Homolka Boys vs Vorvani

<< Zpět

30.10.2012, Autor: Sektor

Homolka Boys vs Vorvani

Poměrně dost lidí už si všimlo, že mezi těmito dvěma sparťanskými skupinami existuje něco, co asi není v pořádku. Já sám slyšel o poločase nedělního zápasu s Libercem, tolik verzí, že by se s toho dala napsat kniha. Bohužel se ale ani jeden příběh nezakládal na pravdě a tak by bylo dobré Vás uvést v obraz. Sám jsem měl v minulosti ke skupině Homolka Boys velmi blízko, s řadou z nich se přátelil, chodil na pivo a nosil sparťanské suvenýry s jejich logem. Hrozně si jich vážil, protože to co část z nich dokázala díky tvorbě webu Sparta Forever a organizace věcí okolo Sparty je obdivuhodné. Co se týče Vorvaňů, tak tam jsem byl dokonce jedním ze zakládajících členů této skupiny, ale před časem jsem tuto skupinu opustil, protože mé osobní názory se neshodovaly se směrem, kterým se tato skupina v určitých oblastech chtěla ubírat. Nechtěl jsem nic psát na web Sparta Forever, protože by to mohlo vypadat zaujatě, když kompletně celá redakce je tvořena Homolka Boys a pochopitelně ani na web Vorvani ACS a tak děkuji Dominikovi, že mi dal prostor zde.

 

Proč se vlastně „loví Vorvani“?

 

V červenci 2011 vznikla při výjezdu na přátelák Austria Vídeň vs Sparta Praha skupina Vorvani ACS. Tato skupina spolu začala organizovat výjezdy na Spartu, a protože se jí nelíbilo, jaká je buzerace při nákupu lístků na OP, od pořadatelů, hasičů a policajtů na venkovních utkání v kotli a jedna „Vorvaňka“ byla v tu dobu dokonce těhotná, začala si kupovat lístky vedle kotle. To, že tam chodili, se některým fanouškům nelíbilo a členové skupiny Homolka Boys namítali, že Vorvani tak nejsou jako fanoušci ACS jednotní a chovají se povýšeně. Když se na to dnes kouknu s odstupem času, tak jim částečně musím dát za pravdu, protože tato separace, tvorba vlastního webu, psaní reportů, kde Vorvani byli několikrát zmíněni a vlastní pokřik po vítězném zápase mohla u některých jiných fanoušků vzbuzovat tento pocit.

 

Rok po vzniku skupiny Vorvani ACS hrála Sparta přípravu v rakouském Sankt Pöltenu a protože si to chtěla užít, zaplatila si rovnou i ubytování bez možnosti storna v nedaleké vesnici. Po té, co se dozvěděli, že jim Sparta nesežene lístky, předali tuto informaci i ostatním fanouškům co s nimi byli v kontaktu včetně informace o možnosti sehnat lístky přes losování rakouského klubu, o čemž existuje důkaz díky screenu z FB komunikace s fanouškem, který je ze zamlčování možnosti sehnat lístky jinak než přes klub obvinil a z kterého vyplývá, že ho o této možnosti včas informovali. Tento screen zveřejnili jen proto, že je zmíněný fanoušek začal u skupiny Homolka Boys pomlouvat, že mu to zamlčeli a jeli tak do Sankt Pöltenu sami a pak byli „za hrdiny“, že tam jeli z fanoušků Sparty jako jediní. Přitom kdyby Vorvani neměli už zaplacené ubytování, tak nikam nejeli též, protože čekat, že budou lístky před zápasem ještě k dispozici díky nevyzvednutým rezervacím, když žádostí o lístky bylo dvakrát více než kapacita stadionu by bylo hodně naivní. Ti z Vás, kteří nevěří, že to bylo přesně takto, můžete kontaktovat tiskového mluvčího Sparty Ondřeje Kasíka, který Vám potvrdí, že ač se klub snažil sebe víc, pro žádné své fanoušky, tudíž ani pro Vorvaně žádné lístky na tento zápas nesehnal. Nakonec se Vorvani po dvouhodinovém čekání u pokladny na zápas dostali, co na tom, že museli sedět na schodech. I přes fakt, že zveřejnili výše uvedený důkaz se jim člen Homolka Boys, který je veřejně křivě obvinil, odmítl omluvit a začal se dožadovat dalších a dalších důkazů, které by druhá strana mohla dodat pouze v případě, že by měli od rána do večera zapnutý diktafon. Od té doby se část Homolků začala do Vorvaňů nesmyslně navážet, což vyvrcholilo posíláním nočních SMS, tvorbou nálepek „Homolka Boys = lovci Vorvaňů“ a pokračovalo přípravou transparentu proti Vorvaňům, který se tvořil hned vedle toho pietního, který byl určen na uctění památky zesnulého „Seniora“ a jehož nedělním vyvěšením totálně zesměšnili všechny sparťanské fanoušky, protože chlubit se veřejně tím, že „sparťané“ bojují se sparťany je věc, které se určitě každá sešívka ráda zasměje :- (Ještě směšněji pak vypadá kotel, jehož část při rozvinutí chorea začne skandovat „lovci Vorvaňů“, když 90% z nich vlastně vůbec neví o co jde a jen se přidává k ostatním. Za zmínku ještě stojí fakt, že Vorvaňům bylo vytknuto, že na zápase holek proti Brnu povzbuzovali hráčky Sparty a prý tím narušovali trénink chorálů, který tam právě probíhal.

 

To že se část (někteří členové se od zmíněných aktivit distancovali) Homolka Boys úplně nesmyslně naváží do jiné sparťanské skupiny místo toho, aby své aktivity vyvíjeli například proti chacharům je už samo o sobě zarážející. O to víc, že se naváží do skalních fanoušků, kteří se Spartou projeli půl Evropy, pravidelně se účastnili aktivit typu roznášení chorea, prodeje suvenýrů na získání prostředků do choreo fondu, podpory ženského týmu, psaní článků na web Sparta Forever apod.

 

Takže ty z Vás, kteří zaslechli něco o nějaké válce ať už žabomyší či jakékoli jiné bych chtěl ujistit, že žádná válka neexistuje, protože válka může být pouze v případě, že válčí oba tábory a ne když si pár jedinců krátí chvíli navážením se do ostatních fanoušků, kteří nosí stejné barvy a kteří na tyto útoky reagují tak, že vlastně nereagují vůbec, protože o žádné rozbroje mezi sparťany nestojí.

 

 

Sektor

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Takže když to parafrázuji:

  artaxerxes2.11.2012 12:34reagovat

  Vorvaň ho má moc krátkého. Homolkovi se zas nepostaví. A kvůli tomu se hádáte.Ale máte společnou věc - Oba jste impotentní. Úsměv

   

 • Srany31.10.2012 14:18reagovat

  Díky za článek, moc sem nechápal to hloupý choreo proti Liberci. Tohle ať si skupiny vyřešej mezi sebou, ať to netahaj na stadion a neštvou proti sparťanům další sparťany!

 • kopr31.10.2012 13:12reagovat

  hezkej večerníček na dobrou noc SmíchSmíchSmích

 • Petan1031.10.2012 9:49reagovat

  Hoši, hoši....celé je to kravina, jde nám všem o jednu společnou věc. Přiznám se bez mučení, že jsem mával černám balónkem a nevěděl co se děje a teprve po pátrání ke mě dorazila tato informace. Koukám na to jako vrána, každý fandíme jiné Spartě????? Jezdíme všichni se Spartou všude možně, vyrábíme chorea, fandíme do ochraptění a ještě máme energii na žabomyší válku???? Navrhuji zainteresovaným sejít se u pivka a vyřešit a hlavně smazat všechny ”křivdy” - ”nekřivdy”. Všichni přece chceme fandit Spartě!!!!!!!!!!!!!!!!! Kotel zeje prázdnotou, fandí jen pár lidí a my se tady hádáme jako báby na trhu.

 • petr13731.10.2012 9:17reagovat

  at uz je to jakkoli, tak by si skupina Homolka boys mela uvedomit, ze svym chovanim ukazuje, jak je jim Sparta u p..ele. Povysujete zajmy sve a vasi skupiny nad zajmy Sparty, coz mi prijde jako pekna traparna...

  • kopr31.10.2012 13:15reagovat

   a ty jsi mě rozesmál nejvícSmíchSmích

   • petr13731.10.2012 13:41reagovat

    to je dobre, smich je zdravej Úsměv

    • kopr31.10.2012 15:08reagovat

     právě a ty lidi to vůbec nechápou a eště to řešej Úsměv .-)

     • ewzen31.10.2012 15:31reagovat

      Smích Uz sem myslel,ze se neukazes Smích

 • rudepeklo30.10.2012 23:33reagovat

  Against modern vornaňÚsměv

  • Ferry30.10.2012 23:50reagovat

   Was ist das vornaň?Smích

 • palics30.10.2012 20:08reagovat

  klidne si ”bojujte” do vycerpani, ale neprenasejte to na stadion

  • ACSpartaPraha4ever30.10.2012 20:20reagovat

   Přesně tak. Nechápu, proč musí být mezi Sparťany boje (bzw. proč je tu potřeba se do sebe vzájemně navážet), ale když už je to pro někoho tak strašně moc životně důležité, tak by se to aspoň nemělo tahat na stadion, kde by se mělo fandit Spartě a ne tahat tam svoje osobní spory.

   • Ferry30.10.2012 23:21reagovat

    Ať už to začalo kdekoliv a kdykoliv,tak je třeba veškeré spory ukončit a společně začít fandit.

 • Homolka Boys30.10.2012 19:20reagovat

  To je zajímavé, že se řada ”faktů do článku jaksi nedostalo”....článek by se mohl nazvat ”jak se ohýbá pravda”...

  • sodomak30.10.2012 19:30reagovat

   Nepochybuju o tom, že Vám dá Dominik prostor pro reakci. Ten je koneckonců i tady v komentářích.

 • naněštěstí se ukazuje

  majk30.10.2012 19:02reagovat

  že sparťanský fanoušek k válce ani nepotřebuje soupeře. Hlavně se musí vyhrát...

 • munzig30.10.2012 18:47reagovat

  Díky za vysvětlení Úsměv

  • DanSparta30.10.2012 19:42reagovat

   vysvětlení? Smích to sem nějak nenašel, jen hodně slabej důvod, ze kterýho by snad ani nemohla vzniknout nějaká hádka u piva.

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha