O mediálních trenérech a virtuálních berličkách

<< Zpět

24.5.2013, Autor: spartas

Spartě po dech beroucím výkonu v Brně zůstala už jen matematická šance na zisk titulu a její vystoupení v letošní Gambrinus lize se logicky stalo velmi diskutovaným tématem v nejedné sparťanské domácnosti a hospůdce. Naprosto dle očekávání se Spartou zabývají i média, od těch papírových až po ta elektronická. Mezi nejčastější a zřejmě i nejoblíbenější články patří rozhovory s bývalými hráči, takzvaně experty. Už jen samotná představa toho, že někdo, kdo kopal do míče (byť sebelépe), je kvalifikovaný k tomu fundovaně určit problémy nějakého týmu, který povětšinou zná pouze z televize, v lepším případě z ochozu stadionu, je mírně řečeno úsměvná. Nicméně lidi to mají rádi, nebo to možná rádi nemají, ale hodně to čtou, což je hlavní.

 

Nekorunovaným králem hlubokých mediálních analýz je bývalý aktivní hráč a v současnosti hlavně znalec piva Ladislav Vízek. Jeho komentáře jsou bohužel značně ploché, bez sebemenší myšlenky, nazírají na dané téma pouze z jednoho úhlu pohledu, navíc zřejmě jen jedním okem. Vývody z těchto komentářů se zdráhám nazvat řešením, jelikož většinou nic neřeší. Kupříkladu. Hráč A hraje špatně. Tudíž je potřeba ho vyhodit a koupit hráče jménem Kdokoliv. Příklad druhý. Hráč B na hřišti nekřičí, tudíž to není lídr. Je potřeba ho vyhodit a koupit hráče, který se křestním jménem jmenuje Někdo a příjmením Jiný. Ostatní vlivy zanedbáme, případně ještě můžeme prohlásit, že tým daného kalibru k podobným vlivům přihlížet nemůže. Břitký komentář je na světě! Že tady ale něco nehraje, zjistíte velmi brzo. Povětšinou ve chvíli, kdy daný tým něco udělá a fanoušku, trenére, diváku, Jarmilo, Viléme div se, ono se to nezlepšilo! Ono to takhle nefunguje přátelé. Nic není tak jednoduché, aby to vyřešil husím brkem a ostrým jazykem štamgast z Kozlovny.

 

Nepochopte mě špatně. Vůbec mi nevadí, že někam přispívá svými komentáři pan Vízek nebo kdokoliv jiný. Jen chci zmírnit nekritické přejímání názorů našich bývalých fotbalových internacionálů. Oni jsou to taky jen lidé.

 

zdroj fotografie: isport.blesk.cz

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Stop povrchnosti!

  majtin25.5.2013 12:29reagovat

  Výborně Spartasi, tuhle povrchnost je potřeba z fotbalového prostředí vymýtit. Tohle není tak ani proti Vízkovi, jako spíš proti jeho povrchním názorům. A že se i mezi fanoušky Sparty takovýhlech povrchních a ”prvosignálních”Úsměv fanoušků je. Stačí si přečíst fóra po prohraném zápase (nejlépe po druhém a pak už každém dalším prohraném zápase pod vedením J. Hřebíka)Úsměv

 • Zaráží mě jedna věc...

  martinS1925.5.2013 7:08reagovat

  ... Proč tenhle ochlasta mluví o Spartě jen když se ji nedaří? Nebo je v této době nejvíc slyšet... Stydím se že Vízek pochází ze stejného místa jako já.

 • dobrá práce

  LukyACS24.5.2013 22:35reagovat

  Já si myslím, že názory Vízka a dalších expertů jsou považovány za dobré hlavně lidmi, kteří jsou na tom s inteligencí obdobně. Přece jen průměrně až podprůměrně iteligentních lidí jsou spousty.

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha