Matějovský do Sparty?

<< Zpět

31.5.2010, Autor: dominik27

Tak to už vypadá, že se opravdu schyluje přinejmenším k jednání Marka Matějovského a jeho agenta Pavla Zíky se zástupci našeho klubu. Jak jsem se dočetl na osobní internetové prezentaci samotného hráče marek-matejovsky.cz, Reading už o služby tohoto špílmachra pro příští sezonu nestojí a Sparta je jednou z reálných variant pro jeho následující působení, i když jsou údajně i zájemci ze zahraničí.

 

Upřímně jsem pro, aby tu Marek působil, už jen z toho důvodu, že je to hráč se zkušenostmi z reprezentace a špičkové evropské ligy, v níž se mj. trefil do sítě slavného Liverpoolu. Zkušení hráči jsou sice ve Spartě i teď, ovšem co se ofenzivy týká, můžeme tam počítat snad jen Libora Sionka. To se samozřejmě projevuje i na statistice. Zatímco defenziva s Blažkem, Brabcem (na podzim Hubníkem) nebo Řepkou, doplněná o reprezentační obránce Kušníra s Chorvatem Pamičem, obdržela v této sezoně pouze 14 branek, což je rekord samostatné české ligy, ofenziva vyprodukovala pouhých 42 gólů, což je pro změnu nejmenší počet v historii samostatné české ligy.

 

O nutnosti získání kvalitního tvůrce hry se mluví už delší dobu a ruku na srdce, takového hráče není jednoduché získat, podobně jako tolik žádaného kanonýra, proto asi budeme tuze rádi, když jím bude hráč z druhé ligy, navíc s vleklými zdravotními problémy a nestálým místem v sestavě.

 

Stačí se podívat, kolik týmů v naší lize má natolik tvořivého záložníka, aby o něj Sparta měla zájem? Podívejme se i do zahraničí, vždyť i týmy v těch nejlepších ligách kolikrát mají střed vyztužený hráči, jejichž kvality lze hledat jinde, než v umění nečekaných přihrávek a technických dovedností…

 

Nezbývá než doufat, že Marek Matějovský naváže na svá nejlepší léta a po boku slovenského reprezentanta Kucky a (dle Chovancova vyjádření) první volby na defenzivního záložníka - Kladrubského, bude moci naplno ukázat oprávněnost úsilí o jeho přestup na Letnou.

 

Dominik27

použité foto z www.marek-matejovsky.cz

<< Zpět

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha