Nekritizujme Váchu za módu a sociální sítě

<< Zpět

20.6.2015, Autor: munzig

Ač měl ve 24 letech v kapse mistrovský titul, nebyl jeho přestup v lednu 2013 provázen nadšením nebo jen náznakem spokojenosti v řadách sparťanských fanoušků.

 

Důvody byly v celku jasné. Jedním byla jeho slávistická minulost a druhým to, že v sezóně 2011/2012 sebral Spartě mistrovský titul tehdy ještě v dresu libereckého Slovanu. Ani jeho sebevědomé až „frajírkovské“ vystupování nebylo mnohým po chuti. Když se tedy objevil poprvé na letenském trávníku, ozval se pískot, jako už mnohokrát předtím, když se sparťanským fanouškům nějaký hráč nelíbil.

 

Netrvalo to dlouho a pískot umlkl. Stal se z něj nepostradatelný hráč základní sestavy. Začal předvádět přesně tu hru kvůli které si ho Sparta vybrala. Důrazně, tvrdě zastavoval soupeřovy hráče. Vedle dirigenta Matějovského představoval jistotu v defenzivní činnosti. Umí vystřelit z dálky a umí vystřelit pěkně, jeho gól Bernu si jistě všichni pamatujeme. Díky tomu se dostal i do reprezentace, kde pravidelně nastupuje na postu defenzivního záložníka.

 

A právě kiks v tomto dresu začal „hon“ na jeho osobu. Nemám nic proti kritice herních nedostatků a určitě i Lukáš ví, že v posledním půlroce jich bylo víc než dost. Úspěšné průnikové přihrávky jsou v jeho podání spíš ojedinělé. Víc než kdy jindy se snažil hrát kreativně, a pak z toho vznikl soupeřův protiútok do nezformované obrany nebo jako na Islandu vedoucí gól soupeře. Kdyby kritika po tomto zápase zůstala jen u toho, patrně by tento blog nebyl potřeba. Jenže stalo se.

 

Nejvíc ze židle mě nadzvedlo vyjádření předsedy Miroslava Pelty. Každý hráč potřebuje krom fotbalu i jakési odreagování. Některým pomáhá jiný sport. Krejčí nebo Matějovský relaxují na golfu. Někteří relaxují poleháváním v posteli. Lafata si rád zajde do lesa nebo na výlov, Kadeřábek na ryby. Bývalý sparťanský kapitán dokonce relaxoval u hracích automatů.

 

Vysvětlete mi, proč jsou tedy móda a sociální sítě horší relax než cokoliv jiného? Nabízí se srovnání s fotbalisty ze západních soutěží. Množství reklamních akcí pro modní značky, herní průmysl nebo media se s českým prostředím nedá srovnat. Nikdo se nad tím nepozastavuje. Kluby dokonce vítají, že jejich hráči mají i jinou image než jen lidi, co umí kopat do balonu a nic víc. Proč to nejde u nás?

 

Zůstaňme proto pouze u objektivní kritiky herních nedostatků, když hráči nastupují, mají také v hlavách jen zápas, co je před nimi. Devadesát minut střel, přihrávek, tvrdých soubojů a gólů. Pokud hráč dře a nic nevypouští, forma se vrátí. A Lukáš je přesně ten typ. Plný zaujetí pro hru, fanoušky a klub. Jeho reakce ke konci posledního derby to snad ukázala. Na to nadšení v posledních minutách a při děkovačce nejde zapomenout.

 

Každý hráč se potká s výpadkem formy. Bohužel ve Spartě se jich sešlo tolik, že každá chyba byla vidět a každá se taky náležitě probírala. A každý hráč to taky dostal náležitě sežrat. Ale uvidíte, že forma se brzy vrátí.

 

Foto: sparta.cz

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
  • Jeho módní snažení je mi lhostejné

    Tashunka Witko25.6.2015 21:04reagovat

    a twitter nesleduji. Je mi dokonce lhostejný i jeho kiks v repre. Ale nikdy mu neodpustím, že je to jednoduchý fotbalista ze staré školy, který vždy, když chce překročit svůj stín, tak udělá fatální kiks, který nás už 2 x poslal pryč z evropských pohárů. Je mi jedno, že má culík a dokonce i to, že má sešívané kořeny, ale vadí mi, že na sebe strhává zbytečně hru, přestože mu chybí kreativita, že si dovolí seřvat lepší spoluhráče po vlastních chybách, že si přisuzuje právo, hodnotit schopnosti spoluhráče (Shaly) a že se ho snaží i eliminovat. Nesouhlsím s jeho přehnanou kritikou, ale uvítal bych, kdyby se podařilo ho prodat !

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha