A co třeba "Děkuji, Sparto!", Igore?

<< Zpět

7.1.2011, Autor: GaryLineker

8. 1. 2011, O2 Arena, Praha-Vysočany. Semifinále AC Sparta Praha – ŠK Slovan Bratislava. Velice vyhrocený zápas jak na hřišti, tak v hledišti končí v normální hrací době 4:4 a tak podle pravidel následují penalty. Svou první bratislavští neproměňují, zato letenský mladík Pavelka ano. Druhou sadu začíná Igor Žofčák, v létě přestupivší ze Sparty právě do Slovanu, a s přehledem proměňuje. To, co ovšem následovalo, bylo daleko za mým chápáním. Igor Žofčák se podívá směrem ke sparťanskému kotli a ukazovákem před pusou nám naznačuje cosi, asi ať „držíme hubu“. Přitom k Igorovi před tím (a dokonce ani potom) nepadala žádná sprostá slova, urážky nebo jediná výtka.

 

Co třeba trocha úcty, Igore? Díky Spartě sis mohl zahrát evropské poháry. Větší zápasy než proti PSV, Panathinaikosu nebo třeba i Kluži jsi nikdy před tím nehrál a dost pravděpodobně si už ani nikdy nezahraješ. Vyhrál jsi tu i Gambrinus ligu. Mohl jsi tu slyšet díky proměněným penaltám často i skandování svého jména. Když jsi přišel ve Spartě o místo a přitom jsi chtěl hrát, prodala tě Sparta zpátky domů na Slovensko, kde pravděpodobně budeš persónou. Při tvém odchodu, kdy ses s námi ani nestihl rozloučit, hned několik sparťanských webů (mj. i ten náš) přidávalo děkovné příspěvky. Tvůj centr na gól Tomáše Řepky mnozí dokonce označili za „zlatý“ atd. atd.

 

Čekal jsi červený koberec a růže? Těžko, když jsi odešel k nepříteli. Ale přesto věřím, že kdybys po zápase přišel ke kotli a vlastně se i rozloučil, zatleskali bychom ti.

 

Neočekávám, že se za své gesto upřímně s lítostí omluvíš, ale dokud se to nestane, zůstáváš u mě a pravděpodobně většiny rudých příznivů idiotem a nevděčným žoldákem.

 

 

Vítek „GaryLineker“ Měšťánek

(foto: sparta.cz)

<< Zpět

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha