Pozápasové tiskovky bych zavedl i pro rozhodčí

<< Zpět

25.9.2015, Autor: munzig

Výkon rozhodčího dokáže zápas zničit anebo naopak pozvednout. Když se řekne výborný výkon rozhodčího vybaví se mi zápas Sparta vs. Plzeň který soudcoval Wolfgang Stark. Na hřišti nebyl prakticky vidět, zbytečně hru nekouskoval a nechal ji plynout. Oproti tomu jsou rozhodčí, kteří dokáží i kvalitní zápas svými výkony znechutit jak hráčům, tak fanouškům. Když v roce 1970 FIFA zavedla trestání hráčů žlutou či červenou kartou, dostali tím rozhodčí do ruky nástroj jak pozitivně ale i negativně ovlivnit průběh utkání.

 

Rozhodčí jsou při každém zápase pod velkým tlakem, každé jejich sporné rozhodnutí je probíráno horem dolem. Jako diváci nebudeme s rozhodčími nikdy spokojeni, protože každý fandíme jinému klubu a při takový rozhodnutích jsme chtě nechtě zaujatí. Často jej řešíme několik dní po zápas nebo při jeho další delegaci na utkání našeho týmu. Čímž je rozhodčí dostáván stále pod větší tlak a každý člověk dělá pod tlakem chyby. Jak se takového tlaku zbavit nebo ho alespoň částečně zmírnit? Napadla mě jedna možnost. Tisková konference.

 

Trenéři jsou po zápase pod palbou otázek o taktice, výkonu hráčů, průběhu zápasu atd. Proč nemají takovou možnost i rozhodčí? Myslím že nejednoho fanouška by například zajímalo, proč sudí Matějek pískl Limberskému jeho penaltu. Proč tentýž faul byl v prvním případě potrestán slovním napomenutím a další žlutou kartou? Co vedlo sudího Mazzoleniho k červené pro Matějovského? Jaký má sudí Zelinka názor na atmosféru namířenou od 10. minuty proti němu?

 

Za 90 minut na hřišti dnes berou rozhodčí nemalé peníze v Synot lize dostává hlavní sudí 25 tisíc, za zápas v Evropě berou ti nejlepší i 120 tisíc korun. To je za 90 minut celkem slušná suma. A krom komise rozhodčích se nikomu nezodpovídají. Výstupy z komise rozhodčích jsou tajné a my se prakticky nic nedozvíme. I když jako fanoušci co za fotbal dáváme peníze, bychom si to dle mě zasloužili.

 

Myslím, že kdyby rozhodčí mohl několik desítek minut po zápase v klidu zhodnotit svůj výkon a ospravedlnit svoje výroky, mohl by tím fotbal dostat lepší tvář. Rád bych od rozhodčích slyšel zdůvodnění proč udělal to a to. Kdyby i rozhodčí občas přiznal chybu, špatné postavení nebo necitlivé zastavení akce, dostal by v očích veřejnosti lidštější tvář.

 

foto: sparta.cz

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • centre8.3.2016 21:09reagovat

  kurzové sázení, velmi spolehlivé informace :

   

  www.dampres.blogspot.cz

 • kdyby jenom 25 tisíc

  kilovolt8.10.2015 8:37reagovat

  ale ještě kapříky, litry, kila hrušek a jablek a tak podobně Smích

 • Ferry26.9.2015 10:39reagovat

  Já bych se toho asi nebál a zkusil to.Horší už to stejně být nemůže.

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha