Pády ve vápně: Hajzlík nebo mrzák?

<< Zpět

8.3.2012, Autor: spirit

Zřejmě nejzajímavější událostí sobotního střetnutí Sparty s Viktorií Plzeň (1:3) se stala penalta po „zákroku“ Jiřího Jarošíka na Václava Pilaře. I přestože již zítra začíná další kolo Gambrinus Ligy, dnes se vytasil Deník Sport s blogem, který se snaží zřejmě poodhalit myšlenky fotbalové hráče v situaci, kdy nemá šanci dostihnout balon a před ním skluzuje obránce, celý blog najdete na stránkách tohoto deníku. V podstatě z článku vyplývá, že když neuhne, riskuje zranění a to je špatně, nebo přeskočí hráče a nedostihne balon a to je špatně anebo nafilmuje pád a to je taky špatně. Vážně to nejde vyřešit správně?

 

Pokud jste viděli „zákrok“ Jarošíka a netrpíte vrozenou nenávistí ke Spartě či vlčí mlhou, musí vám být jasné, že o faul se nejednalo, Pilař měl inkasovat žlutou kartu a nebylo by o čem psát. Anebo bylo, když senzace není, tak se vyrobí jiná, lidi to přece chtějí. Mě ale opravdu zaráží, že se nad tím vůbec někdo musí pozastavovat a řešit, co by, kdyby. Z opakovaného záběru je vidět, že Pilař se stojnou nohou dostal někam mezi Jarošíkovu napnutou pravačku a pokrčenou levačku, takže i kdyby ho zasáhl, zasáhl by ho nejspíše kolenem, stehnem nebo rozkrokem a nemám pocit, že v této pozici by těmito částmi těla docházelo k vážným zraněním, jen by ho podrazil a penalta by v tom případě byla neoddiskutovatelná.

 

Pokud se Pilař bál, že by mohlo dojít ke zranění, mohl Jarošíka přeskočit, balon by přešel čáru a nic by se nestalo. Jistě, teoreticky by mohl upadnout, protože by třeba neměl rovnováhu, ale pochybuji, že za takové situace by rozhodčí nařídil pokutový kop. Navíc a to mě opravdu v článku zarazilo, co je špatně na tom, že se nedostanu přes obránce a balon mi uteče? Navíc za stavu 1:2 ve prospěch mého týmu a v 55. minutě? Myslím, že autor blogu, který se odvolával na Pavla Kuku jako autora věty o „žádném správném řešení“ chtěl poukázat na to, že Pilař je simulant, ale zároveň je v právu, protože by riskoval zranění. Nesmysl! Kdyby nadskočil a souboj ustál, balon by přešel čáru a nebylo by o čem diskutovat, ze strany Jarošíka se nejednalo o náznak hrubosti, za který obdržel na Schalke žlutou kartu Limberský, Pilař by se nezranil a nic by se nestalo. Pilař navíc přidat teatrální výkřik a podle svědků se držel za nohu a chvíli i kulhal.

 

Pilař se v této situaci zachoval hloupě, pád přihrál až moc okatě a měl by za to být potrestán, i když, co je trest pro hráče předního českého klubu v rozmezí 10 až 30 tisíc korun… A v dalším zápase může vesele létat dál.

Na závěr svého blogu přidám již podruhé názory expertů, tentokrát přímo komentáře pod blogem.

 

jamaicancz: No neměl by být potrestán! Faul to byl! To samí se stalo v zápase City vs United..hráč City udělal nebezpečnej skluz, hráč MU nadskočil a hráč City dostal červenou a ahoj...takhle by nám tam opravdu běhali jenom ''mrzáci''

 

tlemilek: Rozhodně by neměl být Venda potrestaný, nemá za co! měl se nechat zmrzačit? už byl jednou zraněný a vím, že to pro něj bylo těžké.. Jak by mu bylo teď kdyby se mu něco stalo, kariéra předním a on by se léčil ze zranění ..: / Vendu znám hodně dlouho a neudělal by nic o čem by si myslel, že to není správné ;)

 

kerimbur: Zdravím. Penalta jasná, navíc Jarošík měl dostat žlutou. Jeho zákrok byl nebezpečný a likvidační. Rozhodčí má přece trestat i úmyslné a nebezpečné zákroky, které se vymikají fér play. Všichni včetně Damkové se soustředili na Pilaře, aby odvedli pozornost od likvidačního zákroku Zápoočného. Přito on má takový "blikanec" každý zápas!

 

fifafcb: Plně souhlasim s clankem, ten kdo kdy hral fotbal, tak o tom moc dobre vi... Kdyby se snazil mu vyhnout, tak diky tomu skluzu by ho dostal do takoveho uhlu ze by nemel skoro sanci dat gol...

 

johncoffey: Od toho tam obránce je.

 

fifafcb: jo, ale pak at si nestezuje, ze je pisknuta penalta i kdyz se ho nedotkl... Ta spartanska kurv* ho mohla temer pripravit o karieru, protoze pro Pilare to je ted rozhodujici pul rok, ceka ho euro, na kterem se rozhodne o jeho budouci kariere a kvuli nejaky priteplenyho idiota mohl prijit jak o euro tak o rok fotbalu, tak se tady nesnaz hazet moudra, protoze se akorat tak ztrapnis

 

diego9: Však vyskočil ty hlavo... Kdyby to neudělal, po svých by neodešel. A tím nadskočením ztratil zásadní výhodu, kterou si vytvořil svou rychlostí. Jarošíka potrestat a ne Pilaře. Ten šmejd věděl, že balon nemůže nikdy mít a chtěl ho sprostě trefit. Jen abyste po Euru třeba Pilařovi nelíbali prd*l. Myslím, že by si to pak zasloužil i od těch, co ho tu pomalu posílají na šibenici za to, že si zachránil zdraví.

 

karel: …. Jinak mi na Pilařovi nevadí, že nadskočil, jak jak pak kulhal a držel se za místo na noze s neexistujícím kontaktem - podívej se znovu na video.

 

ivandrago: no já si hlavně myslim, že hráč by měl v této situaci především přemýšlet jak zakončí a ne jestli nadskočí, nebo tam nechá nohu....a jestliže se bojí, že se stane "mrzákem", tak by se měl hrát třeba kuželky....jinak by se celý zápas musel bát a rozhlížet se kolem, aby ho nikdo "nezmrzačil", vlastně by se musel bát i pořádně zasprintovat, aby se mu nezvrknul kotník, nebo aby si nenatáhl sval...zajímavý ale je, že se po přeskočení nebojí plácnout sebou o zem, co kdyby si zlomil zápěstí? náhoda je blbec

 

Snad se příště sejdeme u jiného a veselejšího tématu, třeba po sezóně napíšu blog s názvem „Jardo, promiň, že jsem ti nevěřil“

 

 

foto: sparta.cz

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta

Místnost je zatím prázdná

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha