Potřebujeme nového záložníka?

<< Zpět

27.5.2011, Autor: spartas

Celí nedočkaví a roztřesení už čekáte na svoji dávku? Svoji dávku úvah a informací od spartase?:-) Asi ne, ale já to do vás stejně nacpu! Bystřejší čtenáři si všimli, že dnes si na paškál vezmu zálohu. Co mi dnes bude úlohu hodně stěžovat je nejasné rozestavení Sparty. Brankář je vždy jen jeden, obrana nastupuje pravidelně o čtyřech mužích, tak záloha se dynamicky mění.

 

Jisté místo v ní měli prakticky dva hráči. Kamil Vacek a Marek Matějovský. Kamil je podle mě momentálně nejlepší záložník ve Spartě, je technický, silný, má velké fotbalové myšlení. Bohužel se bojím, že ho v létě ztratíme. Již loni o něj byl velký zájem v Německu a letos tomu nebude jinak.

Marek Matějovský pak měl být klíčovou osobností jara, což se mu bohužel nepodařilo. Neztrácím však v něj víru, neboť některé náznaky byly skutečně exkluzivní. Otázkou pak je zda bude tvořit střed zálohy pouze dvojice hráčů, nebo trojice hráčů. Pokud to však zkrátím, nakupovat podle mě bude potřeba tak jako tak. Ale nepředbíhejme.

Na levé straně se po dlouhých letech konečně prosadil nějakých odchovanec a to Jakub Podaný. Dynamický, rychlý hráč s kvalitním centrem působil v zápase proti Palermu na mnoho lidí jako zjevení. Svou šanci chytil za pačesy a už ji nepustil. Náhradníkem na tuto pozici pak Láďa Krejčí, v systému 4-3-3 Václav Kadlec.

Typickým pravým záložníkem byl v tomto ročníku vlastně pouze Libor Sionko. Jeho výkony měly sestupnou tendenci a lepšit se to zřejmě příliš nebude. Nicméně i tak mu nemůžeme upřít skutečně obrovskou snahu. Druhý pravý záložník je pak Kadeřábek, který prakticky žádnou šanci na hřišti nedostal a v systému 4-3-3 Kerić. V klasickém 4-4-2 si však Keriće na pravé lajně představit nedovedu. Co mi skutečně chybí je pak pitbull v záloze. Skutečně tvrdý defenzivní záložník, který by chránil Matějovského, čistil střed a vytvářel podmínky pro klidnou rozehru. Takovým hráčem by mohl být v mém pohledu Radoslav Kováč. Hráč zocelený tvrdou anglickou ligu i roky prožitými v Rusku.

 

Údajně jistou posilou je Martin Juhár z Košic. Co o něm víme? Mělo by se jednat o levonohého záložníka, kterému však nečiní problém nastupovat v obraně a co je zajímavé, tak i vpravo. K tomu prý disponuje slušnou kopací technikou, které využívá hlavně při zahrávání standardních situací. Navíc přichází po vypršení smlouvy tedy prakticky zdarma. Záloha je dle mého ve Spartě skutečně zdrojem mnoha problému a kvalita hráčů se nevyužívá takovým způsobem, jak by se slušelo.

 

Jaké byste preferovali rozestavení vy? Co říkáte případu Zeman? Chtěli byste vidět opět v áčku Luboše Huška? A co David Pavelka? Diskutujte, témat je zde skutečně mnoho!

 

 

(foto: sparta.cz)

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Jables133727.5.2011 17:29reagovat

  Ja a moje okoli asi pokazdy koukame na jinyho Vacka, jinak to neni mozny.

  • vonhes29.5.2011 22:19reagovat

   Taky mám ten pocit. Nepřijde mi ani z půlky tak úžasnej.

 • záloha

  Fotos Von Mir 27.5.2011 9:47reagovat

  Tak podle jednoho celkem spolehlivého zdroje z ofika, je Hušek opět v kádru A týmu.

  Možná se ho dočkáme už v zápase s Hradcem. Zoufalství

   

  Na Juhára se těším. Jsem velmi zvědavej, co zde předvede. Bude to nový Kucka? Nebo další do řady Lačných? Uvidíme

   

   

  • záloha

   majk29.5.2011 17:28reagovat

   a jak se hodil Úsměv

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha