Český fotbal pro fanoušky

<< Zpět

22.2.2012, Autor: spirit

Pár slov na úvod. Pro sepsání tohoto blogu jsem se rozhodl hned ze dvou důvodů. Zaprvé, nerad vidím jako úvodní článek „e-Sparta není WikiLeaks“ , to už je snad vyřešeno a zadruhé mě inspirovali články v Hattricku a na iDnes.cz. Možná mě obviníte ze zaujatosti, bude se mnou nesouhlasit, a proto říkám na rovinu, je to pouze můj názor, nikoliv fakt.

 

Řekl bych, že svět fotbalových fanoušků se dělí na dvě skupiny: Skupina aktivních fanoušků (ať už ve fandění, tvorbě choreografií, i některých méně fotbalových aktivit), které bude asi nejsnadnější nazvat „Vlajkonoši“ (opravdu nevím, jak jinak nazvat skupiny jako jsou ultras, hooligans a vlastně i lidi, kteří fandí, ale mimo kotel) a druhou skupinu tvoří lidé, kteří třeba chodí na každý zápas, ale jdou se dívat na hru a fandění je pro ně zbytečný hluk, který jim brání ve vstřebávání požitků ze hry a vlajkonoši jsou pro ně jakási pakáž se sotva dodělanou základní školou. Asi by bylo vhodné zmínit i gaučáky, ale ty já za fanoušky nepovažuju, protože fanoušek je od slova fandit a z gauče ještě nikdo svému týmu nepomohl. Tyto dvě skupiny žijí na stadionu v určité harmonii, jedni sice nadávají, že druzí nefandí s nimi, jim zase vadí, že přes dým nevidí na hru, hluk jim kazí koncentraci a ještě se musí bát o svoje děti, aby je náhodou někdo nesnědl, nebo nenaučil sprostá slova. Jen málokdy ale mezi těmito skupinami dochází ke konfliktu, ten nastane až v momentě, kdy se něco semele.

 

A to se stalo v neděli. Nejedná se o utkání Sparty, takže mnozí z vás můžou namítnout, proč o tom vlastně píšu. Je to prosté, může to potkat každého z vás! Na začátku druhého poločasu utkání FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava se strhla bitka mezi hostujícími vlajkonoši a pořadatelskou službou, na místě zasahovala i policie, utkání bylo na 15 minut přerušeno. Vše zřejmě vyprovokoval vlajkonoš Baníku, který opustil svůj sektor a vydal se na druhý konec tribuny, kde chtěl ukrást vlajku domácím. Ti si to samozřejmě nenechali líbit, načeš se vlajkonoš Baníku a dva vlajkonoši Boleslavi dostali na hrací plochu, kde se o ně postarali pořadatelé. Osobně jsem celé události nebyl svědkem, ale stejně mi to nedá. Jak je možné, že vlajkonoš hostí, navíc Baníku, jehož vlajkonoši mají pověst těch nejhorších, se dostane ze svého sektoru, přejde přes celou tribunu a dostane se do sektoru domácích? Proč ho pořadatelé fyzicky napadli? Bohužel z vlastní zkušenosti vím, že leckde dělají pořadatele a vlastně i policisty jen méně vzdělaní jedinci, kteří se těší, až si bouchnou do nějakého fanouška, je jedno, jestli se chová slušně, dokonce je i jedno, že se jedná o dívky (!) hlavně, když si bouchnou. A korunu tomu pak nasadí „nestranná“ média, která jednoznačně odsoudí chování fanoušků a udělují metály policii za dobře odvedenou práci. To si pak přečtou médii ovladatelní jedinci a okamžitě to přijmou jako pravdu = fanoušci jsou zvěř, na fotbale jde o život, nikdy tam nepůjdu! A pak nemáme mít stadiony poloprázdné…. Zde malá ukázka: Komentáře uživatelů Facebooku ze stránky Sport iDnes ke článku, kde fanoušek Baníku poodhaluje vše, co se stalo před a vlastně i během již zmíněné bitky. Zda je to pravda či ne, netuším, ale jak jsem již řekl, z vlastní zkušenosti vím, jak se věci mají, a dovolím si tvrdit, že se to tak i stalo. A nyní k samotným komentářům.

 

 

Tomáš Rampír: „NECHODÍ FANDIT ALE DĚLAT BORDEL A RVÁT SE....!!!!!!!“

 

Milan Lauber: „Které důvody byly, že dělali po městě bordel? Které důvody byly, že kradou? Které důvody jsou, že napadaj obyčejné diváky? To vysvětlit nedokážou“

 

Tomáš Lysák „At zmizi banik z ligy.jejich fanousci jsou ostudou vsude kam dorazi...“

 

Lucie Krejčová: „Kdyby ten kokot nelezl kam neměl............. ;) Vim, že security a spousta policajtů jsou hovada.. Ale jsou to uplně stejný hovada jako ty "fans". A řekla bych to asi tak: Kdyby se lidi chovali jak maj, nebylo by zadnych security ani zapotrebi. Zajimavy je, že tyhle fotbalový prasata pak ještě brečej, jak jim všude ubližujou.“

 

Lukáš Rucký: „Ano, fanoušek Baníku vleze do kotle domácích...takže to je podle všeho v pořádku...za to pořadatelé provokují. Takhle alibisticky si to může zdůvodnit asi fakt jen fanoušek Baníku, je mi na blití.“

 

Jiri Zajda: „Nevim jak se tu nekdo muze vubec zastavat ostravaku, vbehnul fanousek na hriste? byl ozralej? mel dostat 3x vic, aby si to poradne pamatoval. Kdyby jste se nechovali jak prasata, tak by to na stadionech vypadalo uplne jinak. Nevim proc na hokeji to jde a na fotbale ne? Vylepat si palici,, dat 10 piv, flasku vodky a jit na fotbal delat picoviny, to by vam slo, chovate se jak cikani. Clovek aby se bal na fotbal vzit vlastni dite!“

 

Tohle jsou vybrané komentáře uživatelů, kteří by asi nejraději na stadionu fandění vymýtili, před zápasem si vzali obleky, koupili popcorn a v tichosti sledovali, jak to ti čutálisti čutajó. Já s tím prostě souhlasit nemůžu. Je vidět, že tihle „odborníci“ nikdy nebyli na druhé straně barikády, nikdy nebyli vedeni jako zvěř, obklíčeni policií. Fotbal je fenomén a dělají ho diváci, a pokud budou zavíráni do klecí, šikanováni policií a pořadateli, natáčeni, nedůstojně osaháváni a kropeni vodou, návštěvy se nezlepší, naopak lidí bude chodit čím dál míň a protože doufám, že lidi nejsou blbí, bude docházet i dalším střetům, tím neříkám, že to podporuju, to ani náhodou, ale mám být bit jen za to, že fandím hostům, nebo za to, že jsem sparťan? Ani nápad!

 

Možná si říkáte, co tím chtěl básník říct, sám vlastně nevím, jsem znechucen a je mi smutno ze společnosti, ve které žijeme, kde vše řídí média, lidé jsou ovce a nikdo s tím nic nedělá. Takže spíš než fotbal bych si přál, aby česká média byla pro fanoušky a ne proti nim, aby nás podpořila i vláda nebo nevím kdo, aby se z řad policie dostali vypatlanci, aby pořadatele dělali inteligentní lidé a aby v případě, že někdo dělá bordel, byl vyveden a předán policii na místo napadání všech fanoušků, aby nastal konec represím a stadiony mohli být znovu plné, s úžasnou kulisou a s povolenou pyrotechnikou…To by se krásně žilo, to by byl ráj.

 

Děkuji všem, kteří dočetli až sem.

 

foto: sparta.cz

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • fanoušci

  spart23.2.2012 14:07reagovat

  Spirite, nechápu proč spojuješ fandění s násilím a agresí? znám převážně fanoušky,kteří chodí na protilehlou a fandí a nemusí si u toho dokazovat, jak jsou páni tvorstva. to jen k tomu tvýmu dělení fanoušků. a jen tak mimochodem si myslim,že třeba pyro k fotbalu patří.

  • fanoušci

   spirit23.2.2012 14:37reagovat

   nějak nemám pocit, že bych něco takového psal, ale budiž....

 • Něco k tématu - opět ochranka v akci

  BarneyGumble23.2.2012 13:54reagovat

  Řádění fans? Na Dukle řádili pořadatelé! Zasáhne disciplinárka?

  http://www.efotbal.cz/index.php?page=clanek&clanek=100223

 • Objektivita?

  Píta22.2.2012 22:49reagovat

  Možná by neškodilo být trochu více objektivní... Měl jsem tu možnost poznat nejen roli fanouška, ale také pořadatele, a proto mi to nedá a musím zareagovat.

   

  Já vidím problém v tom, že si vlajkonoši (jak jste aktivní část fanoušků nazval) mnohdy neuvědomují fakt, že na stadionu jsou v objektu, kde platí nějaký řád. Když jdete do práce (příp. do školy), také se tam chováte tak, aby Vás ”nevyrazili” a mohl další den opět přijít. Tím narážím třeba na fakt, že v podstatě kritizujete ”tichou” skupinu fanoušků, že jim vadí dým. Ten by měl přece vadit každému, už jenom proto, že dýmovnice atd. nejsou povoleny. Z pohledu pořadatele je to téměř neřešitelné. Když za Vámi dojdu a budu Vás chtít vyvést (jelikož nedodržujete řád), budete se bránit a neodejdete. Pokud Vám dám - s prominutím - přes hubu, budete si stěžovat, přičemž stížnost by byla pochopitelně v pořádku. Není to opravdu jednoduché. A uvědomte si také, že za každou dýmovnici (a podobné svinstvo), kterou na stadionu uvidíte, musí klub zaplatit. Pokud opravdu takovýto druh fandění podporujete nebo se dokonce na něm podílíte, pak pro mě nejste opravdovým fanouškem svého klubu, pouze někým, kdo si na něj hraje. A to je mnohem horší nežli ti ”tiší” fanoušci, o kterých jste psal.

   

  Na závěr bych ještě zmínil, že nechci paušálně hájit všechny pořadatele a hanět všechny ”vlajkonoše”, to rozhodně ne. V obou táborech najdete blbce. Jen chci naznačit, že situace je mnohem komplikovanější, než jste popsal.

   

  Jo a najdete mě na protilehlé tribuně, kde s chutí ”aktivně” fandím (nepatřím tedy do skupiny ”tichých”). To jen na okraj...

  • Objektivita?

   ewzen23.2.2012 0:00reagovat

   Libor Sionko: Musím říct, že pyrotechnika k cfotbalu patří. Musí to ovšem být v rozumných mezích. Na trávníku nemají takové věci co dělat. Choreo samozřejmě vnímáme a moc se nám to líbí!

    

   Takže Libor není taky opravdový fotbalista ?? :) A více hráčů to schvaluje.

    

   Taky mě napadá,že třeba v Turecku kde chodí 50 000 takže to taky nejsou opravdový fans. Vlastně ve finále jediný opravdový fans jsou angláni ;)

   • Objektivita?

    Píta23.2.2012 17:18reagovat

    Viz můj příspěvek níže...

   • Objektivita?

    Píta23.2.2012 17:22reagovat

    A ještě něco. Představte si, že máte přítelkyni a každých 14 dní ji z peněženky vezmete určitý obnos peněz bez jejího souhlasu. Máte tuto přítelkyni opravdu rád, když jí pravidelně okrádáte? Asi tak nějak byla myšlena má slova o opravdových fans...

  • Objektivita?

   spirit23.2.2012 0:09reagovat

   Zajímavé, že tady na mě reagujete teď, dřív jsem vás tu skoro neregistroval.... Jak jsem psal hned na začátku, je to jen můj názor. To zaprvé, nikde nepíšu, že je to tak správně a nebo naopak celé špatně. V podstatě mi vadí jen tam mediální a společenská masáž všech příznivců Baníku a ne jen těch ”vlajkonošů” ale i těch ”tichých” za incident, do kterého se zapojilo cca 20 lidí? O to mi jde, jeden udělá nějakou blbost, tak je zbijem všechny, třeba nám za to dají bonusy. A kolikrát je ta blbost vyvolaná pořadatelem (osahávání přítelkyně, kradení šál, narážky, vrážení atd.). Co se týče toho jak vy říkáte svinstva jako jsou dýmovnice a pod. nechápu, v čem je problém, pokud to nevybuchuje, nebo nepřistane na ploše, nikomu to neškodí a jediný problém je, že všichni tlustý bohatý papaláši z UEFA a FIFA nevidí na minutu hru. Nechápu jak ohledně fandění můžou o věcech rozhodovat dědkové v oblecích, co stejně celý zápas prospí, nebo se nechávají krmit služkou a výsledek si zjistí potom, protože se válí ve vířivce.... Ostatně o pyru se vyjádřil i autor v Hattricku: Ať se zlegalizuje, ale jen určitá část, prodává jí klub jen lidem s oprávněním a bude klid. K fandění to prostě patří. A na závěr jen malá poznámečka. Po zápase Bohemians 1905 Sparta nás (cca 6 lidí) buzerovala parta těžkooděnců, když jsem se o tom zmínil na facebooku, jistý pán od policie se dušoval, že nic takového není možné, že jsem si to vymyslel, že to by nikdy neudělali, načeš následně řekl, že těžkooděnci jsou zbabělci co raději preventivně někoho seřežou, aby ostatní dali pokoj...tak nevím, je to správně?

    

   A najdete mě v kotli, kde celý zápas aktivně slušně fandím, na hlavě mám spoustu vlasů a studuji vysokou školu.

   • Objektivita?

    Píta23.2.2012 17:17reagovat

    Máte pravdu, moc často tady nepřispívám, ale věřte, že tenhle web čtu pravidelně od chvíle, co jsem o něm zaregistroval první zmínku na oficiálním webu Sparty.

     

    Myslím, že jsme se úplně nepochopili. Neříkám, že pyrotechnika je obecně špatná (některá se mi opravdu líbí), ale jde mi o to, že odporuje řádu, který na stadionech platí. Z tohoto hlediska je to svinstvo, za které klub opakovaně platí nemalé peníze. Ale opakuji, že pokud by se určité druhy pyrotechniky na stadionech zlegalizovaly, pak nebudu mít žádný problém a budu první, kdo choreografii založené na pěkné pyrotechnice zatleská. Co se konkrétně dýmovnic týká, tak ty jsou podle mého problém vždy. Ne ani tak proto, že chvíli nevidíte hru, jako že může dojít k přerušení hry, protože se v tom zkrátka hrát nedá. A to hráčům (alespoň podle mého) vyhovovat nemůže.

     

    A k určitým lidem z řad pořadatelů a policie. Jak jsem psal už včera, blbce najdete všude. Rozhodně nebylo mým úmyslem se jich zastávat, jen jsem chtěl naznačit, že i mezi fanoušky to nefunguje tak, jak by mělo.

     

    Jo a škola? Úsměv Také mám vystudovanou VŠ...

    • Objektivita?

     majk23.2.2012 19:08reagovat

     jenže rozdíl je v tom, že když dělá fanoušek bordel má s ním být náležitě naloženo ( dle zákonů a pravidel ). Když je čůrák ten, co má na ty pravidla dohlížet, nestane se mu nic, navzájem se přikryjou a ještě si bouchnou do davu.

      

     Jsem moc rád za nějaký náznak řešení nesmyslné buzerace Viktoriánů na Julisce.

     • Objektivita?

      Píta23.2.2012 19:13reagovat

      Ano, S tím souhlasím...

 • Nové hlody

  spirit22.2.2012 18:25reagovat

  Které vznikli až po odeslání blogu

   

  Milan Doškář Jak tu píše fanoušek Baníku Jablonský, že je to jen vinou ochranky, tak je asi blbej, neboť to co dělají oni na stadiónu si nikdo jinej nedovolí, ještě tak jim můžou konkurovat rudý fans, určitě na každým výjezdu je hned preventivně napadnou securit´áci, aby věděli s kým tančí, až jednou vystřízlivíte, to budete koukat

   

  Lacy Pigula Na všechny rádoby ,,FANS´´ ty nejpřísnější zákony at si rozmyslí jestli se od nějakejch security nechaj vyprovokovat nebo jestli si budou v klidu fandit.

   

  Petr Švec Demence fotbalovych fandu je nezmerna....

   

  Martin Slováček To jsou hovada,jak můžou pořadatelé provokovat.No hlavně že je to na koho svést.. :(((

   

   

  • Nové hlody

   Ferry22.2.2012 18:32reagovat

   Jojo,od televize z gauče se to kritizuje.Úsměv

 • wilathewarrior22.2.2012 18:06reagovat

  nase spolecnost neni momentalne schopna tyhle situace resit rozumne a dlouhodobe. kdyz se podivame na politiky, lidi v zamestnanich, kde se to vsude hasteri, pomlouva, podvadi, vrazi ”kudly do zad”, tak si rikam ze u fotbalu je to nemozne, pokud jsou lide v davu, ovlivneni alkoholem, adrenalinem zacne se projevovat kdo jaky jsme. nekdo o tom rad mluvi, nekdo se rad popere. Kdyz mi pred par lety poradatel sahnul v Plzni holce na prsa, tak jsem ho povalil na zem, behem okamziku jsem jich par vyfasoval od dalsich jeho pomocniku, nakonec mne vyvedla policie, argumenty me ci pritelkyne jako by byli vysloveny v cizim jazyce. Tudiz jsem byl nakonec rad ze mame u nas korupci a o tisicovku chudsi plus s pokutou jsem s pritelkyni odesel. Slecna mi rekla ze na fotbal semnou uz nikdy nepujde. :(

  Na druhou stranu kdyz pred vami chlap rozmlacuje lavicku a asi tri metry od neho odchazeji deti s matkou, kdy jeji vydeseny vyraz mluvil za vse. a to se mi stalo na hokeji na Sparte, docela sem mel take strach z toho chlapa, protoze byl nepricetny.

  Co tim chci rici, ze jakakoliv opatreni nicemu dalsimu nezabrani, nejdrive bychom si meli sahnout sami na srdicko, jestli mame uctu k souperi, respekt vuci ostatnim lidem a hlavne dobre moralni zasady a chovani. Potom pojdme resit problemy jako je nasily na stadionech, protoze uroven ceskeho fanouska se hodne dlouho proste nezlepsi.

 • Těžké být objektivní...

  LukyACS22.2.2012 17:51reagovat

  sám vím ze zkušenosti ze Strahova, jak se dokáže chovat policie nebo pořadatelé, ale na druhou stranu víme, jak se dokáží chovat fans Baníku viz. Příbram, navíc když s něma jezdí družba Katowic a rozhodně nesouhlasím s praktikou ”oko za oko”. Ten fanda Baníku tam neměl, co lézt a běžet ke kotli Boleslavi, mohl čekat, že ho za to pořadatelé přátelsky nepoplácají, ale naopak se ho nějakým způsobem pokusí zpacifikovat... sice to bylo asi celkem brutálním způsobem, ale víme, jak se dokáže chovat ožralý fanda, rozhodně to neopravňuje fanoušky Baníku začít dělat bordel a mlátit pořadatele a když mě někdo provokuje, tak jsem snad dostatečně inteligentní, abych to dokázal přejít. Tohle na fotbal prostě nepatří.

  • Těžké být objektivní...

   LukyACS22.2.2012 17:55reagovat

   ale je mi jasné, že taková situace pěkně rozpumpuje fandy, kteří žijou zápasem a mají něco upito Úsměv Jinak dobrý článek a to rozdělení fandů na 2 skupiny je dobré Úsměv

 • Pěkný blog...

  pubi22.2.2012 17:44reagovat

  Jinak dva poznatky.

   

  Na sobotním zápase za mnou seděli 3 chlápci okolo 30 let, kteří patří do té neaktivní části fanoušků, jak si to správně rozdělil do 2 skupin. A místo toho, aby fandili ”své Spartě” řešili celej zápas, jak dostat fanoušky do ochozů. Neustále opakovali, že vedení ACS nějakými projekty ”studenti zadara” atd., nic neudělají, že to musí fungovat tak, že oni sami přivedou každ jednoho a takhle se budou počty násobit. To mají asi pravdu, ale když sem je tak poslouchal, říkal jsem si: ”K čemu jsou takový fanoušci, kteří pomalu ani nesledujou hru a žvaní na Letný o nesmyslech?” To radši 8tisíc fandících lidí... Ale je pravdou, že fandění se většinou odvyjí od výkonu na hřišti, z toho se musí vycházet primárně.

   

  A ke druhému tématu: Zápas v Boleslavy sem pochopitelně neviděl a ani jsem tu kauzu příliš neřešil, ale to, že Baníkovci jsou s prominutím kret*ni podle mě Spirite nemá cenu nikomu vymlouvat, protože za ně prostě mluví průsery. On asi jakýkoliv zákrok policie by se dal obhájit a zároveň i pohanit, to je hold jejich úděl.

  • Pěkný blog...

   ouki22.2.2012 19:28reagovat

   Myslím si, že to smysl má. Zaprvé se trhne víc peněz z lístků, trochu i z fan shopu, ale to není až tak podstatný jako to, že když lidi budou chodit, tak to budou vidět sponzoři a dá se daleko víc získat od sponzorů peníze.

   • Pěkný blog...

    pubi22.2.2012 21:44reagovat

    Jasně, celkově finanční stránka si tím samozřejmě polepší. Ale ti chlapy rozhodně takhle nepřemýšleli, je prostě sralo (stejně jako nás všechny), že tam je na premiéru pod novým vedením a na zápas po několika měsících 8 tisíc diváků. Jen si prostě myslím, že kromě těch financí jsou tam takový lidi k ničemu. A když už, tak at chodí na hlavní.

    • Pěkný blog...

     ouki22.2.2012 22:52reagovat

     jo, tak to máš asi pravdu. Musím říct, že mě těch 8 tisíc ale taky hodně zaskočilo, čekal jsem, že na první Hřebíkův zápas navíc po pauze od fotbalu přijde třeba i přes 13 tisíc. Počasí na ten den vyšlo taky dobře...

     Oni i tihle lidi musí fandit, ale musí opravdu o něco jít. Viz třeba Sparta-Teplice, jak jsme získali titul. Tam fandil opravdu každý, ale jinak to jsou opravdu přihlížející a strhnout se nenechají...

 • Tuhle pasáž pošlu ježíškovi !

  majk22.2.2012 17:38reagovat

  aby se z řad policie dostali vypatlanci, aby pořadatele dělali inteligentní lidé a aby v případě, že někdo dělá bordel, byl vyveden a předán policii na místo napadání všech fanoušků, aby nastal konec represím a stadiony mohli být znovu plné, s úžasnou kulisou a s povolenou pyrotechnikou…To by se krásně žilo, to by byl ráj.

   

  jen jsem si tam škrtl jeden zápor, věřím, že jde o překlep Úsměv

   

  • Tuhle pasáž pošlu ježíškovi !

   dominik2722.2.2012 17:47reagovat

   OpravenoÚsměv

   • Tuhle pasáž pošlu ježíškovi !

    petr13722.2.2012 19:27reagovat

    Spirite se spoustou tvych nazoru a argumentu souhlasim, ale vadi mi jedna vec. U tebe v blogu, ale spis obecne v argumentaci nekterych, jak je nazyvas vlajkonosu. A to je zamenovani priciny a nasledku. Pises, jak je mozne, ze se Banikovec dostal az do sektoru domacich atd...a zaroven bojujes proti buzeraci, klecim atd. To je protimluv. Pokud nebudou kreteni, kteri misto aby fandili, jezdi na fotbal jen krast vlajky, rvat se a delat bordel, tak nebude muset byt security, klece atd. V Bolce zjevne nebyla ”klec dostatecne pevna”, takze to hovado uteklo.

    • Tuhle pasáž pošlu ježíškovi !

     Ferry22.2.2012 20:49reagovat

     To máš Petře samozřejmě pravdu,ale je buzerace a buzerace.Třeba to,jak píše výše wilathewarior,že mu osahávali přítelkyni na prsou,to bych asi taky vystartoval.A to je jen příklad.

    • Tuhle pasáž pošlu ježíškovi !

     spirit22.2.2012 22:19reagovat

     Nazval jsem ”vlajkonoši” skupiny aktivních fanoušků jako jsou ultras, hooligans a nevim co ještě všechno a dal je do jedný množiny. A bylo by asi blbý to na začátku blogu ”vymyslet” a pak už to nepoužívat. A tady v tý situaci je to jasný: Pokud pořadatelé nejsou schopný zabránit tomu, že jim jeden, ne celej sektor uteče a dělá bordel jinde, jsou tam na hovno. Ale přece kvůli tomu nezačnu mlátit i lidi, co stojí a fandí? To je přece demence. Podívej se, jak je to v anglii, maj to ošetřený, sice až moc, ale nemají tam ploty, prostě je od domácích oddělí 2 řady stewardů, pak se dá kus volnejch sedaček a je to bez problémů, když někdo dělá bordel, tak si pro něj dojdou, vyvedou ho, předaj patřičným orgánům a je to v pohodě.

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha