Sparta podlehla Příbrami. Do čela jde Liberec

<< Zpět

1.4.2012, Autor: Dominik Hejbal

Fotbalová Gambrinus liga má po 23. kole nového lídra. Zaváhání Sparty využil Liberec, který po vítězství na hřišti pražské Dukly vede o dva body. Napínavý duel byl k vidění i na opačném pólu tabulky mezi Bohemians 1905 a Viktorií Žižkov. Malé pražské derby nakonec přes nepříznivý vývoj ovládla žižkovská Viktorie.

Sparta měla v první dubnový den po většinu utkání navrch. „Nevím, co k takovému utkání říci. Místo abychom v desáté minutě vedli 2:0, tak jsme prohráli,“ těžko hledal vysvětlení sparťanský obránce Jiří Jarošík.

Ujala se až v 38. minutě šance Příbrami. Po Kušnírově ztrátě a následném centru Lukáše Pleška uklidil míč do sítě patou Martin Šlapák. „Ondra Kušnír vyvážel míč, dal si ho moc daleko a propadl v prostoru. Projevuje se na něm, že byl více než půl roku zraněný,“ omlouval chybu trenér Sparty Martin Hašek. „Šel jsem do toho s tím, že dám gól a bylo mi jedno jak. Že to bylo patičkou je už něco navíc,“ popsal situaci příbramský střelec.

Sparta i ve druhé půli marně usilovala o vyrovnání. „O poločase jsme se museli připravovat na to, že budeme chtít otočit s rizikem, že jeden využitý protiútok hostů nás dostává do kritické situace,“ poodhalil poločasovou debatu ve sparťanské kabině trenér Hašek.

Druhý gól byla shoda nepříznivých okolností. Míč se třikrát za sebou odrazil takovým způsobem, že změnil směr. Dostal se za Ondru Kušníra, Tomáš Vaclík ho měl téměř v ruce. Vždycky nám chybělo 10 centimetrů,“ popisoval trenér letenských trefu Zdeňka Koukala.

Já tomu ještě teď nemohu věřit. Ani nevím, jestli jsem vůbec někdy takový zápas hrál,“ dodal po utkání sparťanský kapitán Marek Matějovský. Zato příbramský trenér David Vavruška jeden příklad ze své trenérské kariéry našel. „Jako trenér dorostu Teplic tady na Spartě proti ročníku 92. Tehdy jsme také vyhráli 2:0,“ vzpomněl si mladý trenér.

Prohry Sparty využil v boji o titul liberecký Slovan. Na hřišti ligového nováčka pražské Dukly se ujal vedení už v páté minutě brankou Emila Rilkeho. V 75. minutě zvýšil na dvoubrankový rozdíl Jiří Štajner. Utkání vyvedl z poklidného dohrávání v 84. minutě Miroslav Podrazký, který skóroval z přímého kopu. Vzápětí dokonce mohlo přijít vyrovnání, ale slovenský útočník Ivan Lieatava v těsné blízkosti z otočky neprostřelil libereckého brankáře Davida Bičíka.

Příští kolo má na programu klíčový duel v boji o titul. Vedoucí Slovan Liberec v sobotu na svém hřišti přivítá pražskou Spartu.

Napsáno pro týdeník Carolina (carolina.fsv.cuni.cz)