Krejčí zařídil výhru Sparty nad Baníkem

<< Zpět

17.3.2012, Autor: Jakub Martinovský

Máme za sebou další vítěznou bitvu! Tentokrát jsme v našem chrámu zdolali Baník Ostrava 2:0 a příblížili se tak o něco blíže k mistrovskému titulu. Náš soupeř se naopak ještě více zachumlal pod deku znamenající sestup do druhé ligy. Nicméně sám Pavel Malura, trenér Baníku Ostrava, na tiskové konferenci přiznal, že žádné body ze zápasu proti Spartě neočekával, a tak ho prohra nechává naprosto klidným. Samotná cesta k vítězství se podobně jako v zápase Viktorií Žižkov rodila hodně kostrbatě. Předvedený výkon určitě neuspokojil sparťanské trenéry ani samotné hráče. Důležité však je, že jsme získali další 3 body a zvýšili tak náskok na druhý Liberec na rozdíl 6 bodů. Jak Severočeši na naši výhru odpoví, se dozvíme v sobotu, kdy se představí na půdě nevyzpytatelné Sigmy Olomouc.

 

Velmi nesportovní situace nastala hned na začátku utkání. Ve druhé minutě se u rohového praporku prohnal Krejčí kolem obránce Adámika a nedaleko od nich přistál dělobuch přiletivší ze sparťanského kotle. Oba hráči padli z následku utrpeného šoku okamžitě k zemi a dlouho trvalo, než se z toho dokázali vzpamatovat. Sám Krejčí se ke zmíněnému incidentu vyjádřil následovně: "Já jsem to tak nebral. Nevim, jak to bylo, nebo nebylo, ale po zápase jsem jim šel poděkovat jako pokaždé. Není správné, že to tam hodili, to je samozřejmý, ale dál bych se v tom nepitval." O něco méně smířlivější byl Jirka Jarošík: "Určitě se nám nelíbí, co se stalo. Ten zápas se mohl kvůli tomu klidně ukončit v náš neprospěch. Tohle by do fotbalu nemělo vůbec patřit, aby fanoušci házeli dělobuchy do míst, kde jsou hráči." Po této události pokračovala hra dál a oba hráči z toho naštěstí vyvázli bez vážnějších následků. Nutno však dodat, že během zápasu bylo ze sparťanského kotle vyhozeno ještě pár dělobuchů, po kterých se rozhodčí Franěk rozhodl varovat diváky, že je připraven předčasně ukončit zápas, pokud se dění na tribunách nezmění k lepšímu.

 

Tento okamžik byl bohužel tím nejzajímavějším tématem k diskuzi během prvního poločasu. Ani jeden z týmů si nedokázal připravit žádnou gólovou šanci, ba dokonce nevystřelil jedinkrát na branku. Sparťané tak bohužel výkonem navázali na první poločas z utkání proti Viktorii Žižkov. O pauze mezi poločasy tak musel hráčům promluvit do duše trenér Martin Hašek: "O přestávce jsme apelovali na hráče, aby hru výrazně zjednodušili a zrychlili. Aby přestali přemýšlet nad tím, co mají dělat, ale aby to začali dělat." Hráči vzali trenérova slova na vědomí a jejich hra se ve druhém poločase výrazně zlepšila.

 

Jasně to dokumentovala šance Pepy Hušbauera, který v 53. minutě vnikl do pokutového území Baníku a přízemní střelu na bližší tyč mu skvělým zákrokem vytěsnil Pietrzkiewicz na roh. Tato akce výrazně nakopla nejen hráče ale i spaťanské publikum, které začalo hnát své miláčky za kýženým gólem. Ten přišel v 58. minutě. Krejčí si nejdřívě krásně narazil s Keričem a poté tvrdě vystřelil balon přímo do míst, kde byl gólman Pietrzkiewicz. Ten však střelu pouze vyrazil před sebe, kde stál osamocený Přikryl, který poslal míč do sítě. 1:0. Tento mladý záložník dal tak druhý gól za Spartu, přičemž oba byly vítězné a zařídily letenským 3 body. "Já jsem rád, že mi to tam začíná padat. Po každém utkání se cítím lépe, daleko sebevědoměji," svěřil se Přikryl po utkání.

 

Další nepříjemnost pro hostující hráče nastala v 65. minutě, kdy kvůli zranění musel hřiště opustit útočník Václav Svěrkoš, kterého na nahradil Dominik Kraut. Svěrkoš byl později viděn, jak útroby stadionu opouští o berlích. O minutu později se do slibné šance dostal Kerič, který před bránou velmi nebezpečně tečoval střelu Manuela Pamiče. Míč však zamířil mimo tři tyče, a tak se skóre prozatím nezměnilo. Tato situace nastala v 80. minutě zápasu, kdy Brabec našel uprostřed hřiště naprosto volného Matějovského, který tak měl spoustu času na rozmyšlení, jak situaci co nejlépe vyřešit. Kolmým pasem poslal Krejčího do úniku po levé lajně, ten si poradil se dvěma obránci Baníku a přihrál Kweukemu před prázdnou bránu. Ani nemusím dodávat, jak ta akce skončila. 2:0. Tento stav dokonale otupil poslední špetky naděje, které měli baníkovští na zvrácení nepříznivého stavu. Nezmohli se na žádný závěrečný tlak, a tak se utkání dohrálo v poklidném tempu až do konce.

 

Přestože utkání navšívilo "jen" 12 618 diváků, tudíž nebylo zcela vyprodáno, jak by se na tento prestižní zápas slušelo, tak během zápasu panovala velmi dobrá atmosféra. Oba dva tábory fanoušků se nevzájem trumfovali v hlasitosti svých pokřiků. Každý divák se musel během utkání bavit a věřím, že to muselo strhnout i samotné hráče k těm nejlepším výkonům. Každá mince má bohužel dvě strany, a tak černou kaňkou na chování fanoušků byly ty výše zmíněné dělobuchy ze sparťanského kotle. Pevně věřím, že se tento nešvar s dělobuchama z našeho stadionu vymýtí, protože skutečně nechápu, jakým způsobem tato ohlušující rána pomáhá atmosféře zápasu. Různé dýmy a kouře, když jsou provedeny na úrovni, mi nevadí. Atmosféře zápasu to může pomoci, což se o dělobuchu rozhodně říci nedá.

 

Myslím, že je naprosto zbytečné, abych tu někoho zval na příští utkání Spartičky. Hrajeme totiž v nenáviděném Edenu a pro každého fanouška SPARTY by mělo být samozřejmostí být na stadionu, aby podpořil své miláčky proti odvěkému rivalovi. Jen škoda, že přímým účastníkem nebude "pan Voldemort", se kterým by mělo utkání ještě větší grády! Jen pro úplnost uvádím, že utkání se odehraje v sobotu, 15:50 hodin.

 

Statistiky:

 

Branky: 58. Přikryl, 80. Kweuke. ŽK: Cverna, Kukec, Poliaček. Rozhodčí: Franěk - Večeřa, Nádvorník. Diváci: 12 618.

 

Sestavy:

 

Sparta: Vaclík - Vidlička, Brabec J., Jarošík, Pamić - Přikryl, Matějovský, Hušbauer, Krejčí (90. Juhar) - Grajciar (46. Kerić) - Kweuke.

Baník Ostrava: Pietrzkiwicz - Zawada, Adámik, Vomáčka, Cverna - Droppa (80. Poliaček), Marek, Kukec, Fantiš (61. Vrťo) - Magera, Svěrkoš (64. Kraut).

 

 

 

FOTO: sparta.cz

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
  • Jako vždy

    spartas18.3.2012 18:31reagovat

    Moc pěkný report!

  • Díky za reportáž

    dominik2717.3.2012 10:08reagovat

    Krejčí byl výbornej. Ten nepříjemnej zážitek z úvodu hodně rychle hodil za hlavu. Nicméně k tomu dělbuchu by to chtělo nějakou větší diskusi. Asi tady bude nová anketa nebo něco takového.

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha