Bude fandit celá Letná?

<< Zpět

15.2.2011, Autor: dominik27

Už tento čtvrtek nás čeká zahajéní jarní části Evropské ligy. Letos máme tu čest přivítat jeden ze soubojů vyřazovací části také u nás na Letné s anglickým velkoklubem Liverpool FC.

 

Bude skvělá atmosféra?

Přestože se médii šíří zprávy o stále velkém počtu neprodaných vstupenek, poslední z aktuálně.cz hovoří o 2 700 volných místech, stále se bude jednat o zápas s nadstandartně vysokou návštěvností. Ligovým maximem z této sezony Gambrinus ligy je derby v Edenu, které navštívilo 15 142 diváků, na domáci zápas s Baníkem se počítadlo zastavilo na čísle 14 050.

Z domácích pohárových utkání byl v této sezoně nejsledovanější souboj s Žilinou, který na vlastní oči vidělo 18 873 diváků. Nakonec právě tento zápas byl mezi fanoušky kritizován kvůli slabé divácke kulise.

 

Proč ještě není vyprodáno?

Vedení Sparty si bezpochyby rozhněvalo nemalý počet fanoušků, dle mnoha názorů, vysoko nastavenou cenou vstupenek.

 

Z mého průzkumu: V rezervačním systému krátce před uzávěrkou rezervací jsem zjistil, že se paradoxně nejhůře dají sehnat vstupenky v nejdražších cenových kategoriích 3000-5000 Kč. Takových míst bylo k dispozici kolem 150, navíc prakticky bez možnosti získání dvou přímo sousedících sedadel.

Stále by tak mělo být k dispozici přes 2 000 vstupenek za cenu 1500-2500 Kč!

 

Co se musí na Spartě zlepšit?

Určitě rezervační systém. Způsob, jakým Sparta přes internet nabízela vstupenky určitě neušetřil mimopražským jednu cestu do Prahy navíc, jelikož se rezervované vstupenky musely vyzvednout nejpozději v pondělí.

 

V podobné situaci by neškodily také doplňující informace, jako např. že permanentkář nemusel zakoupit vstupenku pouze na místo, které měl automaticky rezervované a při akci „1 + 1 s 40-50% slevou“ tak bylo možné získat pro sebe a svůj případný doprovod dvě sousedící sedadla v jiném cenovém pásmu. (pozn. alespoň já se to dozvěděl až u pokladny).

 

Choreo – z Facebooku Sparta Forever

„SRAZ PRO VŠECHNY OCHOTNÉ POMOCI je ve 12:00 před Zákaznickým centrem SPARTY dne 17.2.2011. Případně doražte i na 14:00 hod. a přijdeme si vás vyzvednout. Prosíme doražte v co největším počtu, ať je roznášení brzo hotové a stihneme si všichni zajít na pivko:)“

 

Sestava

Celkem 7 gólů ze základní skupiny Evropské ligy odešlo s přestupy Juraje Kucky a Bonyho Wilfrieda. I když by postup přes Liverpool byl určitě velkým překvapením i v případě jejich setrvání, problémy se nám možná nevyhnou v lize, pokud Disciplinární komise ČMFS potrestá zákazy startů Lea Kweukeho (gesto k fanouškům Slavie) a Tomáše Pekharta s Václavem Kadlecem za (pravděpodobně) neoprávněný start v přípravném utkání.

 

 

dominik27

(foto: sparta.cz)

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
  • spirit15.2.2011 13:05reagovat

    nebude. jak to říkal Palec: lidi sou na internetu hrozně aktivní, na každej zápas by dělali choreo a pak vůbec nepřídou a nebo drží huby

  • ewzen15.2.2011 12:08reagovat

    Myslím,že celá Letná fandit nebude. Jde tam i hodně českých fans Lpoolu. Prý mají dokonce svoje choreo či co. Ale snad je tam s tím nepustí. A taky tam bude hodně,kteří jinak nechodí tudíž znají klasický Sparta 3x tlesk Sparta. Ale snad se najde dost lidí,kteří budou fandit jak o život. Já teda jo :)

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha