Generali arénu popsala. Prostě paráda, fantazie, nádhera. Podařila se obě chorea, nádherná byla také počáteční hymna. Zúčastnil jsem se také mexické vlny. Právě takováto utkání přilákají mladičké fotbalisty k rudé síle. Otec vás vezme v 6 letech na první fotbal – Sparta vs. Teplice – 15. května 2010. Nádhera! Jsem přesvědčen, že v sobotu večer se změnilo mnoho srdcí těchto mladičkých klučinů. Jejich láska pro fotbal se změnila v lásku pro SPARTU!

Ke hráči, který rozhodl o 35. titulu v historii Sparty, není potřeba nic říkat. Kdo by vymyslel lepší pohádku s hezčím happy endem, než – li Řepkův náběh na hlavičku a vystřelení titulu? Všem hráčům, realizačnímu týmu i vedení se hluboce klaním. Když jsem viděl po 1. půli přes 19 tisíc nervózních a neustále věřících fanoušků, musím říci, že práce těch kluků není jednoduchá. Lidé v klubu pracují pod obrovským tlakem, jsou pod drobnohledem médií, nicméně letos to zvládli a bez jediné porážky získali titul!

Zhruba 5 minut před závěrečným hvizdem se domlouváme, zda půjdeme pro hřiště – já jsem samozřejmě pro, ale nevím, jak to zde chodí. Všechny oslavy jsem sledoval prozatím bohužel pouze u televize. Ze 3. řady jsem měl takřka pole position, nicméně zkušení „oslavovatelé“ nezaháleli a během 5 sekund po konci utkání se před nás dostalo zhruba 1000 fanoušků. Přesto jsme však stáli pod hlavní tribunou vepředu a oslavy titulu jsme si parádně užili.

Na závěr bych chtěl ještě vyjádřit upřímnou soustrast Nikimu Hohedenerovi, zrovna jemu jsem za fantastické jarní výkony bujarou oslavu přál. Není to žádný flákač, je to hráč, který může být naším vůdcem. Svou bojovností a výborným hlavičkováním si podmanil celou Letnou. Nyní se můžeme podívat také do budoucnosti. Nejdůležitější bude udržet opory – Kušníra, Wifrieda a především Kucku, který úroveň české Gambrinus ligy podle mě dávno přerostl. Dres Leverkusenu by mu slušel již dnes, avšak všichni moc dobře víme, že nejhezčí dres je ten rudý – sparťanský. Proto doufejme, že nás slovenský bojovník ještě neopustí. Doufám, že svou druhou šanci dostane Juraj Piroska, jenž ve slovenské Corgoň lize prokazoval celý ročník své kvality. Několik branek vstřelil také z přímých kopů, což by Sparta především proti slabším týmům, které pouze brání, častokrát přivítala.

Ještě jednou upozorním také na svou výbornou statistiku, během letošní sezóny jsem totiž navštívil Generali arénu 4x a všechna utkání skončila výhrou Spartičky. A to nelze říci, že bych jezdil na Příbram či Budějce. Naopak, na tato mužstva se nám nedařilo, což se dá u tak mladého mužstva omluvit. Celkové skóre „mých“ zápasů je 9:1 (vs. Panathinaikos 3:1, vs. Olomouc 4:0, vs. Slavia 1:0, vs. Teplice 1:0)! Ano, přesně tak – já jsem sparťanským štístkem.

 

S pozdravem, vystřízlivší pubi

<< Zpět

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha