Penalty v podání Sparťanů

<< Zpět

22.4.2011, Autor: GaryLineker

Lech Poznań – Sparta 0:1

 

Pět minut po poločasu po špatné dohodě brankáře Kotorowského s kapitánem Bosackim se k míči prodral Václav Kadlec, kterého právě kapitán polského týmu zahákl. Kadlec byl bezpochyby faulován, ale bylo vidno, že pro penaltu si šel.

 

K penaltě, která mohla definitivně rozhodnout o tom, že si evropské poháry vůbec zahrajeme, si stoupl Jirka Kladrubský. Zvolil krátký rozeběh a poslal míč silně po zemi doleva. Brankář skočil na opačnou stranu, takže jsme se mohli radovat.

 

 

Sparta – Baník 4:0

 

Po autu z pravé strany a signálu na Hohenedera fauluje loktem Neuwirt právě rakouského defenzivního štíta, který se proto nedostal k hlavičce. Neuwirt obdržel žlutou kartu.

 

K penaltě se postavil znovu Kláda a nijak razantní, ale přesnou střelou téměř do levého vinglu s přehledem proměňuje. Překvapením pro mne bylo, že k desítce nešel Bony Wilfried, měl na kontě už 2 góly a soupeř byl už po vyloučení Varadiho v oslabení, mohl dát hattrick a vyšperkovat svůj už tak perfektní výkon.

 

Žilina – Sparta 1:0

 

Po sklepnutí Kweukeho padá ve skrumáži těl na zem B. Wilfried, dle mého to na penaltu ani nebylo. Přesto jsme měli možnost utkání zdramatizovat prvním ze tří branek, na které jsme v tu dobu měli necelý poločas.

 

Dlahou ověnčený Kladruba střílí slabou ránu opět po zemi doleva, jak brankář, tak celý realizační tým MŠK Žiliny ovšem o Jirkově slabosti pro tento výběr místa při penaltách dobře věděl, proto Dúbravka střelu vystihl a kvůli malé razanci dokonce vytěsnil na roh. Jestli tohle byl zlomový okamžik dvojutkání, nechci spekulovat. V mixzóně po utkání nás ještě ujistil, že příště půjde zase. :-)

 

Sigma Olomouc – Sparta 0:1

 

Už v devadesáté minutě utkání zahrál rukou ve vápně brazilec Rossi, a zabránil tak centru na Jakuba Podaného. Tento hráč ovšem nezahrál v tomto utkání rukou ve vápně poprvé. Následuje bouře nevole, hráčů týmu z Hané, předměty různých forem začnou lítat z hlediště a pískot musel být slyšet alespoň do 50 km vzdáleného Nového Jičína. Přesto byl rozhodčí Drábek přesvědčený stoprocentně - > pokutový kop.

 

Už pět minut před touto událostí byl vystřídán klasický střelec Kladrubský, a tak došla řada na slovenského reprezentanta Juraje Kucku. Z jeho výrazu mi bylo jasné, že promění. Jemu je jedno, jestli kope rozhodující penaltu finále Ligy Mistrů proti Barceloně nebo v poháru proti Hrozenkovu, vždycky šel za vítězstvím. Jura střílí doprostřed branky zhruba do výšky kolen a protože brankář Olomouce, který předtím předvedl nadstandardní výkon, skáče po své levé straně, může sparťanský kotel začít skandovat „Juuuraj Kucka!!!“. Následují nepokoje v hledišti a v novinách další týden nic jiného, než že by se penalta kopat neměla nebo by se dokonce penalty měly zrušit.

 

Slovácko – Sparta 0:2

 

Kamil Vacek se uvolnil přes Valentu u levé lajny, měl namířeno do pokutového území, kde ho skluzem zezadu právě Valenta fauloval. Penalta na tak horké půdě už v páté minutě utkání nám mohla hodně pomoci.

 

Míč si vzal do rukou Bony Wilfried, což jsem nečekal (viz. Baník). Kláda se kopnutí pecky po Bonym dožadoval, ten byl ovšem přesvědčený, že má střeleckou formu a gól dá. Tak i učinil a nechytatelnou ránou doprava pod břevno nedal brankáři šanci.

 

Palermo – Sparta 2:2

 

Míč ve vzduchu zalepil Bony Wilfried, obtočil se kolem Nocolaie Goiana a běžel vstříc pokutovému území. Po prvním kontaktu Goinana s Bonyho ramenem útočník z Pobřeží Slonoviny padá k zemi. Rumunský reprezentant byl po druhé žluté kartě vyloučen.

 

Tahle penalta mohla rozhodnout o našem jarním účinkování v EL, těžko jsem odhadoval, kdo si na ni troufne. Ovšem hned po pískotu rozhodčího po faulu na Wilfrieda si ho do rukou vzal opět J. Kladrubský. Ten se zhluboka nadechl a poslal míč opět po zemi na „svou“ stranu. Informace o Jirkově posedlosti tímto stylem kopání penalt se dostaly očividně až na Sicílii a tak brankář Benussi šel po míči na správnou stranu, ovšem nedosáhl na něj.

 

Sparta - Sigma Olomouc 2:0

 

Po faulu na Pekharta v 90. minutě skóroval prudce na pravou stranu Kamil Vacek.

 

 

Penalt jsme tedy kopali celkem sedm, penalta Vachouška a následující penaltový rozstřel ze zápasu se Sokolovem jsem vzhledem k nedůležitosti utkání vynechal.

 

Šest jsme jich proměnili. Šest se jich (oproti jedné) kopalo ve druhém poločase.

 

(foto: sparta.cz)

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Proti Baníku:

  majk22.4.2011 22:48reagovat

  tam snad musel mít Kláda nějakej drn, nebo co.... Úsměv

   

  a chybí ti tam Vacek Úsměv

  • Proti Baníku:

   dominik2723.4.2011 12:26reagovat

   Opraveno. Článek byl původně napsaný ještě před zápasem.Úsměv

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha