5 důvodů, proč by Sparta měla angažovat Lafatu

<< Zpět

12.7.2012, Autor: spartas

1. Je to střelec - Člen klubu ligových kanonýrů, v posledních dvou letech nejlepší střelec ligy, držitel střeleckého rekordu samostatné české ligy. Už sám o sobě by tenhle výčet mohl stačit k tomu, aby se o něj Sparta velmi vážně zajímala.

 

2. Je zkušený - Je mu 30 let, je tedy na absolutním vrcholu své kariéry. Navíc vzhledem ke svému stylu hry mu přibývající roky nemusí tolik škodit. Jeho styl není ani tak založen na fyzických dispozicích, jako spíše na výběru vhodného místa k zakončení. Vedle něj se může zlepšovat jak Kadlec, tak Skalák a další mladíci. V těžkých zápasech je pak potřeba mít zkušeného hráče, který už má něco za sebou. Nastoupil k celkem 18 utkáním za A-tým reprezentace České republiky.

 

3. Je hladový po úspěchu - Za svou kariéru nikdy nic velkého nevyhrál a Sparta pro něj může být poslední příležitost. Sám se vyjádřil, že by do Sparty chtěl.

 

4. Je to hráč na pozici, kde Spartu tlačí bota - Sparta potřebuje zdatného zakončovatele jako sůl. Spoustu zápasů jsme měli vyhrát větším rozdílem, v některých jsme pak na nemohoucnosti v zakončení rovnou pohořeli. To by jeho příchod měl změnit.

 

5. Je všestranný - Zvládá jak hru na dva útočníky, tak na jednoho. Umí zakončit hlavou, oběma nohama, výborně se orientuju ve vápně, hodí se na standardní situace. Těžko ho využijeme někde jinde, než přímo v útoku, nicméně to ani není potřeba.

 

Možné alternativy:

 

Jan Chramosta - mladý útočník Boleslavi by mohl být vhodnou alternativou. Jeho cena však bude jistě vysoká, navíc je hodně mladý. A spoustu mladých hráčů už Sparta má.

 

Ivan Lietava - Podlé médií byl v hledáčku Sparty, personální ředitel Jakub Otava to však vyvrátil. Byl by spíše alternativou ke Kweukemu, než jeho parťák do útoku. Jeho příchod není na pořadu dne, před pár dny se upsal ukrajinskému týmu Vorskla Poltava.

 

foto: sparta.cz

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Lepší důvody

  HansMiller14.7.2012 12:22reagovat

  neexistují :)

 • Pekny

  ewzen13.7.2012 0:00reagovat

  Ale do prdele s Lafatou. To tam radeji uvidim toho packala Kadlece. Treba by se probral pod Vitou.

 • nocnimura12.7.2012 23:59reagovat

  Tak mládež má na starost inženýrův podržtaška. Inženýr tak v klidu může dojebat ještě to co zatím nestihnul a zdárně na tom začal pracovat.

   

 • Dík za článek

  munzig12.7.2012 16:17reagovat

  Myslim že jsi to vystihl. Lepšího a zároven dostupnějšího utočníka asi nenajdeme

 • Dík za článek

  munzig12.7.2012 16:17reagovat

  Myslim že jsi to vystihl. Lepšího a zároven dostupnějšího utočníka asi nenajdeme

 • Lafata

  steve5cz12.7.2012 16:10reagovat

  David je bezesporu výborný hráč, ale trochu se bojím o Vencu Kadlece. Podle Lavičky by spolu v případě Lafatova příchodu hrál na hrotu Leo a pod ním Lafata. Jasně, Lafata může hrát i na této pozici, ale v mých očích je to koncák, který by měl soupeřit o místo s Kweukem. Na postu podhrota bych hrozně rád viděl právě Vencu, protože v něm dříme velký hráč a doufám, že po těch zraněních to pro nás bude ”nová posila”...

 • Souhlasím s jeho příchodem

  dominik2712.7.2012 14:39reagovat

  Díky za článek.Úsměv

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha