Potřebujeme nového obránce?

<< Zpět

25.5.2011, Autor: spartas

Zdravím. V minulém díle našeho miniseriálu jsem se zaměřil na post brankářský. Dnes, když mi za okny krásně svítí sluníčko a Horváth se ještě pořád probírá z deliria tremens, jsem se rozhodl sepsat druhý díl. Na paškál si vezmu obranu klubu číslo jedna. Spartička pravidelně nastupuje se čtyřmi obránci v řadě. Zprava Kušnír – Brabec – Řepka – Pamić. Můžeme říct, že jde o neotřesitelnou čtveřici.

Ondra Kušnír má post pravého beka pevně pod palcem a i když si myslím, že se letos nepotkal s nejlepší formou, tak zůstává v plánech pana Chovance stále v základní sestavě. Vedle něj se do skvělých výkonů rozehrál Erich Brabec. Podle mě překvapení jara. Dost by mě zasáhl jeho možný odchod do zahraničí, o kterém se bohužel mluví. Erich si své povinnost plní naprosto spolehlivě a bez zbytečných rušivých vlivů. Druhým, i když používat v jeho souvislosti slovo druhý není šťastné, stoperem je sparťanský Bůh Tomáš Řepka. Neotřesitelný, nezničitelný a zarputilý kapitán je pro mnoho lidí synonymem pro AC Sparta Praha. Můj názor však je, že věk nezastavíš a momentálně by mi více vadil odchod Ericha než Tomáše. Ne, že bych Toma neměl rád, to ne. Ale na můj vkus bylo v jeho výkonech letos až moc chyb, moc křiku, moc nervozity. Přál bych mu klidný fotbalový důchod v Dubaji. Spousta sluníčka, peněz a žádný Deník Sport je pro něj jistě argumentem, na který může slyšet. Levou lajnu pak doslova piluje vzrůstem malý, ale duchem velký Chorvat Manuel Pamić. Po svém příchodu si pro své výkony a nasazení získal srdce mnoha fanoušků z Letné. Letos však nemohu říct, že bych byl jeho výkony uhranut. Jistě stále patří k absolutní špičce v lize, ale něco mi tam chybí. Možná větší sebevědomí, nevím. Asi si říkáte, že zatím opakuji věci, které víte a nic nového jste se nedozvěděli, ale to by mělo přijít teď. Potřebujeme tedy nového obránce? Já říkám ano. Post stopera je sice vyřešený skvěle i při možném odchodu jednoho z dvojice Řepka – Brabec. Na lavičce totiž sedí Tomáš Zápotočný, který mě o svých kvalitách přesvědčil. Trošku otazníkem je Ondra Švejdík, který se zatím pouze dostává do správné provozní teploty a na trávníku jsme jej ještě v áčku vidět nemohli. Na soupisce áčka pak figuruje ještě Bondoa Adiaba, ale toho můžeme pro příští ročník zřejmě vyškrtnout. Zastupitelnost krajů obrany je pak úplně nulová. Obvykle se to řeší nasazením Jirky Kladrubského, ale všichni cítíme, že to není to pravé ořechové. V médiích se objevily zprávy, že rudý dres by od příštího ročníku mohl obléknout Vlastimil Vidlička. Zkušený bek z Teplic možná není tím jménem, které by příznivci letenského velkoklubu chtěli slyšet, ale já říkám: „Proč ne?“ Jeho nákup pro Spartu nebude finančně náročný a to je v dnešní době velmi důležité. Jeho schopnost zahrát na kraji by pak mohla řešit trable s náhradníky na pozici krajních obránců. I tak bych rád slyšel i větší jméno, napadá mě ostravský Řezník, ale stále lepší, než kdyby musel vlevo či vpravo nastoupit Jirka Kladrubský. Co vy si o tom myslíte? Je potřeba obranu posílit? Chtěli byste, aby zůstal Tomáš Řepka? Nebo byste dali šanci mladším ročníků? Co třeba Lukáš Hejda? Napište a diskutujte!

 

(foto: sparta.cz)

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Nepotřebujeme

  GaryLineker25.5.2011 16:02reagovat

  Za Pamiho může naskočit Podaný(za kterého může nalevo naskočit Krejčí) a Kladrubský, stejně jako za Kušníra. Stejně tak věřím i mladejm klukům, kteří by museli náhle naskočit a předvedli se jako Pody proti Palermu. Řepka je pro mě symbol Sparty a srdcař, kterýmu navíc v každým zápase bezmezně věřím. Radši bych aby odešel Brabec, kterýho nemám ani trošičku rád, když už. Zápo super, navíc se vrací Hejda.

  A ukažte mi na cenově dostupnýho hráče, kterej by na levým beku předvedl aspoň o trošku víc než Podaný!

 • Řepka

  Lister25.5.2011 9:06reagovat

  Už by mu měli balit balíček suvenýrů na cestu do Dubaje. Rozvod bude drahý.

 • Jables133725.5.2011 0:22reagovat

  Poridit jednoznacne posily na kraje. Kusnir nema poradnou konkurenci, a prijde mi, ze se tolik nesnazi, jak kdyz tam zacinal. Pamic taky sice nema, ale ten je podstivej.

  Takze urcite ty kraje, stopery mame poreseny i v pripade odchodu Repky. Vrati se Hejda, kterej se snad uz nezrani a z dalky to kryje Svejdik ci dalsi mladik.

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha