Reportáž z plotu boleslavského stadionu

<< Zpět

23.4.2012, Autor: Dominik Hejbal

Vzhledem k tomu, že v poslední době bývá takřka pravidlem tohoto webu, že se zde po ligovém utkání objeví reportáž, nezůstaneme ani tentokrát pozadu.

 

S popisováním dojmů z naší hry to však bude o trochu složitější. Do Boleslavi sice přijíždíme kolem šesté hodiny, ale než stihneme obejít tamní podniky a pozdravit se s přáteli z našeho fanouškovského tábora, na stadion se dostáváme až nějakých 10 minut před výkopem.

 

Kvůli velmi důkladné, skoro až vězeňské, kontrole se dostáváme na stadion po výkopu. Ještě štěstí, že takové kontroly jsou. Co bychom si počali, kdyby se na stadion nedej bože dostala nějaká pyrotechnika.

 

Tou dobou už je náš kotel naplněný takřka do posledního místa. Zatímco jednomu parťákovi se díky výšce 208 centimetrů podaří zaujmout místo v poslední řadě, ze kterého má dostatečná výhled, my ostatní musíme vyšplhat na plot.

 

Ani tam však nemáme ideální výhled. Tedy pokud jsme přijeli s tím, že bychom chtěli sledovat dění na hřišti a nikoliv se kochat panoramatem boleslavského "Manhattanu". Atmosféra v kotli byla parádní. Jen škoda, že se ani tento zápas nevyvaroval pokřiku „Hřebík ven!“, kterým svůj tým rozhodně za titulem netáhneme. Další kaňkou byla zmařená pozápasová děkovačka.

 

Důležité momenty utkání:

 

58. minuta, červená karta pro Manuela Pamiče

Tou dobou jsem se zřejmě schovával před kropením hasičů, kteří se trochu neobratně pokoušeli likvidovat sparťanské pyro. Pak jsem náhodou pohlédl na světelnou tabuli a tam viděl upozornění o červené kartě pro Manuela Pamiče.

 

68. minuta, gól Jana Chramosty na 1:0

Tady bych mohl být s popisem události o něco přesnější. Z čista jasna se zpoza mříží, které bránily mému výhledu na vzdálenější polovinu hřiště, vynořil boleslavský Šírl. Jeho přesný centr z levé strany našel naprosto přesně hlavu Jana Chramosty, který bez problémů otevřel skóre. Vzápětí se ozývá první pokřik směrem k letenskému generálnímu sportovnímu manažerovi.

 

80. minuta, tyč Josefa Hušbauera

Mezi mřížemi se mi jen mihne odražený míč a sparťanský hráč s číslem 22. O přesnosti jeho střely se dozvídám až později.

 

90. minuta, gól Davida Brunclíka na 2:0

Opět se schovávám před kropením hasičů. Jeden z nich je očividně poněkud rozladěn a útěchu nachází v kropení sparťanského kotle téměř od první řady až po střechu stadionu. Já už tou dobou nejsem zavěšený na plotě, ale směřuji na místo, kde budu kryt co největším počtem lidských štítů. Krátce po nalezení jednoho z mála suchých míst slyším velký hluk. Šplhám zpátky na plot, ale vidím jen radost boleslavských hráčů.

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • ewzen23.4.2012 17:34reagovat

  S 58. minutou s 90. minutou se ztotožnuji a myslim,že takových 90% fans :) Jinak hasiči byli hodně zamindrákovaný.

 • To je tak,

  majk23.4.2012 14:01reagovat

  když máš svojí hlavu. Já ti nabízel luxusní místa s parádním výhledem...... Úsměv

  • To je tak,

   dominik2723.4.2012 14:01reagovat

   A opakovanými záběry.Úsměv

    

   Tys nakonec na stadion nedorazil vůbec?Smích

   • To je tak,

    majk23.4.2012 14:14reagovat

    vyhodnotili jsme to dobře Úsměv

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
Sportovní suvenýry
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
© 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha