Můj pohled na fandění v zápase s Příbramí

<< Zpět

3.4.2012, Autor: véna1893

Tady jsem sepsal můj pohled na fandění v zápase s Příbramí. Nečekejte žádný zázrak je to můj první blog a také nejsem žádný slohový typ. :-)

 

Začnu u nových vlaječek. Na zápas s Příbramí bylo v kotli přichystáno 100 malých vlaječek ve sparťanských barvách. Je to určitě dobrý nápad na zpestření zatím ne tak dobré atmosféry, která na Letné panuje. Před začátkem utkání dostal kotel od speakra instrukce kdy začít s vlajkami mávat a také důrazné upozornění, že vlajky po skončení utkání máme vrátit na svá místa, aby bylo možné použít je v dalších zápasech. Zápas začal, vlajky vylétly nahoru a začalo se mávat. K mávání vlajkama bylo doprovozeno chorálama a výsledný efekt byl perfektní (samozřejmě kdyby bylo v kotli více lidí, bylo by to ještě lepší). Celý zápas se zpívaly chorály, které byly většinou doprovázeny právě vlajkama. Zkoušel se i nový chorál sice výjezdový, ale co. Důležité je, že moc lidí neumělo slova a zpívalo cca 20 lidí, a já si říkám: Proč?

 

Vždyť na internetu skoro každý nadává, proč se nezkouší nové chorály, a když na to přijde, tak většina lidí nezná slova!

Teď něco málo k protilehlé tribuně. V tomto zápase mi fanoušci na protlehlé připadali jako vyměnění. Byly takoví živější a plní elánu, ale po prvním inkasovaném gólu (38. minuta) to pomalu upadalo.

 

Ve druhém poločase se zase začlo fandit z plných plic, chorály opět doprovázely vlaječky. Každý z Nás věřil, že Sparta skóre otočí a budeme slavit výhru. To se ale nestalo. V 63. minutě zasadil hřebíček do rakve příbramský Koukal. Kotel se ještě snažil hnát své koně kupředu, při tomto skóre už protilehlá tribuna tak aktivní nebyla. Blížil se konec utkání a sparťanským stadionem byl slyšet hlasitý pískot a „chorály“ typu: Bojujte za Spartu nebo Hřebík ven. Proběhla „děkovačka“ a každý z Nás si hledal cestu domů.

 

Teď bych se ještě krátce vrátil k vlaječkám. Vlaječky dorazily na své místo, jak bylo důrazně žádáno před začátkem utkání, ale bylo k vidění i pár prázdých tyčí bez vlajky! Kde to jsme, že sparťani okrádají sparťany?

Už Vás nebudu dále trápit a skončím. Doufám, že se to někomu alespoň trochu zalíbilo. Děkuji za dočtení. :-)

 

 

foto: Jakub Šnajdar

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Hezky napsáno...

  HansMiller3.4.2012 22:21reagovat

  mám radost, že 12. hráčem jsme my! zase projevuje nějakou hlubší aktivitu. S Příbramí to vypadalo, že jsme na dobré cestě dostat kotel z hoven. (mě z protilehlé se to mluví, ale opravdu z toho mám radost) Smích. A ta protilehlá byla opravdu zpočátku dost aktivní - jen tak dál. Jen ty body přidat. Úsměv

 • Po derby...

  martinS193.4.2012 8:29reagovat

  holt zase návrat do ”běžných” dní. Atmosféra opravdu vlažná, doufal jsem že vstřelený gol v Příbramské síti to změní, leč bohužel, toho jsme se nedočkali.Úsměv

 • Díky

  spirit.je.buh3.4.2012 0:05reagovat

  Četlo se to dobře, s hodnocením souhlasím. Na to, že v hrajeme o titul, bylo hezky je 8000 lidí ostuda a atmosféra byla špatná, ale vlaječky byly super :)

  • Díky

   ewzen3.4.2012 18:28reagovat

   Nečekal jsem nařachanej kotel,ale zas tak slabou účast taky ne Smutek

   • Díky

    véna18933.4.2012 19:24reagovat

    Přitom když jsem stál v kotli zdálo se mi že tam bylo více lidí...

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha