Návštěvnost zápasů Sparty

<< Zpět

20.4.2011, Autor: GaryLineker

Domácí liga:

 

Na domácí ligové zápasy Sparty si po 11. kolech odehraných na Letné našlo cestu 98 154 lidí, průměrně jeden zápas navštíví 8923 fandů. Co se týče domácích zápasů, jasně vedeme, v závěsu jsou Plzeň, Slavia a Sigma, kteří mají kompletní návštěvu mezi 75 a 77 tisíci. Na druhém konci je nováček z Ústí, který doplácí na malou fanouškovskou základnu v kombinaci s přesunem do Teplic a na jejich zápasy doma si našlo cestu 31 189 platících.

 

Sparta vévodí i co se týče návštěvnosti na venkovních utkání, které živě vidělo 95 207 fandů, což je po 13 kolech 7 323 lidí zvědavých na Spartičku mimo Letnou. Zajímavé je, že se vyprodalo 6 venkovních zápasů Sparty (Hradec, Jablonec, M.B., Plzeň, Slovácko, Olomouc), což se Spartě doma povedlo v lize jen jednou. V závěsu je osmdesátitisícová Slavia a pro mě dost překvapivě tabulku návštěvnosti venku uzavírá sympatické Slovácko, které hrálo ligu venku dohromady před 43 739 fans.

 

Poháry:

 

7 domácích utkání Sparty navštívilo 97 958 fanoušků, což je v průměru velice slušných 13 994 platících. Sympatický je fakt, že na rozhodnutý zápas s Ljepajasem přišlo 8 000, Žilina a Liverpool se vyprodali, zápas „o nic“ s CSKA sledovalo téměř 13 000 Sparťanů.

 

Venkovní návštěvnost snad ani nebudu počítat, ale co se týče zájmu Sparťanů, tak Ljepaja, Moskva a Palermo byly ať už z důvody vzdálenosti či atraktivity soupeře nepříliš hojné, ale i přesto patří všem zúčastněným velký dík. Sympatický výkon předvedli Sparťané v Poznani, Žilině a ve krásném švýcarském městě Lausanne, o kterém se zmínil v blogu i kolega z fóra Ferry. Třítisícový sparťanský konvoj do Poolu snad ani netřeba připomínat.

 

Co teď?

 

Letná byla doma zaplněná dohromady třikrát (Žilina, Liverpool, derby), což není poměrně častý jev. Na jaře jsme ji viděli proti zaplněnou už 2x a velká škoda pro dobrou atmosféru v hledišti byl fakt, že zápas „o všechno“ s Plzní se hrál v jarní části soutěže ve Štruncových sadech.

 

Nyní nás doma čeká Olomouc, na kterou by i díky dobrému upoutávacímu videu a hlavně dobře známé a skutečně skvělé akci SpartyForever v kombinaci s poměrně slušnou atraktivitu soupeře mohlo dorazit hodně lidí.

 

Souboje s Libercem jsou tradičně zajímavé a spousta fans si to určitě nenechá ujít.

 

Předposlední domácí zápas bude derby s druhou půlkou SlaBohu, na které přišlo loni přes 15 000 lidí a atmosféra byla fantastická a věřím, že bude i letos.

 

Na poslední zápas s Hradcem je jasné, že bude plný dům. Vždyť zápas, kdy se slaví výhra titulu je vyprodaný pokaždé.

 

 

GaryLineker

(foto: sparta.cz)

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • pár dotazů

  majk22.4.2011 9:05reagovat

  co je na Slovácku sympatického ? Hodně mi tam dolů pasuje, tipuju, že dost podobně jsou na tom Příbram, Budějovice. Na Ústí venku ještě chápu, že lidi choděj, protože čekaj výhru svého týmu Úsměv

   

  Upoutávací video před Olomoucí ? Kde ? Jaké ?

   

  Jinak fajn přehled, jsem zvědavej, jak budeš přesnej v tipech na budoucnost. Hlavně v tom tipu na Hradec ti hodně fandím ! Úsměv

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha