750 tisíc, 10 týdnů a dva zápasy...

<< Zpět

21.2.2011, Autor: dominik27

Disciplinární komise dnes měla napilno. Jako první se řešila kauza údajného uplácení mezi aktéry z týmů Olomouce a Střížkova. Opět nejsou důkazy a tak se celý případ odkládá.

Nás Sparťany však nejvíce zajímala jednání o výší trestů za prohřešky v turnajích během zimní přípravy.

 

 

Fortuna víkend šampionů, „podříznutých“ fanoušků Slavie a lámání kostí

 

Za nesportovní gesto směrem k fanouškům Slavie zaplatí kamerunský útočník Leo Kweuke 20 tisíc korun. Snad nikdo z fanoušků nepochybuje o tom, že tento trest má spíše symbolický význam.

 

Můj názor: S takovým trestem souhlasím. Leo si příště dá pozor, jakým způsobem bude oslavovat, zároveň si nemyslím, že by se jednalo o přečin hodný zastavení činnosti.

Příště bych jen na místě členů disciplinární komise řešil i ostatní prohřešky v rámci tohoto turnaje, když už má být jedním z důvodů disciplinárního řízení.

Zatímco Leo Kweuke svým počínáním slávisty nijak zvlášť nepoškodil, nemůžeme to samé říci o Michalu Breznaníkovi z Liberce a jeho zákroku na Ladislava Krejčího.

Víkend šampionů se konal v sobotu 8. ledna a po více než šesti týdnech jsem Ladislava zahlédl stále ještě „v doprovodu“ berlí.

Myslím, že mají-li se hodnotit prohřešky z přípravného halového turnaje, neměl by ve výčtu chybět ani faul, kterým byla soupeři znemožněna prakticky celá zimní příprava.

Na tiskové konferenci k zasedání Disciplinární komise však o trestu pro Breznaníka nepadlo ani slovo.

 

Marbella cup – přijeďte se zahřát, zahrát si se dvěma soupeři najednou a přes vítězství odjeďte poraženi

 

Vysoké tresty si Sparta vysloužila za nasazení Tomáše Pekharta a Václava Kadlece do utkání se Zenitem Petrohrad s vypůjčenými hráči Lokomotivu Plovdiv.

Klub musí uhradit pokutu ve výši 750 tisíc korun, „mozek akce“ Jozef Chovanec se nesmí přímo účastnit utkání během deseti týdnů a mladí forvardi vynechají zápasy s Ostravou a Příbramí.

 

Můj názor: O tom, že byla porušena pravidla FIFA pravděpodobně není pochyb, takže trest přijít musel. O výši finanční pokuty spekulovat nebudu, jelikož si nevybavuji žádný podobný, resp. podobně řešený příklad. Nebudu se ani příliš zabývat trestem pro Jozefa Chovance, který bere odpovědnost na sebe a sám se tak hlásí o trest. Opět nevím, kde hledat případ, se kterým bych tento mohl porovnávat

 

Dle vyjádření předsedy Disciplinární komise ČMFS Jiřího Goldy jsou hráči potrestáni za „nedostatečnou omluvu“. Pod tímto výrazem si spíše představuji absurdity, jako chybějící podpis rodičů, nebo že poštovní holub, který měl omluvu doručit, cestou ze Španělska padl vysílením...

 

Co mi ovšem nesedí na vyjádření Jiřího Goldy je, že údajné maskování jinými dresy nebo (dle mého názoru pochybný) zápis a vůbec celé to „utkání“ v samotném rozhodování roli příliš nehráli.

 

Tento případ se však z mého pohledu výrazně odlišuje od jiných pokusů, jak se vyhnout povinnosti reprezentovat. Snaha o neplnění reprezentačních povinností tu snad bezpochyby byla i před touto kauzou a bude i po ní. Čekal jsem, že právě ono „propracované kamuflování“ a účast v „utkání s Plovdihradem“ mělo být důvodem, proč trestat hráče, kteří jen poslouchají své nadřízené a zabývat se případem tak důkladně, že na zákeřnější fauly už nezbývá čas...

 

Nepopírám, že nedisponuji takovými podklady k celému případu, jako samotná Disciplinární komise. Nezbývá mi než doufat, že pánové vědí nejlépe, jak takovou situaci řešit.

 

foto: sparta.cz

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • majtin21.2.2011 21:53reagovat

  Dobrý.Ale nemůžu se zbavit dojmu,že ten trest je přemrštěnej.Že takhle se u jinejch mužstev postupovat nebude.Že komise podlehla tlaku sportovních médií - respektive jednomu jedinému,které bohužel nemá konkurenci,tudíž může vytvořit nebývalý mediální nátlak na DK- jednoduše pořád dokola omílá písničku o tom,jak velké provinění Sparta udělala a o vysokých trestech,až v této atmosféře DK není schopna posuzovat věc reálně.Pochybuju,že někdo z vedení fotbalu nečte tenhle hnůj,když tu není konkurence.Toto vymývání mozku funguje obdobně jako reklama.(Př.Když u provinění normálně pokutovaného 50tis. soudce ze všech stran uslyší,že musí dát pokutu milión,nejspíš nakonec nedá pokutu ani milión ani 50tis.,ale dejme tomu 200 nebo 400tis.)Tuto taktiku zvolil deník Sport evidentně jako součást pomsty za vypovědění mediálního partnerství ze strany Sparty (o této taktice svědčí i dnešní masáž Hartmana na tiskovce:”Proč tak nízké tresty?”).Dost možná jsou motivováni z vedení Ringieru,nevím.(Případným zájemcům o bojkot: vydávají ještě Aha!,Reflex,Svět motorů,ABC mladých techniků-všechna tahle periodika zmrvili,kromě Aha! - to už víc zmrvit nešlo). Nemůžu se dál zbavit dojmu,že si členové komise všimli,že se Spartě poslední dobou finančně zadařilo,tak ji dali pokutu,kterou těžko dají třeba Příbramy.

   

  Jestliže někdo uvažuje o podání podnětu

  k disciplinární komisi,třeba kvůli faulu Breznaníka,ať si připraví 1500 Kč,ale jinak podnět může podat kdokoli.(Já ten faul neviděl,tak nemůžu posuzovat.)nv.fotbal.cz/ftp/cmfs/legislativa/stanovy/03_Disciplinarni_rad_2.doc

  (Z novin:Podnět může ke komisi dávat každý, kdo splní veškeré náležitosti, komise pak posoudí, zda a jak se bude podnětem zabývat.-Ale co to jsou ty náležitosti,bozi vědí Úsměv )

 • Nechápu.....

  majk21.2.2011 20:29reagovat

  Problém byl v nedostatečné omluvě z repre ? Je hráč povinen reprezentovat ?Co má s repre společného Chovanec ? Proč nepřijel lékař repre ty naše čičmundy prohlídnout ?

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha