Kdo nahradí Juraje?

<< Zpět

14.1.2011, Autor: dominik27

Juraj Kucka byl pro Spartu určitě velmi důležitým hráčem. Popularitu mezi fanoušky si získal svou buldočí vůlí i důležitými góly. Momentálně však patří italskému Janovu a nabízí se tak otázka, jak se Sparta s jeho odchodem vypořádá? Dle vyjádření Jozefa Chovance se náš tým už nebude poohlížet po jiných posilách, než je Andrej Kerič a testovaní Švejdík s Abenou.

 

Na koho budeme spoléhat ve středu zálohy?

 

Kamil Vacek

Neúnavný bojovník se na úvod sezóny potýkal se zraněním, přesto nakonec může říci, že má za sebou vydařený podzim. Od Jozefa Chovance si vysloužil označení hráče, který v této sezoně udělal největší výkonnostní pokrok. Při jeho práci s míčem je možná zarážející, že nedokáže hrát kreativněji. V Gambrinus lize si nepřipsal žádnou asistenci, o něco lépe si ale vedl v Evropské lize, kde hlavou nahrál na gól Bonyho v Lausanne a v Palermu pro změnu centroval na postupový gól Juraji Kuckovi.

Při srovnání s Kuckou mu určitě chybí větší odvaha, především k zakončování. Juraj Kucka v Evropské lize vystřelil na bránu soupeře hned dvanáctkrát a v této statistice mu patří třetí místo, naopak Kamil Vacek přímo ohrozil soupeře jen jednou.

 

Marek Matějovský

Hráč, který v minulosti bezpochyby dokázal, že jeho fotbalové umění je na velmi vysoké úrovni. Ve Spartě se však trápí, hlavně vinou poraněných třísel. Na jarní část sezony by však už měl být v pořádku a třeba se mu podaří i zopakovat si svou, zřejmě životní trefu do sítě Liverpoolu z anglického angažmá. Na podzim stihl odehrát v lize jen 682 minut, během kterých nedal žádný gól, ale připsal si gólovou nahrávku v Hradci. Z jeho povedené kolmice tehdy těžil Bony Wilfried.

Problém však může být v případné spolupráci s Kamilem Vackem, přinejmenším se o něm zmínil sám Jozef Chovanec v on-line rozhovoru na sparta.cz. Těžko si lze představit, že by se Kamil Vacek v současnosti nevešel do základní sestavy a tak bude Marek Matějovský čelit velké výzvě.

 

Jiří Kladrubský

Univerzál, který byl během sezony často využíván na místě pravého beka místo zraněného Kušníra. Ve středu zálohy se mu vydařilo především domácí utkání Evropské ligy s Palermem, ve kterém vstřelil gól a další perfektě připravil na hlavu Bonymu Wilfriedovi. Zřejmě i díky své univerzálnosti byl v lize naším čtvrtým nejvytíženějším hráčem. Vůbec nejlépe si vedl v ligové statistice asistencí. Se čtyřmi gólovými nahrávkami je v této discplině úspěšnější než Kucka, Vacek i Matějovský dohromady.

 

Luboš Hušek

Dříve velmi nadějný defenzivní štít, jehož slibnou kariéru bohužel přibrzdila častá zranění. Přestože se po komplikované operaci křížových vazů na podzim zapojil do tréninku s týmem, málokdo věří, že by se ještě ve Spartě mohl v budoucnu významěji uplatnit. Jeho stavájící smlouva by měla končit až v červnu 2012, do té doby by svou kariéru ještě mohl vzkřísit, pokud mu to zdraví dovolí....

 

Lukáš Hejda

Podobně jako v případě Luboše Huška se jedná o velmi talentovaného hráče, jehož slibnou kariéru hlavně během posledního roku brzdí častá zranění. Na pozici stopera mu nyní vznikla obrovská konkurence s příchodem Zápotočného. Své uplatnění by mohl najít jako defenzivní záložník, ani tato role mu není cizí. Jako záložníka jej Sparta v dorosteneckém věku získala z Baníku Ostrava.

 

Niklas Hoheneder

Na pozici defenzivního záložníka určitě zažil povedené zápasy. Nyní se spekuluje o jeho odchodu, konkrétně podle tn.cz se jej pokusí získat zpět LASK Linec. Na své původní pozici stopera se bude jen těžko prosazovat. V případě podepsání smlouvy s Abenou by to zřejmě bylo podobné i na  defenzivním štítu.

 

David Pavelka

Na podzim se čtyřmi góly nejlepší střelec sparťanské juniorky. Pracovitý hráč s dobrým fotbalovým myšlením, schopností dostat se do zakončení, kvalitní útočnou i obrannou prací a pohybem na velkém prostoru. Upozornil na sebe již během Fortuna víkendu šampionů třemi góly do sítě Liberce.

 

Zdeněk Folprecht

Velmi nadějný kreativní záložník s vytříbenou technikou, na rozdíl od Pavelky však málo zakončující. Zapracovat by měl i na rychlosti. Na podzim se blýskl pohárovým penaltovým gólem do sítě Slávie i trefou proti Sparťanskému béčku. Jeho potenciálu si je vědom i Jozef Chovanec, proto jej často osobně sledoval při utkáních druhé ligy. V případě, že by se opět nedokázal prosadit do užšího kádru, bude mu klub hledat prvoligové hostování. Viktorie se zřejmě bude muset poohlédnout po náhradě.

 

Martin Abena – na testech z DAC Dunajská Streda

Pro fanoušky zatím velká neznámá. Můžeme se jen nechat překvapit. O jeho případném setrvání by se mělo rozhodnout v nejblížších dnech.

 

 

Dominik27

(foto: sparta.cz)

<< Zpět

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha