Co měl Paixao předvést za necelé dva zápasy?

<< Zpět

19.12.2015, Autor: munzig

Po konci podzimu oznámil trenér Ščasný jména hráčů, s kterými nepočítá a kteří v případě zájmu z venku mohou Spartu opustit. Jde o obránce Markuse Steinhöfera, záložníka Franciho Litsingiho a útočníka Marca Paixaa. A právě u posledního jména bych se rád zastavil.

 

Typologicky je Marco stejný hráč jako David Lafata. Díky systému a taktice kterou ve Spartě hrajeme je tedy nepravděpodobné, že by někdy nastoupili vedle sebe. Vyjma například posledních několika minut při potřebném závěrečném tlaku na soupeře. Tahle věc nehraje zrovna pro to, aby si ho Ščasný ve svém týmu nechal. Jenže věk ani forma bohužel nejsou věci neměnné a mít za Lafatu alternaci pouze v mladém Lukáši Julišovi mi v týmu jakým je Sparta nepříjde rozumné. Nic proti Lukášovi, jehož kvalitu většina z nás zná, ale jsem zastáncem názoru, že jen s mladými se hrát nedá. Marcovi je 30 let a to je podle mě ideální věk pro utočníka a pokud se v něm po zranění opět probudí střelec, mohl by to být velmi platný hráč.

 

Paixao přišel z Polska s vizitkou kanonýra. Před sezonou sebevědomě prohlásil že chce vstřelit 30 golů. A proč taky ne, vždyť v Polské lize dal během 66 zápasů 34 branek. Jenže zatímco v přípravě se mu dařilo, v lize odehrál v rudém dresu pouze 134 minut a ani jednou se nezapsal mezi střelce. Nebylo tedy moc velkým překvapením, když ho trenér zařadil na seznam hráčů, s kterými přestal počítat. Podle něj hráč nenaplnil očekávání, která do něj vkládal.

 

Co má hráč který přestupuje do nového týmů a do jiné soutěže předvést za necelé dva zápasy? Ač se mnou bude zřejmě mnoho lidí nesouhlasit Synot liga je fyzicky náročná soutěž. A hráč by měl dostat určitě víc prostoru zvyknout si na všechny věci s přestupem spojené. Odepsat hráče po takovém počtu minut, navíc v čase, kdy je zraněný a nemůže se o šanci poprat. mi příjde nejen nešťastné ale i velice neprofesionální.

 

Stále se navíc nemohu zbavit dojmu, že Ščasný a celé sportovní vedení Sparty podlehlo mediálnímu a fanouškovskému výsměchu po sebevědomém a mně sympatickém prohlášení o 30 goléch a Marca odepsalo. Sebevědomí je jeden z nejdůležitějších aspektů pro úspěch člověka a pro útočníka je to věc nezbytná a velice potřebná. Proto je tento výsměch nesmyslný a naprosto scestný.

 

Každému fanouškovi se vždycky hezky poslouchá to co řekl po přestupu Paixao: „Všichni jsou tady skvělí, každý den v klubu, jako je Sparta, je krásný. Těším se, že tady dokážeme velké věci.“ Bohužel tu moc šancí něco dokázat nedostal.

 

foto: Sparta.cz

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • centre8.3.2016 21:08reagovat

  kurzové sázení, velmi spolehlivé informace :

   

  www.dampres.blogspot.cz

 • Clif19.12.2015 22:31reagovat

  Naprosto souhlasim, Marco je sympatak a tohle si nezaslouzi. A ze nema rychlost? Postavte ho s lafim na stovku a ukaze se ze to nebude tak hrozny. Nevim do kdy ma smlouvu ale tak trochu doufam ze zustane a v priprave ukaze ze na to ma, tedy pokud to zraneni dovoli. U nej jako jedinyho z odepsanych hracu byvh si pral aby zustal. Franci je mimo a Markus uz na to sere, ten uz nikdy nebude makat na 100% je na nem videt uspokojeni.

 • díky!!

  CelticGirl19.12.2015 22:24reagovat

  Konečně někdo, kdo trochu přemýšlí.. Odepsat někoho po puo roce, kdy nejdřív nadchnul v přípravě a následně se mu nevyvedly dva zápasy, to už je opravdu taková česká specialitka.. Jsem ráda, že to tsk nevidím sama. Nemám iluze, že je Marco bih ví jaký útočník, ale fakt nechápu, proč by se měl hned odepisovat. Zvlášť, když na něj Scasny pěl takové ódy..

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha