Pohled na support v utkání s Teplicemi

<< Zpět

15.4.2012, Autor: HansMiller

Ve 25. kole Gambrinus ligy do sparťanského chrámu, kam se jezdí pro body bohužel poměrně často, přijely Teplice, kterým nejde o pohárové umístění v lize, ale přesto jsou možná v tabulce výše, než mnozí předpokládali. Zápas končí vydřenou remízou 2:2, přesto hráčům náleží alespoň malé uznání za to, že za nepříznivého stavu 0:2 bojovali až do konce. Za zmínku stojí i pohled na tribuny, kde se odehrával support na úrovni, řekl bych, slabšího nadprůměru. Jedná se pouze o můj pohled, který se může lišit od názoru člověka, který seděl třeba v přízemí.

 

Na tribuny Letenského stadionu si našlo cestu (jen?!) něco málo přes 9 000 fanoušků. Web SpartaForever před utkáním informoval o fanouškovské akci "výjezdový sektor". Název zní poněkud úsměvně, nebo smutně (podle toho z jakého úhlu se na to člověk podívá), ale zajímavá pozitivní myšlenka, která se trochu zadrhla na realizaci. Nashromáždit všechny aktivní fanoušky do několika sektorů blízko kotle je dobrý nápad a já osobně jsem byl zvědavý na "projekt" v praxi.

 

První minuty vypadaly hodně dobře. Do všech chorálů se zapojuje značná část lidí kolem mne. Sparťani byli hodně slyšet a za zmínku také stojí více než velmi dobře zaplněný kotel, vzhledem k atraktivitě soupeře. Oproti Příbrami se počet lidí v kotli rozmnožil na cca trojnásobek, což je velmi pozitivní číslo. Kéž by mé dojmy z úvodu utkání vydržely celých 90 minut. Postupně atmosféra začala trochu uvadat a optimismus zvadl úplně při vstřelení první branky Teplic. Potěšilo i menší choreo, při kterém sektor nad kotlem vztyčil nápisy "společně za jedním cílem" a kotel dodal namalovanou trofej pro mistra ligy.

 

To už se začala projevovat opět neorganizovanost supportu. H43 měl být sektor, kde se mělo celý zápas stát. Při pohledu na tento sektor si však nelze nepovšimnout, že stojí ani ne celé první 3 řady a pár lidí v horních řadách. Co mě rovněž zarazilo, byl zvýšený počet bubnů (vím o třech), ale nějak k té atmosféře nepřidaly. Zaslechl jsem pouze jeden nový chorál. Alespoň něco. Jinak nejvíce se lidé opět chytali na dělený pokřik „Sparta-Praha“ a „Sparta tlesk, tlesk, tlesk“. Ti, co si říkají skalní, bych povinně nahnal do místnosti a nechal je celou noc zpívat i jiné chorály do doby, než by zněly všechny sehraně. Cožpak opravdu nemáme na víc?

 

Na začátku druhé půle přišlo druhé kotelní choreo - klasická balonkiáda. Já osobně proti ní nic nemám, ale už je dost ohraná. Kdyby alespoň byla trikolora ze shora dolů, nebo třeba šikmo atd. Ale přesto to vypadalo hezky. Support spadl na samé dno po zvýšení Teplic na 2:0. Stadionem převládá pískot a negativní pokřiky "bojujte za Spartu", "Hřebík ven", nebo třeba "není nutno…".

 

Alespoň malý fanatismus se prolil našimi žilami na konci utkání, kdy Lééééo zachránil bod. Zvlášť výstavní nůžky byly parádní. Opět se začalo houfně fandit a vidím stovky zvednutých rukou při supportu. Přece nejsme doma, jen když se neprohrává. Nebo ano?

 

Závěrem bych chtěl říct, že nechci z Letné odcházet převážně po nevyhraném zápase, nebo dokonce bez bodu. Jsme Sparta, jsme doma a k nám se pro body jezdit nesmí. Pro mě je naprosto nepřípustné mít radost z jen tak tak uhrané remízy s Teplicemi.

Ale je tu zásadní otázka:

 

Nemůžeme pro vítězství my fanouškové udělat víc? Není alespoň minimální díl viny i v nás?

 

 

Video: děkovačka

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • ’’výjezdovej kotel’’

  Tydýt15.4.2012 21:36reagovat

  Dobrá věc, že fandili, ale celkově to vedlo k očekávanému efektu = každej kotel skandoval něco jiného a akorát se to vo sebe tlouklo... Myšlenka je to dobrá, ale musel by každej kotel řvát to samé a hlavně by tam nesmělo bejt + - 1 000 volnejch míst...

 • Nápad

  FeldkuratKatz15.4.2012 19:26reagovat

  Co třeba pouštět klipy s chorálama na velkoplošné obrazovce ? Do těch lidí se to nějak musí natlouct.

  • Nápad

   spirit.je.buh15.4.2012 19:29reagovat

   kdo chce zpívat a skandovat, má možnost najít texty na netu nebo na YT, kdo nechce, i když je zná, hubu neotevře....

 • ewzen15.4.2012 19:24reagovat

  Co je na není nutno negativního ???

  • véna189315.4.2012 19:25reagovat

   Mě se ten chorál líbí a taky bych na tom nehledal nic negativního Úsměv Jinak pěkný blog Úsměv

  • HansMiller15.4.2012 19:34reagovat

   Taková píseň na utěšenou :)

   • ewzen15.4.2012 19:50reagovat

    Neřekl bych

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha