Můj názor na dění v kotli

<< Zpět

19.3.2012, Autor: ewzen

Tak jsem se rozhodl taky sepsat nějaký ten sloh :) A o čem jiném než o aktuálním tématu DĚLOBUCH. Tak pro začátek mně osobně vadí dělobuchy a kor na hřišti! Tam to prostě nepatří.

 

Malá petarda mi nevadí. Bengály, stroboskopy apod. mi také nevadí. Právě naopak. Vyžaduju :)

 

Toť takový můj názor a teď k tomu co mám na srdci. Jsou to dvě věci.

 

Bod 1: Vyskytlo se hodně názorů a příspěvků ve stylu "Proč si to tam v tom kotli neohlídáte?"

 

Moje odpověd zní: Copak to jde? Zaprvý tam od toho (ne)jsou security a za druhý kamerový systém. Já v kotli fandim a podporuju Spartu a nemám čas kontrolovat, co tam kdo dělá. V kotli se pohybuje určitý počet lidí tak bych chtěl ty "chytráky" vidět, jak tam všechny lidi celej zápas kontrolují. Nehledě na to, že přes security by se na stadion nemělo nic dostat… Ale předpokládám, že většina těchto lidí, co mají tento návrh, tak na svých místech sedí. V kotli se stojí, takže je tam minimální šance vidění a chycení při činu. Mě tady ty výkřiky prostě vadí, protože ty samý lidi kdyby byli v kotli, tak budou jen přihlížet a taky nic neudělaj… Typická česká mentalita.

 

Bod 2: Další, co mě zarazilo, bylo, že spousta lidí vyřkla větu: „Dosti zvažuju přechod z kotle na protilehlou, pokud se tohle stane ještě jednou.“

 

Ty voe to jste takový s*ačky? Ano co se stalo byl hnus, ale to mě neodradí, abych odcházel! Já jsem třeba teď proti Baníku odešel znechucen po příhodě u stupínku. Ale šel jsem nahoru a tam podporoval dál. Ani náhodou mě nenapadlo uvažovat o protilehlý. To mi přijde jako unáhlený výkřiky do tmy. Sami víte kde se nachází náš kotel a místo řádné podpory byste ho chtěli opustit? To snad néé? Jarošík taky nevykřikoval, že jestli Pilař bude dál lítat, tak že půjde radši do béčka. Špatný přirovnání ale snad chápete princip. Útěk není řešení. A když budeme my fans, který za každý situace Spartu podporují svým hlasem a rukama, odcházet, tak se v kotli budou tyto individua objevovat čím dál tím více! A to přece nechcete. Tak choďte dál do kotle, ať je vymýtíme!

 

Nejsem slohový typ a už vůbec né spisovatel, takže neřešte styl psaní a podobný věci :)

 

 

foto: Jakub Šnajdar, e-Sparta.cz

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • ”Hlídání”

  harry20.3.2012 23:45reagovat

  Ještě bych dodal jednu věc k bodu 1.

   

  Do kotle chodím celkem pravidelně. Sám nejsem členem žádného sdružení ani jakékoliv skupiny fanoušků, chodím si pouze do kotle se zařvat a zafandit s pár kamarády. Zaroveň neznám v kotli nikoho z ultras osobně, ale od vidění už dávno znám kdo a jaký má v kotli zhroba slovo.

   

  Musím souhlasit s tím, že ”pachatele” objevit je často složitý, ale v pátek u mě nastala trochu jiná situace. Po tý ”bombě” se úplnou náhodou kousek ode mě objevila trojička kluků v kapuce a kukle se slovy ”doufám že tě nikdo neviděl.”

   

  Jistě že mě hned napadlo mu natáhnout. Ovšem potom si stačí uvědomit jak byl zrovna kotel celej zápas strašně ”jednotnej,” co se dělo na stupínku, atd.

   

  přecijen nejsem sebevrah...

 • ouki19.3.2012 21:04reagovat

  Proč se to děje převážně u nás, kdežto v jiných kotlech se to nestane? Je to o společnosti, o lidech, kteří tam chodí a o tom, jak chtějí, aby to vypadalo. Pak to tam podle toho taky vypadá. Pokud tam ty imbecily nechtějí mít, ať je sami vyhodí

   

  Byl jsem na páteční protivládní demonstraci, ani vůbec nevím jak (prostě jsem šel), ale dostal jsem se mezi zcela první lidi (mezi prvními deseti stopro) před tou budovou ČT. Vedle mě tam byl, jak Popelka, tak Ponert atd, přímo přede mnou policajti, zástupce z čt... Pak se tam dostal nějaký velký ožrala, co tam začal mlít sračky na poldy apod (demonstrace prostě pro něj byla příležitost se ožrat a zanadávat), Slávek okamžitě řekl (a ani to vůbec nemusel dělat), abychom ho odvedli a odtáhli pryč. Tento člověk nás nereprezentoval. Všichni ho prostě odtáhli pryč. Tím chci říct, že je to na těch lidech samotných a jde to. Neříkejte mi, že ne. To se lidi buď bojí a nebo spíš ani tolik nechtějí.

  Pak druhá věc je, že s tím musí dělat něco samotný klub. Asi se nemusím rozpovídávat, že fanoušci tvoří image klubu, že image klubu přitahuje (odpuzuje) další fanoušky, ale především sponzory (kteří jsou svým způsobem klienti) atd... Je jedno, jestli zdokonalí vyspělý systém, jestli budou lístky na jména, jestli bude mít svoji ochranku, pořadatele, kteří lidi budou vyhazovat (což by měli udělat), ale klub toto zkrátka tolerovat nemůže! Není to u Sparty vůbec poprvé a je mi hrozně smutno z toho, že já se musím častokrát za kotel svého milovaného klubu stydět. (ano, udělal to jen jedinec a ne celý kotel, ale poškozuje to celý kotel a on i kotel jako každý jiný reprezentuje). Už se tomu nedá jen přihlížet.

   

  Je jasné, že se vhození petardy nedá zabránit, nedá se ho zastavit, ale když pak bude vypuzen, zmlácen, odsouzen, je jedno co, tak pak už nebude mít příležitost a nebo si to pak už nedovolí. Tímto se lidi vymýtí a ostatní, co by to jinak taky třeba dělali, si to nedovolí, když pak vidí, jak je to vnímáno. Je to o lidech v kotli a je to o Spartě, jakožto pořadatele.

  • Píta19.3.2012 23:43reagovat

   Absolutní souhlas...

  • sidovina20.3.2012 0:38reagovat

   Já třeba chápu tvůj pohled na věc (udělání si pořádku v kotli), ale otázkou je, kdo by měl ten pořádek dělat. Nějaká střední generace Ultras, která by měla respekt v kotli na každém zápase asi neexistuje, a jak už bylo řečeno - nějaké ”hlídání se navzájem” neberu. My jezdíme 300 km na Letnou, 300 km zpět, obětujeme pohodlí a částečně i výhled z lepších tribun (kde se ale hovno fandí - ať si říká, kdo chce, co chce) aby sme si mohli v kotli zafandit, pocítit pořádné davové nadšení a adrenalin ze supportu a ne, abychom tam hlídali nějakého, s prominutím, debila co dělá bordel. Fakt nemám zájem někoho chytat za límec a čekat jestli se na mě neseběhne deset jeho kindernazis kamarádů. Pak už je tu jenom PČR resp. klub zastoupený pořadately - a tam by asi měla být ta aktivita směrem k represím největší.

   • Píta20.3.2012 17:16reagovat

    Jak píše ouki níže. Ten, kdo dělobuch hodil, určitě vedle někoho stál. A ten někdo to musí nutně zaregistrovat...

    • ewzen20.3.2012 17:27reagovat

     Tak toho každopádně zaregistruje. Jenže si vezmi,že to budou jeho kamarádi. A ty ho neprásknou. A navíc komu to říct ? Securiták prohlásil,že jsou tam od odtrhávání lístků a s tímto musíme na PČR.

  • ewzen20.3.2012 7:53reagovat

   To je hezký,že jste ho odvedli,ale je tu zásadní rozdíl. Tady v kotli to hodí člověk z davu a ty máš minimální šanci zjistit kdo to je. Ten alkáč byl hned na ráně a předpokládám,že neměl zájem utíkat aby ho někdo vyvedl. Nevim kde sedáváš ale zkus přijít někdy do kotle a poznáš,že to není tak lehký jako vyvést alkáče z demonstrace ;-)

   • ouki20.3.2012 9:10reagovat

    V kotli jsem byl na zápase s Liverpoolem a stačilo mi.

    No to je právě o té společnosti, jak jsem psal. Ta si mimo jiné určuje, jaké tam budou mít prostředí. Pokud tam prostě vládnou ty Ultras, tak zkrátka podle toho to prostředí tam bude a podle toho to bude mít kulturu, když není zájem ho vyhodit, naopak Ultras by na tebe vlítli. Pokud je kotel charakterizován takto (jako že jo, přeci jen vidím, jak to tam vypadá), tak pořád se za něj budu muset stydět a pořád budu tvrdit, že patří k nejhorším. A pokud tam vládnou Ultras, co by ho fyzicky hájili, tak to je další důvod, proč neříkat, že to není záležitost kotle a že to pouze jedinec. Není to jen o jedinci.

     

    Nemusí se hlídat, ale pokud to hodí soused, tak to vidět můžeš.

 • munzig19.3.2012 20:59reagovat

  V Bodu 1 s tebou naprosto souhlasim, do kotle se chodí fandit a nehlídat.

  Hlavní práci by v tomhle měl dělat klub. Myslim že kamerovej systém soustředěnej jen na kotel jako ”rizikovou” oblast by nemusl bejt vubec drahej. To vidim jako jedinou možnost prevence.

  • palics20.3.2012 16:48reagovat

   kdyz se priste poradne rozhlidnes, zjistis ze uz tam je x kamer soustredenejch jen na kotel, ale skrz kuklu to nedavaj no

 • martinS1919.3.2012 20:54reagovat

  Jenže k tomu aby jste ty individua vymýtili, tak si v tom kotli ale opravdu musíte udělat pořádek sami. Smích

 • Větu

  véna189319.3.2012 20:52reagovat

  Dosti zvažuju přechod z kotle na protilehlou, pokud se tohle stane ještě jednou.

  Jsem na zápase pronesl také, ale ne kvůli dělobuchu, ale kvůli tomu hovadu na stupínku úplně mi znechutil zápas a abych pravdu řekl nebavilo mě pak už ani fandit na horním ochozu(je to tam takové ”mrtvé” oproti dolní části).. Teď si postupem času říkám že opustit kotel bude kravina když mě fandit baví (nikdo si řekne že se dá fandit na protilehlé, ale tam to podle mě není ono).. A pevně věřím že žádné takové hovado už se na stupínku neukáže, a my budeme nadále fandit Úsměv

  • Větu

   martinS1919.3.2012 20:57reagovat

   Já si to na protilehlý prostě užiju víc než v kotli. A teď do mě. 8-))Úsměv

   • Větu

    véna189319.3.2012 20:59reagovat

    Každej si to užije podle svého.. Já když to pozoruji z kotle tak se mi to moc nezdá, mám rád když okolo každý stojí a fandí..

    • Větu

     martinS1919.3.2012 21:18reagovat

     Přičemž úplně platí spíše jen to první. To že každý stojí, s fanděním už to taky není taková sláva.

     • Větu

      véna189319.3.2012 21:22reagovat

      Ano, ale pořád si myslím že je to lepší než na protilehlé, ale možná se mýlím..

      • Větu

       martinS1919.3.2012 21:30reagovat

       Příjde na to, na co je člověk zvyklej. Já jsem zvyklej na protilehlou kam, chodím vlastně celou dobu, co jezdím na Spartu. Když jsem byl na Spartě poprvé, byl jsem na protilehlý... Ano vyzkoušel jsem si i jiné sektory, za brankou, v rohu, dole i na ochozu, dvakrát jsem byl i na hlavní, ale vždycky jsem se nakonec vrátil na protilehlou, kde cítím nejlíp. Teď už bych odtamtud těžko odcházel.

       Co se týče fandění, tak se na protilehlý fandí slušně, někdy je to samozřejmě slabší, ale třeba takový derby se Slavií si vždycky užiju, vůbec na podzim byla při derby jedna z nejlepších atmosfér, co pamatuju. Podobný to bylo proti Vaslui, nebo rád vzpomínám na Palermo. A taky mě baví zvedat choreo, to jsou věci, které se neomrzí.

        

       • Větu

        véna189319.3.2012 21:34reagovat

        Hlavní je že oba chodíme Úsměv

        • Větu

         martinS1919.3.2012 21:36reagovat

         Za největší omyl považuju hlavní tribunu. Tam už fakt ne...

         • Větu

          munzig19.3.2012 21:40reagovat

          tam jsem byl na Žilině a myslim že i u televize bych si to užil víc.

   • Větu

    munzig19.3.2012 21:00reagovat

    Já taky. Zafandim si slušně a ještě nepříjdu o nic z fotbalu.

    • Větu

     martinS1919.3.2012 21:08reagovat

     Souhlasím.

 • dominik2719.3.2012 20:35reagovat

  Můj názor je takový, že nejvíce práce s kotlem bude muset vykonat klub. Asi bude nutné, aby klub zpřísnil určitá opatření. Jinak to nevidím...Smutek

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha