Pohled na porážku s Českými Budějovicemi

<< Zpět

2.8.2010, Autor: Lister

Dnešní porážka se dá okomentovat z několika úhlů pohledu.

 

1) Sestava

Dnešní sestava byla pro mě velmi překvapivá. Čekal jsem sice, že někteří hráči dostanou volno vzhledem k rychlému sledu zápasů v posledních týdnech. Je však otázka, a výsledek by tomu i nasvědčoval, zda těch změn nebylo až příliš. Z klasické první jedenáctky dnes od začátku nastoupili pouze Brabec a Hoheneder. A ti navíc nepatří mezi tahouny mužstva. Na tom nic nemění ani Brabcův gól Poznani. Jak už jsem naznačoval v diskusi, nechápu proč je třeba do mužstva tak masivně zasahovat na začátku sezóny (výjimkou jsou zranění). Očekával bych, že hráči tempo neděle-středa-neděle kondičně zvládnou.

 

2) Taktika

Proti klubu, který by dle předsezónních odhadů měl bojovat o záchranu jsme nastoupili se dvěma defenzivními záložníky. Navíc celkově s pouze čtyřmi ofenzivními hráči. V prvním poločase to celkem překvapivě fungovalo a šancí rozhodnout zápas bylo dost a dost. Bohužel koncovka byla žalostná. Co však nechápu je reakce Chovance ve druhém poločase. Musel vidět, že hra zejména ve středu pole totálně odešla a navíc jsme půl hodiny před koncem dostali gól. Měl poslední možnost střídání. Rozhodl se pro stažení sice nevýrazného, ale přeci jen ofenzivního Zemana místo toho, aby posílil ofenzívu a stáhl jednoho z defenzivních záložníků. Netvrdím, že bychom díky tomu neprohráli. Spíše to vidím jako další kamínek z mozaiky, která dnes způsobila naší porážku.

 

3) Hráči

Nebudu se pokoušet hodnotit každého hráče. Na to tady máme jiné odborníky.:-) Vyjádřím se jen k několika, kteří mě zaujali buď pozitivně nebo negativně. První takovým hráčem je Adiaba. Podle mě dnes nejlepší hráč Sparty. Doufám, že Chovance konečně přesvědčil, že při absenci Kušníra patří na pravý kraj obrany on. Jednoznačně negativně hodnotím Zítku. Už jeho nasazení jsem nepochopil, tedy pokud Jarda není zraněn. Což by ve světle dnešního Zítkova výkonu byl opravdu problém. Při každém centru to v naší šestnáctce hořelo. Poslední hráč kterého jmenovitě zmíním je Hejda. Ten kluk se mi moc líbil a byl jasně lepší Ericha. Velký příslib do budoucna a myslím, že až si Tom odsedí trest měl s ním hrát právě Hejda.

 

Celkově bych ze dneška nedělal tragédii. Ztráta se dá dohnat a pro nás bude velmi důležité uspět ve středu v Poznani. Pokud se povede postoupit, tak dnešní obětovaný zápas bude lehce zapomenut.

 

 

Lister

(foto ze sparta.cz)

<< Zpět

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha