Poslední hřebíček do rakve?

<< Zpět

3.5.2012, Autor: Jakub Martinovský

Tento report píši výjimečně až den po utkání. Musel jsem totiž zklidnit negativní emoce, které se ve mně po včerejším "úchvatném" zápase vařily. Nevím, jak si mám vysvětlit tak diametrálně horší výkon proti stejnému soupeři v rozmezí necelého týdne. Jestli jsme se například po zápase s Příbramí mohli utěšovat tím, že jsme sice prohráli, ale předvedli koukatelný fotbal plný nevyužitých šancí, tak po včerejším finále Poháru České pošty žádná taková výmluva možná není. Po opětovném zhlédnutí záznamu v televizi, který jsem si protrpěl stejně jako včera na stadionu, musím zcela objektivně konstatovat, že jsme rozhodně nebyli lepším týmem.

 

Už ve 13. minutě selhal Jarošík v rozehrávce a založil tak nebezpečnou akci Olomouce, která skončila střelou Schulmeistera do tyče. Od ní se míč odrazil zpátky na nohu dobíhajícího Schulmeistera, jehož dorážku zázračně vytěsnil Pamič a vysloužil si od fanoušků oprávněný aplaus. Další průběh prvního poločasu příliš krásy nepobral a na hřišti probíhal koncert nepřesných přihrávek. Snad jen povedený přímák Matějovského, který skončil jen těsně mimo branku a centr Krejčího, jenž lízl břevno, byly jedinými světlími momenty prvního poločasu z pohledu Sparty.

 

Druhý poločas se odvíjel ve stejném duchu jako ten první. Jen s tím rozdílem, že Hanáci svou šanci dokázali využít a ve 47. minutě šli díky povedené střele Vepřeka do vedení. V tu chvíli jsem s kamarádem málem uzavíral sázku, kdy si myslí, že poprvé zazní "Hřebík ven!" Jeho tip, že určitě do šedesáté minuty, se ukázal hodně naivním. Od obdrženého gólu přišla klasická křeč našich chlapců. Nedokázali si vytvořit vyložené příležitosti a místo toho nechávali díry v obraně, za které by se možná styděly i týmy v okresním přeboru. V 56. minutě ztratil míč Brabec v pozici posledního hráče a Schulmeister se řítil sám na Vaclíka. Naštěstí bez úspěchu. Po jednom z našich rohů opět selhal Jarošík a namazal tak soupeři do luxusního brejku 4 na 1. Naštěstí to Olomoučtí vyřešili prachbídně a Pamičovi se podařilo akci zastavit. Mezi vážnější šance Sparty se dá počítat pouze nebezčná střela Pepy Hušbauera, kterou baravurním zákrokem vyrazil Zlámal. Dále famózní průnik Ládi Krejčího, který z obránců Olomouce udělal solné sloupy, ale pokazil finální přihrávku. Největší šanci zápasu měla Sparta v nastavení druhé půle. Grajciar vyslal do šance Kweukeho, který postupoval sám na Zlámala, ale místo střely zvolil přihrávku před prázdnou bránu, která ovšem nenašla svého adresáta..

 

Závěr zápasu se spíše nesl ve znamení fanouškovských nepokojů. Před naším sektorem se sešla veškerá inteligence našeho národa v podobě místních pořadatelů a policie a byli zasypáni velkým množstvím sedaček a pivem. Za to se nám odvděčili slzným plynem, takže nuda rozhodně nebyla...

 

Ve výčtu zajímavých událostí jsem nezmínil sparťanské střídání z 59. minuty. Za stavu, kdy jsme prohrávali o gól a tudíž potřebovali vyrovnat, stáhl trenér Hašek stopera Jakuba Brabce a nahradil ho defenzivním záložníkem v mizerné formě, Mariem Holkem. Na lavičce v té době seděli hned čtyři ofenzivní hráči (Grajciar, Kerič, Slepička a Kadebářek) a na hřiště šel zrovna Holek. Pravděpodobně nejsem sám, kdo tohle střídání nepochopil, ale asi to zapadá do současné bídy, kterou nyní procházíme...

 

Do bídy, která nás stála velice prestižní Pohár České pošty a dost možná také ligový titul. Nebudu a ani nechci zde analyzovat, jak velký podíl na tom má pan inženýr z Benešova. Otázkou ale zůstává, jak se situace bude vyvíjet v létě. Byl bych dost překvapený, kdyby se pan Hřebík rozhloučil s Letnou už o téhle letní přestávce. Ledaže by podlehl sebereflexi a odstoupil sám. Jinak by byl Křetínský sám proti sobě. Hřebíka do Sparty přivedl s výhledem do budoucnosti a nedalo se očekávat, že budeme hrát fotbal jako z jiné planety okamžitě. Fakticky vzato je Hřebíkovo dosavadní působení více než neúspěšné. Třeba ten titul ještě urvem...já věřim že jo...proč?

 

PROTOŽE SPARTA!!!

 

 

Statistiky zápasu:

 

AC Sparta Praha:Vaclík - Přikryl, J. Brabec (59. Holek), E. Brabec, Pamič - Sionko (73. Kerič), Matějovský, Jarošík, Hušbauer (88. Grajciar), Krejčí - Kweuke.

SK Sigma Olomouc:Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Navrátil (86. Nepožitek), Ordoš, Pospíšil, Kučera, Schulmeister (90. Hála) - Klesnil (69.).

 

Branky: 47. Vepřek. ŽK: 78. Kweuke (SPA), 86. Hušbauer (SPA). Rozhodčí: Paták - Wilczek, Pelikán.

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
  • Velice prestiížní pohár...

    dominik274.5.2012 9:13reagovat

    V naší současné situaci asi opravdu je.Smutek

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha