Blog pro Jozefa Chovance

<< Zpět

9.12.2011, Autor: Ferry

Blog pro Jozefa Chovance

Dobrý den, pane Chovanče,

 

Chtěl bych Vám (a nejen Vám) sdělit svůj názor, tedy názor řadového fanouška Sparty na Vás a Vaše působení ve Spartě ve funkci GSM. Když jste byl do této funkce uveden, byl jsem trochu v rozpacích. Bral jsem Vás jako naší (tedy Sparťanskou) legendu a byla za Vámi vcelku úspěšná práce v reprezentaci, nicméně, něco mi říkalo, že to nebude ve Spartě asi to pravé. Každopádně jsem Vám samozřejmě přál, abyste byl ve Spartě a se Spartou úspěšný.

 

Nicméně teď, po vašem odvolání, když se ohlédnu zpět, mám podobně rozporuplné pocity jako jsem měl při Vašem jmenování. Nikdy jsem nepatřil k Vašim zaslepeným fanouškům, ale ani k Vašim notorickým "odvolávačům". Myslím, že jste pro Spartu vždy pracoval s nejlepším vědomím a svědomím, obětoval jste jí mnoho času a samozřejměm jste s ní určitě zažil mnoho dobrého, ale i mnoho zklamání, stejně tak, jako my fanoušci.

 

Je naprosto jasné, že žádný klub nemůže jen vyhrávat a ještě bavit lidi atraktivní hrou, ale to, co Sparta na hřišti pod Vaším vedením v některých případech předváděla, to bylo opravdu k pláči a mně osobně z toho bylo opravdu smutno. Samozřejmě, že na druhou stranu byli i zápasy, ze kterých srdce poskakovalo radostí, byť se třeba v těch zápasech nevyhrálo (PSV, CSKA...). Mám na mysli samozřejmě Evropské poháry. Myslím, že za Vašeho působení nebyl herní projev v EL zase tak špatný, až na výjimky doma s Kodaní a Lausanne. Nicméně absence LM a ostudné vypadnutí se Žilinou ve mně leží do teď. Výsledky v GL bych já osobně taky očekával obecně lepší. Jeden titul ze třech možných není pro Spartu určitě žádný úspěch a neomlouvá Vás ani to, že např. Plzeň získala titul s rekordním počtem bodů a my jsme byli "pouze" bod za ní. Stačilo málo-jednou s ní neprohrát, což se bohužel nepovedlo.

 

A co se týká toho jednoho našeho titulu, tak oceňuji to, že se k němu došlo bez porážky, ale mnohdy to bylo na úkor atraktivní hry, ale beru to, že účel světí prostředky, nicméně i tenhle titul jsme získali s velkým štěstím. Letošní podzim je Sparta jako vyměněná. Mnohem atraktivnější hra, více nastřílených gólů a v neposlední řadě i šestibodový náskok na čele nás momentálně může hřát na duši. Otázkou zůstává, jakou míru na tom má pan Martin Hašek a pokud na tom máte větší zásluhu Vy, tak by mě zajímalo, proč to trvalo tak dlouho?

 

Další věcí jsou příchody a odchody hráčů a stabilizace mužstva jako takového. Mám dojem, že tady se Vám toho moc vytknout nedá. Je jasné, že nikomu se nemůže povést každý nákup či prodej. Ale obecně si myslím, že tady jste v plusu. Takže tímto bych to sesumíroval asi tak, že jak při Vašem jmenování do funkce GSM, tak i při Vašem odvolání z této funkce se cítím být trochu rozpolcen, ale myslím, že v současné době už nemáte Spartě co dát a Sparta jako taková už změnu potřebuje. Každopádně bych Vám chtěl poděkovat za vše, co jste pro Spartu udělal a přeji Vám mnoho úspěchů ve Vašem dalším nejen pracovním životě a doufám a věřím, že Váš nástupce naváže na to dobré co se Vám povedlo a zlepší to, co se Vám osobně moc nepovedlo.

 

S pozdravem fanoušek AC Sparta Praha

 

Ferry

 

(foto: sparta.cz)

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Ferry

  munzig10.12.2011 17:03reagovat

  Pěkně napsáno

 • OndraSF10.12.2011 16:33reagovat

  Opravdu mě těší, že se s odchodem Jozefa Chovance z funkce GSM objevuje na internetu spousta názorů, ve kterých necloumají emoce, naopak se většina snaží zhodnotit Jozefovo působení ve Spartě a nalézt jeho přínos pro klub. Díky moc i za tento názor a za práci s článkem! Možná bych měl jen poznámku k těm titulům, první sezónu po Lavičkovi dohrával JCH s mankem a nestabilním kádrem. První část jeho práce, která se dala hodnotit, byla po zimní přípravě, a tu jarní půlsezónu Sparta vyhrála o 4 body. Stejně jako tebou zmíněnou letošní půlsezónu s náskokem 6 bodů, takže v celkovém kontextu vyzněla poznámka ”jeden ze tří” celkem přísně Úsměv

  • Ferry11.12.2011 16:06reagovat

   Ondro,díky moc.S tou přísností máš asi pravdu a díky za upozornění,ale psal jsem to opravdu zpatra a narychlo.

 • Ferry

  bigcock9.12.2011 14:19reagovat

  Hezky a s nadhledem napsane.

 • Výborný!

  martinS199.12.2011 13:42reagovat

  Parádička Ferry.Úsměv Lépe bych to nevystihnul, myslím že to je úplně přesně napsáno.

  • Výborný!

   Ferry9.12.2011 16:47reagovat

   Díky.Psal jsem to v rychlosti,zpaměti a jen z toho,co mě právě napadlo.Snažil jsem se vystihnout co nejlépe svoje pocity.

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha