Potřebujeme nového brankáře?

<< Zpět

22.5.2011, Autor: spartas

Vítám čtenáře u prvního dílu chystaného pětidílného seriálu „Potřebujeme nového…?“

Cílem by mělo spíš pocitově ohodnotit jednotlivé řady našeho milovaného klubu a též trenérskou lavičku. První díl vychází v době, kdy je již jisté, že se titul letos bude stěhovat na vesnici. Plzeň si titul zasloužila a my se můžeme těšit na spoustu skvělých článků, které nám sparťanům tento titul budou připomínat ještě dlouho. Zrovna dnes mě vysloveně nadchnul článek s fotkou Syslovy prdele a informacích o tom, jak řezník titul slavil. Děkuji, žít jsem mohl i bez toho.

 

Nicméně k jádru věci. Dnes bych se chtěl podívat na naše muže v bráně. Neotřesitelnou jedničkou je Jaromír Blažek. Dlouholetý sparťan oslaví na konci tohoto roku 39. narozeniny. Jak jistě chápete, není nejmladší. Přesto dle mého názoru podává skvělé výkony. Nicméně tento rok jsme si mohli všimnout, že je přeci jen člověk z masa a kostí a našlo by se jistě více chyb, než v ročníku minulém. Ještě více než chyb bychom si ale mohli, a hlavně měli, všimnout zákroků, které nás držely nad vodou. A že jich letos bylo. V době psaní článku není úplně jisté, zda bude Jaromír příští rok pokračovat. Já doufám, že ano. Jeho zkušenosti a skvělé reflexy by nám jistě chyběly. Celoročním náhradníkem je zkušený matador Daniel Zítka. Dlouholetá jednička belgického Anderlechtu přišla do Sparty před sezónou a na mnoho fanoušků působí rozpačitě. Rodák z Havířova se přes výborného Blažka na hřiště příliš nepodívá, a když ano, tak jeho výkony nelze označit za úplně bezchybné. V živé paměti jistě máme jeho nepovedené vystoupení v Teplicích. Nicméně si přiznejme, že Zítka nedostal tolik příležitostí se ukázat a já osobně nad ním hůl nezlomil. Nemohu nezmínit jeho skvělé představení v zápase proti CSKA. Věřím, že jeho čas přijde a že nám ještě ukáže, proč ho Sparta podepsala. Roli třetího brankáře plní mladý Milan Švenger. Opora letenského béčka nemá moc nadějí chytat v současné době ligu za Spartu. Nicméně i druhá liga mu může přinést cenné zkušenosti. Nesmíme též zapomínat, že je na brankáře stále dostatečně mladý. Letos mu bude 25 let. Pro mě je odpověď na otázku, zda potřebujeme nového brankáře, jasná. Z mého pohledu ne. Nicméně v souvislosti se Spartou se mluví o možnosti angažmá mladého brankáře Žižkova Tomáše Vaclíka. Ten se již dříve vyjádřil, že by rád následoval cestu Ondry Kušníra, momentální jasné jedničky na postu pravého obránce našeho milovaného klubu. Brankář je to jistě talentovaný. Nicméně musím zmínit, že za poslední dobu se z mladých brankářů ve Spartě působil pouze mladý Petr Čech. A to je sakra velké jméno.

 

A co vy? Myslíte si, že by Sparta měla angažovat novou jedničku nebo talentovaného mladíka? Vyjádřete se na e-Spartě!

 

(foto: sparta.cz)

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Brankář

  ewzen23.5.2011 21:20reagovat

  Já myslím,že není třeba nový golman. Zítka je kvalitní golman. Jen se musí rozchytat. A taky by pomohla podpora fans... Švengera bych určitě nezatracoval. Takže jedničku i dvojku by jsme měli. Ale to jen za předpokladu,že by skončil Jarda. A ten sezonu ještě dá. Bude mu 40 takže jako dárek titul a ukončení na vrcholu :)

 • Brankář

  artaxerxes23.5.2011 13:51reagovat

  Tak když vezmu Blažkovy výkony na hřišti, tak souhlasím s tím, aby ještě jeden rok za Spartu chytal (Přes chyby v klíčovém zápase se Žilinou).

   

  Co mi na něm vadí je jeho né úplně příkladný vztah k ostatním hráčům - předeším k cizincům (Kweuke, Bony, Niklas a Pami).

   

  Osobně bych radši viděl na pozici jedničky Vaclíka, který dokazuje, že je talentovaný a navíc věřím, že do budoucna by mohl být docela dobře zhodnocený.

   

  Ale osobně mám velký problém se setrváním Jana Stejskala na pozici trenéra brankářů - Za jeho působení přišla do Sparty spousta brankářů a nikdo se trvale neprosadil a nedocházelo u něj ke zlepšení. Dle mého by byla ideální varianta posunu Petra Kouby na trenéra brankářů a Blažka na místo dvojky a rádce Vaclíka.

 • Vaclík

  spirit22.5.2011 21:59reagovat

  mě osobně by tu vůbec nevadil, otázka je, jestli by se chtěl prát o post dvojky až trojky. Z tohoto pohledu si myslí, že by šel podepsat a vrátit obratem zpět na Žižkov jako hostovačku. Problém je, že až za rok skončí Blažek, stále tu bude zkušený Zítka. Takže jde o to, jestli by do toho šel.

  • Vaclík

   Lister22.5.2011 23:26reagovat

   Chápu dlouhověkost u brankářů, ale nic se nemá přehánet. Navíc Zítka zatím nepřesvědčil. A za pár dní mu bude už 36. To není o perspektivě.

 • Blažena

  Lister22.5.2011 21:58reagovat

  Já už jsem svůj názor vyjádřil v diskusi. Takže jen pro pořádekÚsměv Blažek do důchodu, Vaclík do brány!

 • Blažek

  grygi8422.5.2011 21:39reagovat

  S jeho výkony v této sezoně spokojenost. Na podzim předvedl několik zaváhání, ale jaro mu vyšlo parádně. Tady slabina Sparty rozhodně nebyla. Zítka je pro Spartu na pozici dvojky zbytečný luxus - jak po stránce finanční, tak i z hlediska výkonnosti. Jeho roli v klidu zvládne Švenger.

 • Štěch / Vaclík

  dominik2722.5.2011 21:36reagovat

  Jednoho z těch dvou bych si tu uměl představit. Veterána bych sem netahal. Blažek by nás ještě mohl podržet a Zítka, pokud by měl chytat pravidelně, tak by se taky mohl rozchytat...

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha