17. kolo: Podzim nám skončil

<< Zpět

24.11.2010, Autor: SFINGO

Poslední kolo roku 2010 odstartovala Plzeň na hřišti Bohemians. Hned v úvodu se trefil domácí Trubila a byla to také jediná střela, která rozvlnila síť. Plzeň se i přes porážku stále vede tabulku, ovšem pouze už o čtyři body.

V sobotu Liberec znovu uspěl pod vedením trenéra Rady. Hostující Ústí dostalo předčasný dárek v podobě tří kusů ve své síti. Postupně se trefili Breznaník, Nezmar a Bosančič. Pražská Slavia ještě zvládla zareagovat na vedení mladoboleslavských brankou Koubského. Zaslouženou výhru favorita zařídilo duo zkušených útočníku Toleski s Kuličem a Mladá Boleslav se radovala z výhry 3:1.

 

Sparta Praha zareagovala na ztrátu Plzně a díky africkému tandemu Kweuke-Bony porazila České Budějovice 2:0, čímž stáhla ztrátu na lídra na pouhé čtyři body. Olomouc si s přehledem poradila s Příbramí. První zásah měl na svědomí útočník Petr. Chvíli na to se prosadil Michal Hubník. Příbramský Huňa dal brankou vzpomenout na svou předloňskou úspěšnou sezonu. Pohodový náskok pro domácí zařídil stoper Murin. Hradec Králové si v nezáživném zápase se Slováckem rozdělil body se svým sokem. Zápas ničím moc nenadchnul a zůstane zapomenut po pár dnech.

 

V pondělí se netradičně odehrály dva zápasy. V boji o záchranu vyhrála Ostrava na hřišti ještě více tragického Brna 0:2. O branky se postaral nejprve z penalty Neves a po něm rozšířil náskok Šenkeřík. Poslední zápas tohoto roku v rámci GL se odehrál v Teplicích. Ty po mdlém prvním poločase prohrávaly po zásazích Kováříka už 0:2. Mahmutovič sice snížil, ale na víc se Teplice nezmohly.

 

V týdnu nás čeká duel Ondrášovka cupu Opava vs Plzeň. Dále pak nás čekají poslední dvě kola Ligy mistrů a Evropské ligy. Pak hezké svátky, oblíbená a náročná oslava nového roku a začátek příprav pro všechny ligové týmy. Jak se kdo oslabí a posílí, na to si budeme muset počkat.

 

 

SFINGO

(foto: sparta.cz)

<< Zpět

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha