Sparta se loučí s legendou. Odchází Jozef Chovanec

<< Zpět

5.12.2011, Autor: Dominik Hejbal

Fotbalová Sparta dnes oznámila hromadné propouštění členů realizačního týmu včetně nejvýše postaveného - Jozefa Chovance.

 

Rodilý Slovák se ve Spartě poprvé objevil jako osmnáctiletý záložník. Nemalou zásluhu na tom měl jeho strýc František „Ferry“ Chovanec, který v letenském klubu působil jako kapitán. Po bohaté hráčské kariéře působil v nejúspěšnějším tuzemském klubu na pozici trenéra, manažera, prezidenta a generálního sportovního manažera.

 

V této funkci se dvakrát přesunul i na lavičku, ze které přímo řídil dění na hřišti. Poprvé krátce při náhlé rezignaci Michala Bílka na konci sezony 2007/2008. Podruhé nahradil Vítězslava Lavičku 19. října 2008 v ligovém utkání na hřišti Plzně. Zajímavostí je, že ve stejném utkání debutoval v roli trenéra také plzeňský Pavel Vrba. Trenér, který s Plzeňskou Viktorií dosáhl historických úspěchů.

 

Ve Spartě bylo zvykem, že trenéři často nedokončili více než jednu kompletní sezonu. Chovanec však jako generální sportovní manažer vydržel přes tři roky. Poslední utkání přišlo až 3. prosince tohoto roku. Jednalo se tak o nejdelší angažmá sparťanského lodivoda od dob legendárního Václava Ježka z 60. let.

 

Sparta se sice za tu dobu neprobojovala do prestižní Ligy mistrů. V paměti fanoušků však zůstanou skvělé výkony z domácích zápasů s Panathinaikosem Atény, PSV Eindhoven nebo italským Palermem. Přišli hráči jako Léonard Kweuke, Roman Hubník, Manuel Pamić, Peter Grajciar nebo současný kapitán Marek Matějovský. Za 97 ligových utkání Sparta pod Chovancem získala 209 bodů, což je v průměru 64 bodů na sezonu. Nejvýrazněji této bilanci přispěla nedávno skončená podzimní část sezony. Sparta se ziskem 40 bodů přezimuje na první příčce. „Jsem rád, že předávám mužstvo na prvním místě tabulky a že se podařil i poslední zápas s Jabloncem, což určitě dodá týmu chuť do zimní přípravy,” dodal Jozef Chovanec na závěr svého angažmá. Nezapomněl také zmínit, že Spartě bude přát úspěch i nadále.

 

Za e-Spartu bych chtěl Jozefu Chovancovi poděkovat za odvedenou práci a popřát hodně štěstí v dalších angažmá i mimo fotbalový život.

 

 

Dominik Hejbal

 

 

foto: Sparta.cz

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • ouki5.12.2011 21:29reagovat

  Přidávám se. Děkuji za vše, co jsi pro Spartu udělal, ať už jako hráč nebo pak v některé manažerské či trenérské funkci. Vím, že Spartu miluješ, že bys za ní i dýchal a celý život jsi nám to také dokazoval. Díky za vše.

 • Pepo

  bigcock5.12.2011 21:27reagovat

  hodne stesti v dalsi praci a diky.

 • spirit5.12.2011 21:20reagovat

  Pepo, Díky

  • Shift5.12.2011 21:33reagovat

   Pepo díky!! Podle mě je Pepík skvělej manažer,ale horší trener,výsledky neměl špatne a hlavně si vzpomente jaky hráči byli v týmu před jeho příchodem..Ačko mělo v kadru 35 zoufalcu a on to moc hezky přebudoval..Hřebík má latku nastavenou dost vysoko a bude těžké jí překonat..Fandim mu,ale nejsem si jistý že to bude ku prospěchu Sparty..A jestli odejde i Martin Hašek tak změně k lepšímu nevěřim,protože si myslim že Hašek je jedinej trener který Spartu dokaže dostat dal než se ted nachazi..Diky Pepo a Martine!

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha