Žádné euro z vašich kapes neodejde, tak klid

<< Zpět

10.9.2015, Autor: Dominik Hejbal

Právě jsem se vrátil ze zahraničí a jako první na mě „vyskočilo“, že účastníci evropských pohárů se zapojí do sbírky na řešení krize s uprchlíky. A jak se dalo očekávat, okamžitě následují první hlasy, že část fanoušků kvůli tomu zvažuje bojkotovat utkání Sparty v Evropské lize. Dotyční totiž nechtějí „přispět jedním eurem“ ze zakoupené vstupenky.

 

Ještě bych našel alespoň malý náznak pochopení, pokud by se zapojením do této iniciativy zdražil lístek právě o ono inkriminované jedno euro. Kdyby třeba někdo odvětil, že své jedno euro raději věnuje do dětského domova v Česku (bezpochyby tak vlastně činil pravidelně už doteď).

 

Skutečnost je však taková, že vstupné na zápas stojí pořád stejně, tudíž fanoušek tuto částku ve své peněžence vůbec nepozná a své jedno euro může v klidu poslat do českého dětského domova či do české nemocnice. Tak směle do toho. Tím, kdo bude platit na uprchlíky, je samotný klub. Pokud se tedy tato akce opravdu bude realizovat. Podle mých informací zatím stále není nic oficiální.

 

Nebudu vůbec rozebírat, jak absurdně by na mě působilo, kdyby Sparta byla jediná, kdo proti takové akci vystoupí a odmítne se sbírky zúčastnit. A nechci ani domýšlet, jak by to klubu mohlo uškodit v očích fotbalové Evropy. Nejsem si jistý, zda by nám nějaká rebelie byla k užitku. Má třeba někdo z vás pocit, že nám pomohlo nadávání rozhodčímu v souboji s CSKA Moskva?

 

Už vůbec se nechci pouštět do nějaké debaty na téma, jak řešit situaci s uprchlíky. Nechce se mi pod mým článkem číst hysterické výlevy o tom, že někdo má strach, aby se nějaký Syřan nenastěhoval do stejné vesnice, aby ubohému českému občanovi nesebral práci, neukradl výplatu, nepřebral holku a tak dále…

 

Nesnáším, když fanoušci vystupují proti charitativním akcím, a to prakticky z jakéhokoliv důvodu. Mám v živé paměti, jak Sparta v březnu tohoto roku oznámila, že podpoří nemocnici v Ugandě. Reakce byly vesměs podobně negativní, jen se jednalo o ještě směšnější částku, tedy o pouhé tři koruny z prodaného lístku.

 

Přijde mi neskutečně hloupé, aby se právě v takové situaci někdo ozýval s nářky, že by se klub měl více starat například o nemocnici v Motole. Zajímavé, že fanoušek tuto starost neprojeví v kterýkoliv jiný den v roce. Vzpomene si až v momentě, kdy se vyjádří podpora něčemu jinému. Zřejmě proto, aby si příště každý moc dobře rozmyslel, zda vůbec chce něco podpořit. Jestli by vlastně nebylo lepší, kdybychom nepodpořili nikdy nic…

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • Čechy Čechům

  Boldrick19.9.2015 9:23reagovat

  Říkejte si a myslete si co chcete,ale rasista nejsem.Ale tyhle ”uzenáče” ze Sýrie+ostatní východ a Afrika tu nechci a ani nehodlám podporovat!To u nás nepotřebují peníze a pomoc jiní?Např. dětské domovy,ústavy,léčebny,domovy důchodců,veteráni z válečných konfliktů...atd.

  Tyhle náplavy budou akorát zneužívat svá práva, jsem zvědav až začnou krást,znásilňovat,vraždit...?

  Tak jim pak přispějme,ať mají peníze na nákup zbraní a drog.

  My jim tady vyváříme muslimskou stravu, udělali by to i oni?Ne-tady žer a nebo chcípni, Alláh to tak chtěl.A jde to zase z peněz nás=daňových poplatníků.

  Němcům už to přerostlo přes hlavu, známý z Reichu říkal,že sr Hitler obrací v hrobě,co ta frau Merkel dovolila,a promítne se mu to na platu.

  Proto tedy-dejte mi Sa vz.61 s plným palebným průměrem a pošlete mě na hranice+znovuzprovoznit lágry typu Birkenau apod.

  Zažil sem misi v Bosně a Herzegovině,tak na ”vlastní kůži” jsem pocítil co to bylo za svinstvo,když se tam válčilo.A proč?Hlavní důvod byla víra.Muslimáč vs nemuslim.

  A PROTO AŤ TÁHNOU JINAM(v Koreji,Číně,Japonsku je taky místa dost).

 • bledátvář11.9.2015 20:48reagovat

  Přispívat na tuhle verbež, to je jako když se lidi museli povinně skládat na pomoc esesákům na frontě. Nestačí stupidní propaganda, kdy hráči odříkávají na kameru neomarxistický sračky. Ještě se máme skládat na vlastní popravu. Nasrat.

 • Gabra189311.9.2015 10:26reagovat

  Na uprchlíky přispívat nechci a také nechci, aby to za mě dělal klub, který tím bude o moje euro ochuzen. Kdyby s tím přišla Sparta, tak radost z toho nemám, ale beru to jako její rozhodnutí. Nejvíc mi na tom vadí právě ten diktát. Prostě musíte zaplatit, ať se vám to líbí nebo ne. Na zápas samozřejmě budu, ale ráda bych poprosila klub, aby mou vstupenku do statistik nezapočítal.

  • Ferry11.9.2015 14:33reagovat

   Naprostej souhlas.Pokud chce UEFA pomáhat,ať pomáhá ze svýho a nenutí k tomu kluby a nebere si fanouška jako rukojmí.Já prostě na zápase nebudu,protože si nedovedu představit,jak bych mohl požádat Spartu,aby nezapočítávala mojí vstupenku.

   • britivnik11.9.2015 15:46reagovat

    Panejo, to je ale hysterie. Když bych chtěl přispět euro navíc, mohl bych ti to tvoje refundovat? Měl bych z toho fakt fajn pocit, už kvůli tomu, že pro jednou nám UEFA diktuje něco, co se mi líbí.

    • Ferry11.9.2015 21:10reagovat

     Opakuji,pokud chceš pomáhat,tak pomáhej,to je tvoje rozhodnutí,ale netahej do toho mě ani nikoho jinýho.To platí pro tebe i pro UEFA a celou politickou garnituru.A je mi jedno,jestli se ti líbí něčí příkazy.Mě se nelíbí žádný příkazy.Já chci bejt ”svobodnej” aspoň v uvozovkách.Asi si vůbec neuvědomuješ,že příkaz je pořád vykonání něčí vůle i když se ti ten příkaz jednou může líbit.Ale tisíc dalších se ti nelíbí a o tom to je.Já si chci sám určovat kdy,jak a komu budu pomáhat,kdy,jak a co budu říkat,kdy a jak se projevovat.A je mi líto lidí,kteří jsou tak krátkozrací jako ty a neuvědomujou si,co je to svoboda.A takoví lidí si svobodu vlastně ani nezaslouží.

     • britivnik11.9.2015 21:21reagovat

      Mno, já mám celkem pocit, že právě teď ’si chci sám určovat kdy,jak a komu budu pomáhat,kdy,jak a co budu říkat,kdy a jak se projevovat’. Pokud má někdo problém s tím, že malá část peněz ze vstupného půjde na POMOC jiným lidem natolik, že by bojkotoval zápas Sparty, tak je mi to upřímně líto. Víš, jestli UEFA něco přikazuje, jestli se ta akce uskuteční, jestli se Sparta musí připojit? Nevíš. Klasická hysterie, nic jiného to není. Svoboda je krásná věc a máme jí tolik, kolik je možné. Ale vždycky ti někdo (nebo něco) bude přikazovat. Tvoje poslední dvě věty jsou naprosto šílený. Kázat o tom, kdo si zaslouží svobodu - to dělají zásadně ti, co ji jiným nehodlají dopřát.

      • Ferry11.9.2015 21:25reagovat

       Ale rozdíl je v tom,že já ti nic neurčuju ani nepřikazuju,naopak ti říkám,že pokud chceš pomáhat,tak pomáhej a určuj si,co chceš,ale neser to i mě.Stačí?A ani nekážu,kdo si zaslouží svobodu,pouze vyjadřuji svůj názor a to je to s čím mají lidi jako ty evidentně problém.

   • ewzen12.9.2015 6:40reagovat

    Ferry zní to neuvěřitelne protože naše názory se rozcházejí ale v tomhle sme za jedno ;-)

 • Dominiku,

  britivnik11.9.2015 8:13reagovat

  díky za příspěvek. Ale možná by u něj stálo za to zavřít diskuzi. Pánové ouissu a spol. se můžou se svými stupidními a stokrát zesměšněnými argumenty vyřádit na novinkách, idnesu nebo mejdanech mistra Konvičky.

  • Dominiku,

   Pindruch11.9.2015 9:00reagovat

   Jasný, když má někdo jiný názor (a tím neříkám, že s nimi nutně souhlasím), tak tu radši zavřeme diskuzi. Názor přece může být jen ten jediný a správný. Co mi to jen připomíná?

  • Dominiku,

   Kombinator11.9.2015 9:26reagovat

   Vždycky mě dokáže překvapit, jak někdo dokáže mít tak omezené vnímání, že nedokáže domyslet důsledky svých činnů. A pak mě většinou dorazí, když ho někdo na to upozorní, tak dostane akorát smršť označení, že je xenofob, rasista, nacista apod., což jsou argumenty opravdu pádný.

   • Dominiku,

    britivnik11.9.2015 12:08reagovat

    Dal jsem si obzvlášť pozor, abych se vyhnul jakémukoliv dehonestujícímu označování. Jen jsem napsal, že argumenty, které používáte, jsou naprosto nesmyslné a mnohokráte vyvrácené.

     

    Diskuzi bych zavřel z jednoho prostého důvodu. Tahle debata na e-spartu podle mě nepatří. Ale to je samozřejmě na Dominikovi.

    • Dominiku,

     Kombinator11.9.2015 13:01reagovat

     To jsou samozřejmě lži. Pokud teda nepovažuješ za argument, že je někdo xenofob. Naopak, jediný argumenty, které dávají logický smysl a jsou podložené , když né fakty, tak zkušenostmi z historie nebo současnosti přicházejí z druhé strany než na jaké stojíš ty.

     • Dominiku,

      britivnik11.9.2015 15:32reagovat

      Stupidním argumentem myslím například toto - ”Bral bych to, kdyby se opravdu jednalo o zubožený rodiny válkou, ale na tyhle vysmátý mladý šmejdy, co přijedou do Evropy v ”najkách” za vysněným sociálním systémem a otevřou hubu dokořán a nastaví pazoury a starejte se o mě...”. Pak mě baví ty kecy o ”našich dětech” apod.

  • Dominiku,

   bledátvář11.9.2015 20:49reagovat

   Klasická rekace bolševika.

 • PŘISPĚT NA ZLEPŠENÍ PODMÍNEK V SÝRII

  ouissi11.9.2015 7:06reagovat

  a ukončení tamních válek a bojů - nemám s tím sebemenší problém. Ale dobrovolně podporovat jejich přesun sem!? To z mého pohledu není rozumným ani správným řešením. K čemu povede? Možná k určitému oživení ekonomiky v důsledku hromadného přílivu levné pracovní síly. Ale levná bude jen do té doby, dokud jim Evropané budou ze svých sociálních (a jiných) dobročinných systémů ke mzdám vyplácet na úkor dalšího zvýšení zadlužení jednotlivých států (nebo přímo EU, ve svých důsledcích je to téměř totožné.

  Odhlížím teď od nějakých teroristických hrozeb, náboženského fanatismu a podobně (nemoha a priori každého uprchlíka podezírat z toho, že je maskovaným potenciálním problémovým jedincem), nicméně které ekonomiky jsou v posledním desetiletí charakterizovány nejvyšším růstem? Čína, Indie, do zavedení sankcí EU Rusko. Jaký je v těch zemích podíl (ne počet!) přistěhovalců? Ve kterých zemích jsou teroristické útoky s nejtragičtějšími následky? USA, Francie, Británie. Jaký tam je podíl přistěhovalců? Nikdo (není-li psychicky narušeným jedincem) nebude ničit kulturu, životy, stavby vlastního národa, na jejichž vzniku se podíleli přímo nebo zprostředkovaně jeho předci, nebo třeba on sám. Ale cizí? Yes, sir, no problém. Česky: ”z cizího krev neteče”.

  Víš, Dominiku, já už nejsem úplně nejmladší, ledaco už pamatuji, na spoustu věcí mám svůj vlastními zkušenostmi podložený názor. Fotbal už dnes pro mne není vším, mám rodinu, děti, provádím nějakou výdělečnou činnost. Už nejezdím za Spartou na skoro všechny venkovní zápasy jako před lety, posledních cca 8-10 let už nejsem ani pravidelným návštěvníkem na Letné, bohužel. Čas už mně to nedovoluje. Už volím, kdy mně čas dovolí na fotbal jít a kdy ne. Vždy už kvůli návštěvě fotbalu musí něco stranou, musí něco počkat. A v prvním domácím zápase skupiny EL teda po takové informaci o podpoře přílivu prijemců části našeho (CZ, EU, to je jedno) erárního oběživa (materiálních statků, hmotných, nehmotných, to je opět úplně jedno), navíc pořízeného NA DLUH a S ÚROKEM, se ničeho nefotbalového vzdávat nebudu, nic čekat nenechám.

  Omlouvám se za plevelení diskuse, Spartě fandím přes 40 roků, její osud mně lhostejný není, ale stejně tak ani osud Česka, Evropy. A vědomá podpora milionů migrantů pozitiva nepřidá.

   

  • PŘISPĚT NA ZLEPŠENÍ PODMÍNEK V SÝRII

   Ferry11.9.2015 14:36reagovat

   Souhlas a podpis.

 • Ferry10.9.2015 20:43reagovat

  Mě vůbec nejde o moje euro,ale o euro za mě.

  • Kombinator10.9.2015 22:26reagovat

   Přesně. Bral bych to, kdyby se opravdu jednalo o zubožený rodiny válkou, ale na tyhle vysmátý mladý šmejdy, co přijedou do Evropy v ”najkách” za vysněným sociálním systémem a otevřou hubu dokořán a nastaví pazoury a starejte se o mě, tak to teda ne, ode mě ani korunu. Nikdy.

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha