Můj rok 2012 se Spartou - 2. díl

<< Zpět

3.12.2012, Autor: martinS19

Ve druhém díle ohlédnutí za sparťanským rokem 2012 se zaměřím na zbývající jarní ligové zápasy, ve kterých jsem Spartu podporoval z hlediště.

 

Zápas č. 7 - AC Sparta Praha - FK Teplice 2:2 (14. 4. 2012)

 

Týden po povedeném výjezdu v Liberci nás na domácí půdě čekal další tým ze severu Čech. Teplice dle mého názoru patří k nejméně čitelným týmům soutěže. Jednou zahrají slušný zápas, dvakrát to stojí za starou belu. Kdo čekal, že se naváže na výhru v Liberci, ten se musel vrátit hodně rychle na zem. Opět jsme se vrátili k bídě, kterou jsme předváděli prakticky celé jaro. Do vedení Teplice poslal v prvním poločase Jindráček po hrubé chybě Jiřího Jarošíka. Ve druhém poločase zvýšil vedení Teplic stoper Lukáš a směřovalo se k další blamáži. V 79. minutě vysunul Krejčí Kweukeho a ten prostřelil Grigara. Sparta se vrátila do zápasu. Najednou nás bylo plné hřiště. Teplice nevěděly kam dřív skočit. O čtyři minuty později bylo vyrovnáno, aut Hušbauera prodloužil hlavou Jarošík a Kweuke předvedl dokonalé nůžky a míč zapadnul k tyči, Tomáš Grigar byl bez šance. V hledišti zavládla euforie, Spartu jsme hnali za výhrou. Třetí gól se nám bohužel vstřelit nepodařilo a tak jsme v boji o titul ztratili nejenom důležité dva body, ale opět jsme přepustili první místo Liberci, kde jsme si ho před týdnem pracně vybojovali zpět.

 

Zápas č. 8 - FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha 2:0 (22. 4. 2012)

 

Na jaře jsme hráli jen třikrát mimo Prahu. V HK, Liberci a naposledy v Boleslavi. Boleslav mám od bydliště hodinku jízdy autem, takže ujít si další důležitý zápas nepřicházelo v úvahu. Bylo nutné bezpodmínečně vyhrát, každá ztráta už by se těžko doháněla. Pamatuju si, že jsem byl celý den až do odjezdu hodně nervózní. V Boleslavi to je vždycky těžký, navíc domácí předvádí slušný fotbal a hrají o poháry. Část fanoušků šla za Spartou dokonce pěšky z Prahy, další skupinka se přidala v Benátkách nad Jizerou.

O Boleslavi jsem někde četl, že to je výjezd s prominutím, na hovno. Já věřil, že bychom mohli zažít podobnou euforii jako v Liberci. To se nepovedlo. Sparta šance měla, to se nedá říct, hrál se docela slušný fotbal, ale Boleslav byla efektivnější. Dlouho to bylo bez branek, pak však otevřel skóre v 68. minutě Chramosta a v nastaveném čase pojistil výhru Boleslavi Brunclík. Druhý gól jsem už ani neviděl, jelikož jsem, stejně jako další fandové, zdrhal před kropením od hasičů. V Boleslavi se mi nelíbilo a potvrdilo se mi to i na podzim. K tomu se dostanu později. Po této prohře narostla naše ztráta na první Liberec, na čtyři body.

 

Zápas č. 9 - AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc 1:0 (27. 4. 2012)

 

Již v pátek po nedělní porážce v Boleslavi nás čekal další zápas, a to proti Olomouci. Jaro bylo v plném proudu, nejen to fotbalové. Nádherné počasí, předzápasové soustředění fraktálníků, proběhlo na „zahrádce“ před Fraktálem. Jelikož jsme tam někteří nedočkavci seděli už od 15:00 hodin, neodolali jsme tomu, dát si něco k jídlu. Moc jsme se ale ve výběru jídla netrefili. Kuřecí plátek s bramborovou kaší a nějakou radioaktivní karotkou. No, porce to byla dětská, jídlo bylo studený. Prostě žádná sláva. Byli jsme po tom hladoví snad ještě víc. Jediný plus pro mě, že to za mě asi nějaký dobrák nechtěně zaplatil, protože když jsem se jal platit, servírka mi řekla, že má všechno zaplacený, nebo to šlo na účet podniku, kdo ví… Nejvíc to vyhrál Ferry, který si po svém příjezdu objednal tatarák, a taky se podle toho pořádně najedl. Dva týdny zpátky před zápasem s Teplicemi, si dal kachničku a taky si nestěžoval.

No a zápas? Vydřený vítězství, trefil ho Kweuke, po nádherném pasu Jakuba Brabce. Za bezbrankového stavu podržel Vaclík. Splněná povinnost, jestli jsme nechtěli, aby pro nás sezona tímto zápasem prakticky skončila. Ztráta na Liberec po tomto kole zůstala stejná.

 

Zápas č. 10 - AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 3:1, nadstavbová část ligy žen (6. 5. 2012)

 

Poprvé v životě jsem také zavítal na ženskou fotbalovou ligu. O holky Sparty byl v minulé sezoně vzrůstající zájem fanoušků. Díky pozvánkám na webu spartaforever.cz, se na jejich zápasy chodilo na jaře dívat čím dál více lidí, kteří se zapojili i do aktivního fandění a holkám vytvářelo v boji o titul slušnou atmosféru. Zlákat jsem se nechal i já, připojil se ke mně i Véna1893. Na holkách člověk zažil přátelskou atmosféru. Potkal známé, nebo si naopak nové známosti udělal, společně se holkám zafandilo. Odměnou za to byla děkovačka, holky si přišly plácnout s každým fanouškem. Byly za podporu rády. V tomto zápase nadstavbové části, udělaly důležitý krok za titulem, protože Slavia byla jediným týmem, který mohl sparťankám aspoň trochu konkurovat. Slávistky vedly hned zkraje zápasu, z penalty se trefila Voňková, která už dnes hraje za Spartu. Sparťanky to však nepoložilo, převzaly vládu nad zápasem a díky brankám Ondrušové, ta se trefila dvakrát, a Lucky Martínkové, vyhrály zaslouženě 3:1. Zápas však Sparta ve svůj prospěch zlomila až v posledních deseti minutách. Dlouho svojí převahu holky nemohly potvrdit gólem. Po tomto zápase, následoval přesun z TCM na Strahově na Letnou, kde nás večer čekal zápas mužů.

 

Zápas č. 11 - AC Sparta Praha - Bohemians 1905 1:0 (6. 5. 2012)

 

Po výhře holek, jsem už myslel na to, co předvedou kluci proti zoufalé Bohemce. Pořád tu byla šance na titul, ale bylo potřeba vyhrávat a zase vyhrávat. Před zápasem jsem si skočil do fanshopu pro podpis od legendárních hráčů Sparty, Lumíra Mistra a Václava Vrány. Pak se rychle občerstvit do Fraktálu a zpátky na stadion na zápas. Bohemka byla podle očekávání špatná, ale Sparta toho samozřejmě nemohla využít a pálila šanci za šancí. V 71. minutě jedinou branku vstřelil Josef Hušbauer, po přihrávce Maria Holka, prostřelil Sňozíka. Liberec v tomto kole jen remízoval doma se Slováckem 0:0, a Sparta tak jeho náskok stáhla na dva body dvě kola před koncem soutěže. O bod více ztrácela ze třetího místa Plzeň.

 

Zápas č. 12 - FK Dukla Praha - AC Sparta Praha 1:1 (9. 5. 2012)

 

Předposlední kolo minulého ročníku se hrálo ve středu od 18 hodin. Všechny zápasy, jak je zvykem posledních dvou kol Gambrinus ligy, se hrály v jeden den a ve stejný čas, kvůli regulérnosti. Před tímto zápasem jsem byl velkým optimistou. Liberec hrál v Jablonci, tam byla reálná možnost ztráty libereckých fotbalistů. My jsme si dali pochod z Letný, o nějaké tři kilometry dále na Julisku. Nováček soutěže byl příjemným překvapením ročníku. Dukla hrála kvalitní fotbal a dokázala potrápit i silnější týmy. Nám navíc chyběli útočníci Kweuke i Kadlec, v útoku je zastoupil Kerič. Atmosféra byla slušná, fandilo se, na tribunách i mimo sektor hostí bylo dost sparťanů. První poločas skončil bez branek, stejný stav byl i v Jablonci. Plzeň doma však vedla nad Příbramí už 3:0, což nejvíc hrálo do karet jí. Nakonec taky Příbram porazila 5:0. No a Spartu poslal v druhém poločase do vedení Hušbauer a v našem sektoru bylo veselo. O deset minut později však bylo vyrovnáno. Po rohovém kopu se prosadil Ivan Lietava. Liberec dvěma góly zlomil ve svůj prospěch zápas v Jablonci. Za stavu 1:1 pro nás končila sezona a tak Sparta vsadila všechno do útoku. Dopředu se vysunul i Jarošík, na stopera se stáhnul defenzivní záložník Holek, a odehrál to tam výborně, na jaře jeden z nejslabších hráčů poslední půlhodinu statečně odrážel protiútoky Dukly, když Sparta útočila a snažila se vstřelit vítězný druhý gól. To se nepovedlo, Liberec vyhrál, Plzeň taky, takže Sparta před posledním kolem vypadla ze hry o titul, už mohl být nejlépe druhá. Po zápase probíhaly za celé jaro zatím nejsilnější protesty proti Hřebíkovi. Z Julisky jsem odcházel unavený a zklamaný s velkou nechutí jet na poslední kolo proti Budějovicím.

 

Zápas č. 13 - AC Sparta Praha - SK Dynamo České Budějovice 3:0 (12. 5. 2012)

 

Po zápase na Dukle, Daniel Křetínský odvolal trenéra Martina Haška, byla zrušena i funkce GSM, z Hřebíka se stal sportovní ředitel a byl odstaven od A týmu. Poslední zápas odkoučoval Václav Jílek. Nakonec jsem se nechal ukecat a na zápas jsem jel. O tomto zápase bylo napsáno víc než dost, takže to vezmu zkráceně. S Budějovicemi přijel na Spartu Tomáš Řepka, který se dočkal velkých ovací ve stoje od fanoušků. Od začátku zápasu probíhaly protesty proti Hřebíkovi. Sparta hrála slušný fotbal, dva góly vstřelil sváteční střelec Vlastimil Vidlička, třetí zásah přidal z penalty Josef Hušbauer. Bezprostředně po tomto okamžiku přišlo vrcholné číslo protestů od části fans. Hřiště bylo zasypáno pyrotechnikou a zápas byl přerušen. Fanoušci se na tribunách hádali mezi sebou… Byl to smutný pohled. Hodně lidí bylo znechuceno a já byl opravdu rád, že je konec sezony. Jelikož Sparta byla v podmínce za dělbuchy v zápase s Baníkem, disciplinární komise Spartu potrestala uzavřením stadionu na dva soutěžní zápasy v příštím ligovém ročníku. Zápas se pak nakonec i dohrál, po něm fanoušci vběhli na hřiště, kde protesty pokračovali. Sparta po této výhře přeskočila Plzeň na konečné druhé místo. Liberec doma remízoval 0:0 právě s Plzní a zajistil si titul. Tento zápas vzhledem k událostem, které se v něm přihodily, řadím k těm nejhorším, co jsem se Spartou zažil.

 

Zápas č. 14 - AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:0 (3. 6. 2012)

 

Sezonu jsem si ještě protáhnul s ženským týmem Sparty. V tomto zápase už měly holky jistý titul, takže to byla od začátku jedna velká oslava. Ten si holky zajistily o týden dříve v Měcholupech v derby se Slavií, kterou porazily 3:0. Spartu skvěle podporovali fanoušci, byla prý vynikající atmosféra. Já se bohužel na toto derby nedostal, ale viděl jsem fotky a na nich to opravdu vypadalo moc hezky. První oslavy proběhly už tam, ale to hlavní přišlo na Strahově o týden později. O zápas už ani tolik nešlo, ten se hrál z povinnosti, ale holky stejně suverénně vyhrály 4:0. Na zápas si užít oslavy opět dorazilo dost fanoušků, a holkám vytvořilo perfektní kulisu. Do děleného pokřiku Sparta - Praha se zapojila i celá lavička náhradnic. Po zápase přišlo to, na co všichni od začátku čekali. Velká děkovačka, a poté náběh fanoušků na hřiště, předávání poháru, společné focení. Šampaňský stříkalo proudem. Holky oslavovaly, fanoušci taky, společné focení nebralo konce. Část fanoušků jela pak s holkama oslavovat i do hospody. Tohle byl moc pěkný zážitek a já si dost zlepšil náladu, po nepovedeném jaru mužského týmu a hlavně po tom posledním zápase s Budějovicemi.

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Jako dobrý

  DanSparta3.12.2012 19:29reagovat

  Ale možná by neuškodilo sepsat tam i zápasy kdes nebyl (třeba Plzeň doma) abych se neztrácel. Dost jich chybí, měl si toho najezdit víc! To bylo málo!!!

  • Jako dobrý

   martinS193.12.2012 19:46reagovat

   Plzeň doma je v prvním díle. Na jaře jsem chyběl co se týče ligových zápasů doma se Slováckem a v HK. Pak už jsem dal všechny ligový. Schválně se zaměřuju jen na ty zápasy na kterých jsem byl. Ještě jsem také tedy chyběl na zápasech v Česká pošta cupu. Takže o nich také nepíšu. Od třetí části začnu vypisovat všechny podzimní zápasy které jsem navštívil. Je to rozdělený na víc dílů, protože by to bylo strašně dlouhý, a v půlce by každej přestal číst. 3 a 4 část bude o podzimních zápasech, poté budou ještě dvě, jedna o hráčích a ta poslední bude výběr nejhezčích gólů.

   • Jako dobrý

    DanSparta3.12.2012 21:26reagovat

    Hele nejhezčí góly peciáš, já stříhám a shánim top10 týhle sezóny, tam budu potřebovat vaši pomoc určitě.

   • Jako dobrý

    ewzen4.12.2012 11:10reagovat

    A proč je v úvodu fotka z Příbrami ?? Úsměv

    • Jako dobrý

     martinS194.12.2012 13:55reagovat

     Já nevím, asi proto, že jí tam Dominik dal? Ke každýmu článku dává nějakou fotku.Úsměv

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha