Pohádková cena na Liverpool!

<< Zpět

29.12.2010, Autor: dominik27

Vzhledem k čerstvě vypuklé hysterii kolem cen vstupenek na domácí utkání Sparty s Liverpoolem vás zřejmě napadne, že nadpis tohoto článku je myšlen ironicky.

Není tomu tak!

 

Když v létě Sparta oznámila ceny permanentních vstupenek na sezónu 2010/2011, psal jsem tu článek pro srovnání s ostatními pražskými ligovými kluby Bohemians 1905 a SK Slavia Praha.

Nicméně u českého fanouška (toho sparťanského nevyjímaje) je pamět příliš krátká, když

si může postěžovat na „mizernej českej fotbal“ a vedení svého klubu.

Jelikož se říká, že opakování je matka moudrosti, připomenu tedy ve zkratce o co se v článku jednalo a se současným půlročním odstupem přidám komentář, v čem mi moje permanentka

do sektoru H 58 na protilehlé tribuně byla užitečná.

 

Ač je mi tato představa nepříjemná, zkusím se nachvíli převtělit do fanouška klubu hrajícího

v Edenu.

Ve slušivém zelenobílém dresu se slušivou zelenou šálou si jdu pro „permici“ nově do Edenu, prostředí velmi nesympatickému při představě, že právě zde bude můj fotbalový domov místo předchozího útulného Ďolíčku.

Objednávám si permanentku pro nadcházející sezónu 2010/2011 na protilehlou tribunu. Paní

u přepážky mi ji vydává výměnou za 2000 korun. Mám však velké štěstí, že jsem měl permanentku už loni, jinak bych musel vytáhnout hned tři fialové bankovky...

Během podzimu sedávám na zřídka zaplněném stadionu, ostatní totiž v úvodních kolem takovou trpělivost nemají.

Nakonec však mohu být spokojený. Můj klub vyhrál pět z devíti domácích utkání, poražen byl jen nenáviděnou Spartou a tak mu po sedmnácti kolech patří osmá příčka.

 

Tenktokrát vyrážím v dresu červenobílém. Na protilehlou tribunu platím 2700-3150 korun 

a o podzimní podívané se snad více rozepisovat nemusím. Předposlední místo v tabulce domácích zápasů a celkově 14. - první nesestupové mluví za vše. Evrposké poháry v nedohlednu...

 

A teď z vlastní zkušenosti.

V červenci roku 2010 vyrážím do zákaznického centra na stadionu (resp. před ním) svého milovaného klubu AC Sparta Praha.

Jako permanentkář z předchozí sezony mám slevu a platím pouhých 1620 korun na protilehlou, nově vyhřívanou tribunu.

Mám jistotu, že uvidím tým, který bude opět bojovat o přední příčky, lépe řečeno o tu nejvyšší

a jako bonus také o prestižní Ligu mistrů. K mému údivu mám kromě patnácti domácích ligových kol zdarma i všechna tři předkola. Postup do Ligy mistrů bohužel nevyšel, a tak musím vzít zavděk Evropskou ligou, což je pořád nejvyšší letošní meta v českých luzích a hájích.

Jako permanentkář mám opět zajímavou slevu, zvláště když zakoupím všechny tři vstupenky najednou v rámci výhodného balíčku. Místo původních 1500,- zaplatím, pouhých 945 Korun.

Také nemusím kupovat nic a spokojit se jen s tuzemskými soupeři, jako fanoušci ostatních patnáci klubů, nicméně nemám o čem přemýšlet a pro balíček vstupenek běžím takřka okamžitě se zahájením prodeje.

Jelikož se našemu týmu zadaří, možná i více poštěstí, postupuje i do jarní fáze Evropské ligy.

V pátek 17. prosince spěchám domů už na jednu hodinu po poledni, abych v přímém přenosu shlédl los Evropské ligy. Krátce po začátků vidím na obrazovce jméno našeho klubu a vzápětí také vytažený papírek s nápisem LIVERPOOL FC.

Je mi jasné, že díky Spartě budu mít možnost vidět opravdového evropského giganta poblíž svého domu.

Následně zveřejněná cena 1250 Kč vstupenky na mé místo mě ani trochu nerozhodí, naopak

si neumím představit lepší cenu za celosezónní věrnost, zvlašťě když tato cena vychází

po odečtení 50% za pořízení té nejlevnější pražské ligové permanentky na protilehlou tribunu.

Za celkovou sumu 3815 Kč uvidím v této sezoně celkem 22 domácích utkání, v průměru tedy

cca 173 Korun na utkání.

Opět porovnejme s cenou nejlevnější (podobně umístěné) permanentky do Edenu. Bohemáka vyjde v průměru na 133 Kč za utkání, slávistu na 180 bez Ondrášovka cupu. O nějakém Liverpoolu si mohou tak akorát nechat zdát...

 

Díky systému prodeje budou o své společnosti na stadionu rozhodovat pouze sami Sparťané. Slávisty, Bohemáky nebo Baníkovce mohou vzít s sebou za cenu od 1 500,- výš, ale snad dají přednost fanouškům z našeho tábora.

 

V této sezóně by se vám permanentka finančně vyplatila už návštěvou pouhých dvou zápasů. Tak často byste mohli svůj klub přijet podpořit i z druhého konce republiky, pokud máte opravdový zájem. Budete mít na Letné své stálé místo, kamarádům se budete moci pochlubit dokladem o sparťanské věrnosti v podobě plastové kartičky a do budoucna hlavně budete mít jistotu přednostního práva koupi vstupenky na atraktivního soupeře, navíc na místo se skvělým výhledem.

 

 

Dominik27

(foto: sparta.cz)

<< Zpět

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha