Letní SF cup 2015, 6 statečných v Nebušicích

<< Zpět

28.6.2015, Autor: martinS19

Další ročník letního turnaje fanoušků Sparty, SF cup 2015 se letos netradičně přesunul ze Statenic do nedalekých Nebušic. Vynechám popis a průběh celého turnaje, takový report a všechny výsledky určitě budou na stránce spartaforever.cz. Rád bych tu stručně popsal účast E-Sparty na turnaji.

 

Týden dopředu vím, že nás bude na odehrání turnaje akorát šest, nikdo na střídání, což ambicím na dobré umístění moc nepřidá. Navíc, když vím, že já sám jsem pořádně skoro dva roky nic nedělal a fotbal nehrál, nejdřív kvůli prodělané dlouhodobější nemoci, poté kvůli zpohodlnění a lenosti.

 

V Nebušicích se tedy scházíme ve složení Ferry, martinS19, Ferryho brácha, Míra Fořt, Kuba Vondra a v bráně naše akcie měl držet, místo tradičního gólmana Fabiena, mladá naděje Dominik Štauber a v hledišti jsme měli jednu fanynku.

Před 9 hodinou ranní jsme se tedy rychle převlékli, já vyfasoval asi o dvě čísla menší dres s lafatovským číslem 21 na zádech. Přiznávám, že dres byl nejen menší velikosti, ale i já jsem o něco málo vyrostl v oblasti břišních partií a šli jsme se rychle rozcvičit a trochu si oživit práci s míčem.

 

První zápas jsme hráli pár minut po deváté a hned pěkně zostra. Soupeřem nám byli kluci z Veteranos Pirates, kteří minulý letní SF cup vyhráli. Byl to tvrdý boj, který od začátku spěl k remíze, avšak chvíli ke konci jsme inkasovali gól a prohrávali. Vrhli jsme všechny síly dopředu a zkusili vyrovnat, což se za vteřinu dvanáct povedlo z autového vhazování, kdy jsme dotírali do brankáře a míč lehce líznul Ferry a vyrovnal. Následovala rozehrávka a konec zápasu, takže remíza 1:1 a dobrý bod na začátek turnaje.

 

Následující zápas jsme odehráli proti FCS Jičín který měl podobný průběh a opět jsme inkasovali jako první a spěli k porážce, když se nám v závěru opět povedlo vyrovnat na 1:1. Po půlhodinové přestávce nás čekal třetí soupeř, Luchadores. Jestliže minulé zápasy byly vybojované a stálo při nás štěstí v závěru, zde jsme jasně dominovali a soupeře přejeli 4:0. Gól jsme si dali skoro všichni v poli, i já jsem udělal čest svému číslu na zádech a nekompromisně jsem si naběhl na autové vhazování. Hlavou jsem sice gólmana ještě nepřekonal, ale dorážka byla nekompromisní, no prostě Lafata jak má být. J A svůj osobní cíl, alespoň jeden gól vstřelit jako před dvěma lety, jsem splnil a mohl jít na pivo. Takže po třech zápasech jsme měli velice slušných pět bodů, o výsledky dalších zápasů naší skupiny jsme se moc nestarali, ale věřili jsme, že tolik bodů by na postup mělo stačit.

 

Síly už nám ubývaly, někdo na to střídání nám prostě chyběl. Poslední zápas ve skupině jsme se rozhodli k nahraným bodům odehrát v klidu. Soupeřem byl Kostelec n. Č. lesy. Na SF cup se přišel podívat Lukáš Vácha a v tomto zápase jsem vyrobil chybu jako on, po které šel Kostelec do vedení. Ale partu jsme měli opravdu výbornou a malý počet lidí jsme nahradili bojovností a semkli jsme se, nenadávali jsme si za nic, naopak se vždy povzbuzovali, což se o jiných týmech říct nedalo. A opět se nám povedlo vyrovnat na konečných 1:1, po nepřehledné situaci si dal zřejmě brankář hostí vlastní gól. Ve skupině jsme nakonec skončili se šesti body druzí o skóre za Veteranos Pirates a čekali na soupeře do čtvrtfinále.

Tím se nakonec stali fanoušci VSS Košice, kteří ve své skupině obsadili třetí místo. Sil už moc nebylo, ale o postup jsme se ještě poprat chtěli. Nakonec jsme odehráli náš druhý nejlepší zápas na turnaji a vyhráli 3:0, ale už opravdu na pokraji vyčerpání.

 

V semifinále se to projevilo a Malé vlajky nás jasně porazili 3:0, v tomto zápase jsme už snad ani pořádně neběhali a spíš ho odchodili. Už to opravdu nešlo. Ale postup soupeře byl i tak zasloužený.

Byl tu zápas útěchy o 3. místo, po vzájemné domluvě s Veteranos Pirates se rozhodlo, že tento souboj rovnou rozhodnou penalty. V nich se štěstí opět usmálo na nás, i když to zezačátku vypadalo, že to bude naopak a mohli jsme se radovat z bronzové pozice.

 

Na turnaji panovala uvolněná atmosféra a všichni jsme si to užili, je jasné že o výsledky zase tolik nejde, i když samozřejmě prohrát nechtěl nikdo a každý chtěl skončit co nejlépe. A nás to třetí místo opravdu potěšilo, jelikož jsme si to museli fakt odmakat jen v šesti lidech.

 

Po odehrání turnaje se rozdaly všechny ceny pro týmy i individuální trofeje pro hráče, největší radost měl ale Majk z flašky rumu J. Následovalo focení jak týmové s trofejemi, tak i hromadné všech účastníků a všichni se spokojeně rozešli buď domů, nebo na dotočnou do hospody.

 

martinS19

 

 

zdroj fotografie: FB stránka webu www.spartaforever.cz

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Dotaz

  trakip29.6.2015 9:07reagovat

  Jak chytal Dominik.

  • Dotaz

   Ferry29.6.2015 9:19reagovat

   Spolehlivě.Za obdržený góly nemohl a rozhodující penaltu sám proměnil a pak i chytil.Ty ho znáš?

   • Dotaz

    trakip29.6.2015 9:27reagovat

    Velice dobře. Hodně ho chválím a občas jej diriguji při vybíhání, v kterém se zlepšil. Hraje s našim mladým, který má neskutečný přehled ve hře a vynikající přihráky. jsou spolu kamarádi.

    • Dotaz

     Ferry29.6.2015 12:03reagovat

     Tak to ty jsi ten jeho trenér-sparťan z Tlučný?

     • Dotaz

      trakip29.6.2015 12:26reagovat

      Sparťan ano, pouze aktivní fanda a bývalý brankář. Trener ne. Vozím kluky na letnou.

      • Dotaz

       Ferry29.6.2015 14:39reagovat

       Tak to bys mohl jezdit na SF cup s náma.Brankářů není nikdy dost.Úsměv

       • Dotaz

        trakip29.6.2015 21:54reagovat

        Hrával jsem proti Uličnýmu, Pešicemu, když hráli za dorost ČSR. To už pro mne není.

 • Oprava

  Ferry29.6.2015 7:08reagovat

  Jen bych chtěl poopravit,ale v semifinále jsme neprohráli 3:0 s Malýma Vlajkama,ale s Homolka boys.Úsměv

  • Oprava

   martinS1929.6.2015 10:04reagovat

   Jo, tak to se omlouvám za dezinformaci. Nějak jsem nedával pozor a uniklo mi s kým v semifinále hrajeme už. A tyhle týmy jsem si popletl.Úsměv

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha