Devatenáctku čeká vyřazovací fáze Ligy mistrů

<< Zpět

4.8.2016, Autor: e-Sparta

Vypadnutí A-týmu z Ligy mistrů se dotkne i sparťanské devatenáctky. „Holoubkovci“ sice měli zajištěnou účast v UEFA Youth League díky tomu, že vyhráli mistrovský titul, jen se dosud nevědělo, do jaké části soutěže nastoupí.

 

Nyní už můžeme konstatovat, že sparťanský A-dorost na podzim nebude hrát ve skupině s evropskými giganty, ale čekají ho vyřazovací zápasy proti papírově hratelnějším celkům.

 

Mládežnická obdoba Ligy mistrů má celkem 64 účastníků. 32 týmů hraje mezi sebou ve čtyřčlenných skupinách, každý s každým se utká doma i venku. Jedná se o kluby, jejichž A-mužstva se kvalifikovala do základních skupin Ligy mistrů. Do této společnosti se tak sparťanská devatenáctka nepodívá.

 

Z Česka se této fáze dosud zúčastnila jen Plzeň v sezoně 2013-2014. Ta schytala po dvou prohrách od CSKA Moskva, Manchesteru City i Bayernu Mnichov, nezískala tak ani bod a s podzimem její účast v soutěži skončila.

 

Následující ročník byl bez českého zástupce. V minulé sezoně se pak do Youth League probojovala Příbram, která si nevedla vůbec špatně.

 

Středočeši využili nové možnosti zúčastnit se Youth League jako mistr své země v kategorii U19, tedy ne závisle na výsledcích A-mužstva. Na podzim si v prvním kole poradili s moldavským Zimbru Kišiněv, poté přešli i přes rumunský Viitorul Constanta. V únoru Příbramští zdolali moskevské CSKA na penalty a ocitli se mezi šestnácti nejlepšími. Tam už Příbram nestačila na Benfiku Lisabon, když tentokrát rozhodl penaltový rozstřel v její neprospěch.

 

Sparta se letos bude snažit napodobit cestu Příbrami a prosadit se do jarní části Youth League skrz dvoukolovou vyřazovací fázi. Jméno soupeře pro první dvojzápas se dozví koncem srpna. Podle neoficiálních informací by Sparta měla své domácí duely odehrát na stadionu Viktorie Žižkov.

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta

Místnost je zatím prázdná

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha