Jaro 2014: Na co se těšit?

<< Zpět

20.2.2014, Autor: munzig

Liga se po téměř třech měsících probouzí ze zimního spánku a pro hráče a fanoušky začíná druhá a dramatičtější část sezony. Největším tahákem bude bez debat boj o titul mezi Spartou a Plzní ale ne jen to. Co dalšího nám krom toho přinese fotbalové jaro?

 

Obrozená Slavie

V posledních letech upadl tým kdysi zvyklý bojovat o titul téměř na dno.

O tom, kde všude se stala chyba, bylo napsáno dost, nyní se budou hráči i vedení snažit dostat Slavii když ne na špičku tak alespoň do klidného středu ligové tabulky. Slavia se zbavila několika hráčů, kteří neměli u trenéra Koubka důvěru. Mezi nimi nechyběl ani kdysi talentovaný Fenin, který nejspíš promrhal svojí poslední šanci otočit svojí kariéru správným směrem.

Naopak do týmů přišlo několik hráčů, kteří by měli Slavii v postupu tabulkou pomoci. Největší posilou budou nejspíš navrátilci Karel Piták a Tomáš Necid. Kteří by měli pomoci zlepšit ofenzivu, kterou má Slavia nejhorší v lize. Za povšimnutí budou jistě stát i posily z afrického kontinentu.

 

Kdo udrží 1. ligu?

Do boje o udržení se na jaře zapojí 9 týmů. O udržení budou bojovat Slovácko, Olomouc, Znojmo, Slavia, Brno, Jihlava, Příbram, Baník a Bohemians. Osmé Slovácko dělí od posledních Bohemians pouhých 5 bodů a jaro tak slibuje napínavé souboje na obou koncích tabulky.

Ale ani bodový zisk nemusí být na konci ročníku rozhodující. Sportovní stránka možná opět doplatí na pravidla projektu FAČR Stadiony. Znojmo momentálně 10. tým stále nemá hotovou rekonstrukci svého stadionu a jeho dokončení je v nedohlednu. Hrozí jim tak administrativní sestup a tučná pokuta. To by jistě uvítali jejich konkurenti z ostravských Bazalů a Jihlavy moji hlavní kandidáti na sestup.

 

Teplický Babylon

Honduras, Indie, Kapverdy, Nigerie, Bosna, Kongo, Lotyšsko, Slovensko, Slovinsko. Z těchto zemí pocházejí zahraniční hráči z teplické kabiny. Po úspěšném působení hráčů jako Mahmutovič či Litsingi vsadili v Teplicích na zcela jinou strategii než zbytek ligy.

Trenér Ščasný díky svým kontaktům a známostem přivedl podle svých slov do Teplic kvalitní posily, které by jim měli pomoct udržet místa zaručující účast v evropských pohárech.

Teplice jsou překvapením letošní sezony. Tým, který ještě loni bojoval o udržení, se dnes drží na špičce za Spartou a Plzní a má nakročeno na jednu z nejlepších sezon v historii.

Snad se jim to i přes tak pestrou paletu povah, národností a jazyků podaří, protože kabina českých týmů má svoje specifika a ty nejsou pro každého.

 

Titul

O tom že o titul budou bojovat jen Sparta a Plzeň bylo téměř jisté už v září. Ale jen málokdo (snad krom nás Sparťanů) věřil, že Sparta bude ta, která bude po podzimu vést tabulku.

S náskokem pěti bodů mají vše hráči ve svých rukou, a pokud nepřijde nečekané selhání, měli bychom v květnu převzít pohár pro mistra ligy.

Plzeň se bude snažit Spartě jarní část určitě znepříjemnit a pomoct by jí v tom měl nový trenér Uhrin, který v Plzni chce podle svých slov zlepšit defenzivu a zároveň udržet ofenzivní smršť, která byla charakteristická po Vrbovu Plzeň.

9.3. přivítá Sparta na svém stadionu Viktorii Plzeň a tenhle zápas nám může hodně napovědět.

 

A na co se těšíte vy?

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
  • ewzen20.2.2014 22:21reagovat

    Já se těším na výjezd na Slovácko !

  • dominik2720.2.2014 22:11reagovat

    Já jsem tak nějak dospěl do stavu, kdy se na každej zápas Sparty těším stejně, spíš se teda víc těším, když je lepší počasí.Úsměv Kolikrát zažívám neskutečnou euforii třeba na zápasech mládeže.

     

    Každopádně nejvíc se těším, až si zase zahrajeme v poháry a na oslavu titulu, ať už to bude kdykoliv...Úsměv

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha