176 minut slávy, nakonec těsná prohra

<< Zpět

24.2.2011, Autor: dominik27

Jarní část Evropské ligy pro fotbalisty Sparty končí podle očekávání už po dvou utkáních. Za výkony proti Liverpoolu se však stydět nemusí, neboť vyrovnanou partii hráli s anglickým velkoklubem celkem 176 minut. Až v 86. minutě se ujala hlavička Dirka Kuijta po rohovém kopu. Radost hráčů, lavičky i přítomných diváků Liverpoolu však jasně svědčila o tom, že Sparta svého soupeře pořádně potrápila a v pohárové Evropě tak nekončí se svěšenou hlavou.

Přestože se Liverpool potýkal s absencemi, z nichž nejcitlivější pravděpodobně bylo zranění Gerrarda a čerstvé posily Carrolla, přesto proti Spartě nastoupila řada fotbalových hvězd známých i z kvalitních národních týmů.

Jen namátkou: Meireles (Portugalsko), Agger a Poulsen (Dánsko), Johnson, Cole a Carragher (Anglie), Reina (Španělsko), Lucas (Brazílie), Maxi Rodiguez (Argentina) nebo opora nizozemské reprezentace a autor rozhodující branky – Dirk Kuijt. Všichni jmenovaní zasáhli alespoň do jednoho ze zápasů se Spartou.

 

 

Liverpool FC – AC Sparta Praha 1:0

gól: 86. Kuijt

 

Liverpool FC: Pepe Reina, Martin Kelly (46. Jamie Carragher), Sotirios Kyrgiakos, Daniel Agger (85. Martin Škrtel), Danny Wilson, Christian Poulsen (65. Jay Spearing), Lucas, Dirk Kuijt, Raúl Meireles, Joe Cole, David N'Gog

 

Sparta Praha: Jaromír Blažek, Ondřej Kušnír, Tomáš Řepka, Erich Brabec, Manuel Pamić (90. Andrej Kerić), Kamil Vacek, Libor Sionko (74. Jakub Podaný), Marek Matějovský, Martin Abena (78. Tomáš Pekhart), Václav Kadlec, Leonard Kweuke

 

Střely na bránu: 9:2

 

Střely mimo bránu: 14:6

 

Rohové kopy: 7:5

 

Ofsajdy: 4:0

 

Fauly: 14:23

 

Žluté karty: 4:3

 

Červené karty: 0:0

 

 

Celková bilance za obě utkání

Liverpool FC – AC Sparta Praha

 

Branky: 1:0

 

Střely na bránu: 9:6

 

Střely mimo bránu: 16:14

 

Střely celkem: 25:20

 

Rohové kopy: 11:7

 

Ofsajdy: 10:2

 

Fauly: 29:39

 

Žluté karty: 6:4

 

Červené karty: 0:0

 

 

Zdroj: UEFA.com

Foto: sparta.cz

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta

Místnost je zatím prázdná

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha