Jak Sparta navyšuje národní koeficient?

<< Zpět

4.12.2010, Autor: dominik27

Podzimní část této sezony sice účastníkům evropských pohárů ještě neskončila, nicméně během přestávky před posledními koly už mnoho týmů ví, jestli se jich prestižní evropské soutěže budou týkat i v jarní části. Vzhledem k tomu, že o svém umístění má dopředu jasno i pražská Sparta, je načase začít bilancovat nad tím, co nám letošní účasti v předkolech Ligy Mistrů a základní skupiny Evropské ligy přinesly.

V tomto článku budu hodnotit z hlediska zisku bodů do národního koeficientu.

 

Spartě se letos podařilo nasbírat deset bodů, stejně jako např. Arsenalu nebo AC Milán, lépe než Manchesteru City, Dynamu Kyjev, Juventusu nebo slovenské Žilině.

Z hlediska koeficientu si tak troufám tvrdit, že se Sparta nakonec dokázala vypořádat s neúspěchem ve 4. předkole Ligy Mistrů. Nemusíme se bát, že bychom si měli v příští sezoně vlastní vinou ztížit pozici v evropských pohárech, i když to může občas záviset i na okolnostech, které jen těžko ovlivníme.

 

Pořadí klubů v získaných bodech do národního koeficientu v této sezoně:

 

14 – Chelsea – 1. místo

13 – Man. Utd., Real Madrid, Braga - 2-4.

12,5 – Zenit Petrohrad, Besiktas - 5-6.

12 – Barcelona, Tottenham, Bayern, CSKA Moskva, Šachťar, Basilej - 7-12.

11,5 – FC Kodaň, Bate Borisov, Hapoel - 13-15.

11 – Schalke, Liverpool, Valencia, Stuttgart, Inter Milán, Porto, Sporting - 16-22.

10 – SPARTA, Arsenal, Leverkusen, AC Milán, AS Řím, Marseille, Lyon, PSV – 23-30.

9,5 – Ajax, Dynamo Kyjev - 31-32.

9 – Man. City, Juventus, Paris SG, Kazaň, Din. Záhřeb, Partizan - 33-38.

8,5 – Žilina, Lech Poznaň, Bern, Met. Charkov, Utrecht, PAOK – 39-44.

 

Kolik bychom měli:

 

V případě postupu přes Žilinu?

Před tímto zápasem jsme měli 4 body. Za postup do základní části Ligy Mistrů bychom získali bonus 4 bodů, zároveň bychom toho nedosáhli alespoň bez dvou remíz nebo jedné výhry proti Žilině, což je minimálně další bod. V případě dvou výher proti Žilině by to byly dva body.

I kdybychom potom v základní skupině Ligy Mistrů měli výsledky jako již zmiňovaný slovenský tým a zůstali tak v této soutěži bez bodu, měli bychom na kontě 9-10 bodů.

 

V případě výhry nad Lausanne v domácím utkání Evropské ligy?

Byl by to přesně jeden bod navíc, takže by naše skóre činilo 11 bodů.

 

V případě výhry nad CSKA Moskva?

Měli bychom o dva body více, tedy 12 bodů.

 

Vzhledem k jistému postupu do jarní části Evropské ligy a ještě jednomu neodehranému zápasu s CSKA naše skóre nemusí být konečné, byť jeho navýšení rozhodně nebude jednoduchým úkolem.

 

Svých 8,5 bodů jistě bude chtít navýšit i MŠK Žilina, ovšem je narozdíl od nás čeká už jen jediný zápas proti moskevskému Spartaku. V případě výhry by žilinští letos skončili se skóre 10,5.

Mnohem lépe se honba za navýšením koeficientu vyvíjí pro Lech Poznaň, který si stejně jako Sparta už zajistil jarní účast v Evropské lize, navíc má před sebou zápas na hřišti Salzburgu, který doteď získal jen dva body za remízy s Juventusem.

 

Zápas proti oslabenému CSKA bychom rozhodně neměli brát jako pouhou formalitu. Můžeme v tomto zápase získat body, které by mohly být rozhodující při nasazování do předkol v příští sezoně.

Letos jsme se mezi nasazené týmy ve 4. předkole Ligy Mistrů vešli o jednu příčku. Podobná situace by mohla nastat i příští rok, pokud bychom si účast v předkolech Ligy Mistrů zajistili ziskem ligového titulu, za kterým jsme v posledních ligových zápasech učinili významné kroky.

Teď je na řadě dále neúnavně posilovat svou evropskou pozici a vrátit se po dlouhé době do Ligy Mistrů.

 

Vyprodejme ve středu 15. prosince zápas s CSKA Moskva!

 

 

dominik27

(foto: sparta.cz, fakta z coen.wz.cz)

<< Zpět

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha