Chudší o rakouského obra

<< Zpět

31.1.2011, Autor: dominik27

Po bohatém přestupovém víkendu ve znamení výměny Andreje Keriče za Bonyho Wilfrieda se vedení našeho klubu činilo i v pondělí 31. ledna. Do Austrie Vídeň odchází na půlroční hostování s opcí rakouský stoper Niklas Hoheneder.

Sparťanským fanouškům tak zřejmě ubude velmi kontroverzní téma fotbalových diskusí. V očích početné skupiny Sparťanů byl Niklas neoblíbený, druzí však obdivovali jeho bojovnost a efektivitu v hlavičkových soubojích.

Já se řadím do skupiny jeho zastáncům a věřím, že zájem předního rakouského celku a pravidelného účastníka evropských pohárů mi alespoň částečně dává za pravdu. Pokud se jedná o zajímavou nabídku pro hráče i klub, je tento transfer vzhledem k přetlaku ve středu obrany logickým zakončením Niklasova angažmá na Letné.

 

V souvislosti s Hohenederovým působením v rudém dresu se také často spekulovalo o výši jeho platu, především v poměru s předváděnými výkony. Sám za sebe mohu říci, že výši platu ani bonusů obsažených ve smlouvě mezi Spartou a Niklasem neznám. Z médií, která považuji za převážně seriozní, jsem se o ní ani náznakem nikdy nedozvěděl.

Kritici však často zapomínali na skutečnost, že k nám přišel jako volný hráč, tím pádem zcela zdarma. Zároveň nepředpokládám, že by jej Sparta pustila do Vídně za tak nízké odstupné (v případě uplatnění opce), aby nepokrylo náklady spojené s jeho rok a půl trvajícím působením v našich barvách.

 

Po sportovní stránce jeho angažmá považuji rovněž za úspěšné. Určitě se mu zdaleka nepovedla všechna utkání, ale rozhodně se neztotožňuji s názory, že v nepovedených zápasech měl být hlavním viníkem neúspěchů.

 

Na Niklase Hohenedera budu vzpomínat jako na zarputilého bojovníka, nekompromisního ve vzdušných soubojích, a také na jeho kvalitní záskok na nezvyklé pozici defenzivního záložníka v minulé sezoně, kdy se stal neodmyslitelnou součástí mistrovského týmu.

 

 

Za celou e-Spartu Niklasovi přeji hodně štěstí ve Vídni!

 

 

dominik27

(foto: sparta.cz)

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Zápasy Niklase Hohenedera

  artaxerxes1.2.2011 23:11reagovat

  Mno z nás braho Niklase za špatného fotbalistu, ale hlavně v zápasech na jaře, kde nastoupil jako defenzivní záložník, byl dle mého hlavním důvodem celkem lehké práce dvojice Řepka-Brabec. Zápasy s Olomoucí a Brnem doma se soupeř k této dvojici nedostal a v zápase v Jablonci naprosto dominoval a společně s Pekhartem Úsměv byl náš nejlepší hráč.

   

  Jeho slabinou byla malá kreativita, ale tím, že se míčů velmi rychle zbavoval hru zrychloval, což se u Vacka s Kuckou říct nedá.

  Dalším problém byla velmi nízká psychická odolnost.

  Ale asi hlavním důvodem, proč odchází je naprostá neschopnost naučit se jazyk a komunikace je jak pro stopera, tak pro DZ klíčová.

   

  Kvůli jeho odchodu nebudu brečet, ale nadšený z něho nejsem. Vím, že jeho šance se dostat do sestavy jako stoper je minimální a jako DZ se uzdravil Hušek, přišel Abena a může alternovat Zápotočný.

   

  Tak jako tak přeji Niklasovi ať se mu v Austrii daří co nejlíp.

   

 • Dík za článek

  munzig31.1.2011 23:19reagovat

  I já se přikláním k jeho zastáncům. Osobně doufám že se ve Vídni rozehraje a na Spartu se vrátí.

   

  • Možná škoda,

   majk1.2.2011 15:33reagovat

   když jsem je viděl v Žilině na stoperech s Hejdou, říkal jsem si, že máme do budoucna vystaráno. Jen se víc sehrát a Niki naučit česky..... Po příchodech Zápotočnýho a Švejdíka, respektive Abeny a uzdravení Huška už se pro něj hledalo místo asi velmi těžce......každopádně díky Niky !

  • Dík za článek

   artaxerxes1.2.2011 23:14reagovat

   No obávám se, že si trochu protiřečíš, ale pro nás by tahle alternativa byla dobrá.

    

   Pokus se rozehraje, tak Austria uplatní opci.

   Pokud se nerozehraje, tak půjde zpět do Sparty.

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha