Lžeme my nebo média a jak na to reagovat?

<< Zpět

31.10.2012, Autor: LukyACS

"Křetínskýho taška" je nejskloňovanějším souslovím sportovních redakcí v posledních týdnech. Všichni jistě víte, o co se jedná, ale pro jistotu zopakuji nejzásadnější fakta.

 

18.9.2012 Daniel Křetínský se schází s Miroslavem Peltou a předává mu tajemnou koženou tašku, která se stává tématem následujících týdnů. Sám Daniel Křetínský médiím sděluje, že předal panu Peltovi tašku s informacemi, které mohou ukazovat na nekalé praktiky v našem fotbale a po předsedovi FAČR chce, aby tyto informace prošetřil

 

19.9.2012 Pelta se schází s ředitelem pražské policie, kterému předává informace získané Spartou. Poté sděluje médiím, že FAČR nemá prostředky pro to, aby tyto informace mohla řádně prošetřit, a tak se rozhodl, že nechá konat policii.

 

Následující dny V následujících dnech a týdnech se média předhánějí ve článcích, kde se snaží obsah oné tašky rozluštit. Používají slova jako "údajně", "prý" atp. a odvolávají se na informátory, kteří si nepřejí být jmenování. Což na jednu stranu chápu, informátor nechce, aby se u vynášených informací objevovalo jeho jméno, ale na druhou stranu to vypovídá o důvěryhodnosti informací, možná ani žádný informátor nebyl a vše bylo jen vycucané z prstu, jako aféry bab z pavlače. Objevují se informace, že by se mělo jednat o Plzeň, Budějovice a další kluby a že Sparta má "údajně" videozáznamy, odposlechy a další důkazy.

 

30.10.2012 Ve vysílání Rádia Česko hovoří šéf protikorupční policie Tomáš Martinec o tom, že v tašce nejsou žádné důkazy, jak se mnohá média domnívala, ale jen pouhé informace, což sám Daniel Křetínský hned v úvodu celé kauzy říkal.

 

31.10.2012 Startuje hon na Daniela Křetínského a celou Spartu, který mi přijde hodně úsměvný. Média v čele s Deníkem Sport, začínají po Spartě chtít vysvětlení, jak je možné, že v tašce byly jen informace a ne důkazy, jak se domnívaly a o kterých vedení Sparty nikdy nemluvilo. Chápu, média přišla o možnou velkou rybu v podobě další aféry v českém fotbale, a tak si musí najít nový terč, ale můžou z nás takto bezostyšně dělat lháře a pošpiňovat jméno našeho majitele a celé Sparty? Na vše se chytil pan Golda, který se bude zabývat celou kauzou na disciplinárce a to jen díky médiím! Kdyby se média držela původní teze o informacích, které chtěl Dan prošetřit, a nevymýšlela si, tak pochybuju, že by se tím Golda chtěl zabývat. Ono je snad špatné, když se k člověku donesou informace o potenciálních podvodech a chce, aby je šéf prošetřil? Když se informace ukážou jako nepravdivé, má daný člověk být trestán? To už jsme na tom opravdu tak zle? Být ve vedení Sparty, tak se médii takto špinit nenechám a chtěl bych po nich minimálně omluvu. To oni lhaly, Křetínský rozhodně ne. Nakonec vše může být jinak a Daniel Křetínský může mít důkazy schované u sebe, nebo je už předal dodatečně a média by pak ze sebe udělala kašpary potřetí.

 

 

foto: pesfilipes

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta

Místnost je zatím prázdná

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha