Konaté by měl dostat druhou šanci

<< Zpět

4.9.2016, Autor: Dominik Hejbal

Tiémoko Konaté přestal ve Spartě plnit své povinnosti vyplývající z profesionální smlouvy, tým bez souhlasu opustil a začal si velmi hloupě vynucovat přestup. To vše před důležitým dvojzápasem, který měl rozhodnout o dalším podzimním účinkování Sparty v evropských pohárech. Reakce drtivé většiny fanoušků byla pochopitelná a dokonale ji vystihuje článek na Sparta Forever. „Ve Spartě mají být jen ti, co v ní být chtějí. A lidé jako Konaté v ní místo nemají,“ píše autor pod přezdívkou taborita1.

 

Jenže co to znamená pro samotný klub? Vedení se zřejmě pokoušelo Konatého dostat do Steauy Bukurešť tak, aby na tom prodělalo co nejméně, ve hře podle všeho byla i výměna za jiného fotbalistu. Jenže to nevyšlo. A jak teď zařídit, aby hráč, který měl beze sporu na české poměry nadstandardní cenu, se rázem nestal takřka bezcenným?

 

Pokud africký fotbalista zůstane v juniorce, nebude hrát zápasy a čtyři měsíce bude stagnovat, jeho cena se rozhodně nezvýší, spíš naopak. Těžko říci, jaký klub by chtěl utratit vyšší částku za muže, který se nachází právě v takové situaci, v jaké je nyní Konaté.

 

 

Projevy nespokojenosti nesmí zajít příliš daleko

Když fanoušek zásadově prohlašuje, že on by Konatého nechal do skončení smlouvy běhat v lese, vychází to také ze skutečnosti, že o jeho peníze v tomto případě až tolik nejde. Tím samozřejmě nezpochybňuji útraty za permanentky, vstupenky, cestování na zápasy a další výdaje. Milióny eur v klubovém rozpočtu jsou však pro příznivce jen jakási abstraktní čísla ukrytá na cizích bankovních účtech.

 

A tak se dá očekávat, že Sparta ještě zkusí nešťastníka z Pobřeží slonoviny vrátit do A-týmu a dát mu druhou šanci.

 

Sparta, stejně jako jiné kluby, musí v určitých ohledech fungovat jako jakákoliv jiná firma. Zmařit svou investici do hráče, aby byla exemplárně učiněna „spravedlnost“, nemusí být v jejím zájmu. Svou roli nejspíš bude hrát i fakt, že se v kuloárech hovoří o tom, že Konatého revolta nemohla být dílem pocházejícím z jeho hlavy. Konaté má podle všeho velké potíže s aklimatizací, v našem světě je asi svým způsobem ztracený a snáze manipulovatelný.

 

Přesto všechno je to vynikající fotbalista, o čemž svědčí jeho povolání do národního týmu pro květnový duel s Maďarskem. I jeho nesporná kvalita bude hrát v jeho prospěch, až se bude finálně rozhodovat, zda se opravdu ještě dostane do hry. A fanoušek Sparty se na takovou variantu bude muset připravit.

 

Je celkem pochopitelné, že se taková situace zpočátku neobejde bez zaslouženého pískotu. Pro mě je však nemyslitelné, aby projevy nespokojenosti zašly někam mnohem dál a měly poškozovat samotný klub. Jsem názoru, že fanoušek by měl pochopit situaci, v jaké se Sparta v této situaci nachází a nečinit při jejím řešení neúměrně velké překážky.

<< Zpět

Komentáře

E-Sparta
 • ...

  bledátvář30.9.2016 14:37reagovat

  Ať jde Konaté do prdele. Sparta ho nepotřebuje. Nebyla to žádná opora týmu a na takový manýru ti nejsme zvědaví.

 • majtin4.9.2016 20:20reagovat

  ”Pro mě je však nemyslitelné, aby projevy nespokojenosti zašly někam mnohem dál a měly poškozovat samotný klub.” Tak pro většinu fandů to nemyslitelné je, ale když si vezmu co se dálo jen pár dnů po posledním nástupu Hřebíka do Sparty, tak pro spoustu fandů to je myslitelné zcela lehce. Prostě Sparta bohužel musí počítat s tím, že i když udělá krok správným směrem, nezanedbatelná část fanoušků řídící se spíš pudy nebo něčím podobným, bude dělat bugr (ponechme stranou jestli by návrat Konatého krokem správným byl).

  Za další bych řekl, že je-li to možné, Sparta by měla podniknout nějaké diplomatické kroky (přes UEFA) proti Konatého agentovi a hlavně proti majiteli Steaui, když tito dva zcela zřejmě celou špinavou akci ”upekly”.

  Sám. na rozdíl od Dominika, který Timmiho zná osobně, netuším jak moc je manipulovatelný a co dělá ze svojí vůle. Nakolik chce se Spartou vydupat a nebo nakolik je naivní a nechal si slíbit něco ve stylu Otíka ”že v Praze mají 57 biografů”.

  Každopádně jestliže nepřestane trucovat a nezřekne se idiota agenta, stejně Spartě nezbyde nic jiného, než neustoupit. A obětovat peníze. Protože to by ustoupila sprostému násilí a to se posléze nevyplácí ani ekonomicky.(Vlastně toto platí i pro události z mého prvního odstavce).

 • Pískot, Pískot, Pískot

  Gary4.9.2016 11:04reagovat

  Nesouhlasím s jakýmkoli omlouváním Konatého chování.

   

  Podrazil Spartu před nejdůležitějším dvojutkáním podzimu a tím pro mě skončil. Je to zrádce stejný jako Řepka a nechci už o něm ani slyšet.

  • Pískot, Pískot, Pískot

   majk6.9.2016 17:25reagovat

   přesné

 • cooldak4.9.2016 10:49reagovat

  to je samozrejme velkej nesmysl. U Konatého samozřejmě Sparta prodělala, pokud by mu ale odpustila, nebo svolila s přestupem, tak ukáže ostatním hráčům svoji měkkost a ve výsledku řijde ještě daleko o víc.

Přispěj i TY na Choreofond SF!

Přispěj i TY na Choreofond SF!
e-sparta.cz - projekt fanoušků AC Sparta Praha fotbal
Technické zpracování AG25 2010 - 2014
registrovat
Diskuzní fórum e-sparta.cz
Stránky fanoušků AC Sparta Praha