Potřebujeme nového útočníka?

<< Zpět

30.5.2011, Autor: spartas

Guten Tag, dobrou chuť, pokud právě jíte. Já mám docela hlad, právě jsem totiž zvracel, neboť jsem viděl zápas s Hradcem.

 

No nic popojedem. Poslední řadou, kterou jsem nepodrobil auditu, je útok. V celé té holomajzně, kterou Jozef vznešeně nazývá fotbal, funguje útok až překvapivě spolehlivě. Přestože celý tým pro útok nepřipravuje zrovna příliš šancí, je i tak schopný Kweuke a spol poměrně často skórovat.

 

Jeden můj velký oblíbenec nedávno pronesl památnou větu, že má při argumentaci rád fakta a ne nějaké co by kdyby. Faktem tedy je, že ze tří nejlepších střelců ligy hned dva hráli v této sezóně za Spartu. Ať už Tomáš Pekhart nebo Leonard Kweuke. Pro příští sezónu s Tomášem bohužel počítat nemůžeme a já říkám, že je to velká škoda. Tomáš byl schopný pravidelně střílet branky bez ohledu na to, jestli byl na hřišti celou dobu, nebo ne. Ať se ti daří v Německu, Tomáši!

 

Kdo nám však snad zůstane je kamerunský obr Leonard Kweuke. Pro mnohé nástupce Bonyho Wilfrieda, pro mnohé dokonce hráč lepší. Já podobné nadšení úplně nesdílím, nicméně jeho bilance 14 branek je vzhledem k jeho počtu zápasů i tak skvělá. Právě sázka na silné a vysoké hráče v útoku lze přičíst k tomu lepšímu, co trenérský štáb za dobu svého působení ve Spartě vymyslel. Nicméně s nimi budu účtovat až příště. Pro příští sezónu tedy bude potřeba najít nové hráče. Z hostování by se měl vrátit Milan Jurdík, naopak v Jablonci zřejmě zůstane Lukáš Třešňák. Může nám to být líto, ale vzhledem k tomu jakou hrou se Sparta prezentuje, to vidím jako logické rozhodnutí. I tobě tedy hodně štěstí, Lukáši!

 

Více by se snad měl zapojit Andrej Kerić a ztracenou formu snad přes léto najde Václav Kadlec. Podívat bychom se mohli i do juniorky, kde se spolehlivými výkony prezentoval Petr Putz. Nicméně i tak dle mého bude potřeba posílit. V lize příliš schopných posil nevidím a tak doufám, že se oči GSM podívají i za hranice.

 

Co vy? Koho byste v příští sezóně rádi viděli pobíhat na špici letenského útoku?

 

 

(foto: sparta.cz)

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Útočník

  artaxerxes30.5.2011 10:59reagovat

  No já bych si dovedl u nás představit Petra a Šultese s Olomouce.

   

  Jakub Petr je velmi talentovaný a schopný útočník, ale problém může být v prioritách.

   

  Osobně by se mi ještě víc líbíl Šultes, který by mohl být vhodným útočníkem jako křídlo v Chovancovu 4-3-3. Útok Kweuke na hrotu, Šultes a Kerič křídla by nemusel být špatný.

 • ANO!

  ACSpartaPraha4ever29.5.2011 22:58reagovat

  I Otava naznačil, že Sparta bude usilovat o nějakého útočníka... Pochybuji ale, že půjde o hráče z GL, jak píšeš, je tu strasně malý výběr... Ale posilu do útoku dle mého názoru potřebujeme.

 • Útok

  dominik2729.5.2011 22:37reagovat

  V téhle sezoně měl výbornou statistiku Třešňák. Své 4 góly dal prakticky z ničeho.

  Do příští sezony bych si přál ustálené rozestavení 4-4-2 a tam bych si uměl představit Třešňáka i Lačného, pokud už se nad oběma jmenovanými nezlomila hůl.

   

  Pak tu máme další mladé, kteří by mohli po minutách začít nakukovat do áčka, ať už je to Jurdík, Putz, Skalák nebo Kraják. Hlavně ať tihle kluci nechodí hostovat do týmů, které hrají beton, jako to udělal Jurdík...Zoufalství

   

  No. 1. pro příští sezonu doufám bude Kweuke. Kromě odchodů Bonyho s Pekhartem by to v krátké době bylo další citelné oslabení. Naopak by se možná ještě jeden vysokej silovej typ hodil. Nikoho takového však nevidím v naší lize...

  • Útok

   dominik2729.5.2011 22:41reagovat

   Ještě by se měl vrátit z hostování Jan Kadlec. To je vysoký silový typ útočníka, akorát je otázka, jestli výkonostně bude stačit. Ze Slovenska jsem žádné velké ohlasy nezaznamenal. Byl tam i problém s dlouhodobým zraněním...

  • Útok

   ACSpartaPraha4ever29.5.2011 23:02reagovat

   No jestli pustí i Lea, tak to pak nevidím sparťanské vyhlídky pro sezónu 11/12 nepříliš růžově... ale snad by neprodali během půlroku 3 klíčové hráče /a to se ještě mluví o odchodu Vacka/.

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha